Skuter slabo vuče uz brdo

Skuter slabo vuče uz brdo

Član
po meni nepostoji losiji skuter od tog a navozo sam ih se svakakvih skula koja nemoze da ide uz brdo i nevrijedi ni 300KM a tebi ako se uzima uzmi pa mu mijenjaj sve ali na kraju ce biti isti
 
Član
E ovako. Skuteru sam očistio karburator i diznu i stavio sam novu svjećicu. Sada je ovo drugi skuter. Mnogo bolje vuče. Uspio sam izaći 30km/h na brdu gdje sam zadnji put jedva 15km/h. A na drugom brdu gdje nisam nikako mogao izaći sada može. Više se ne guši na punom gasu. Tako da sam sada zadovoljan i uzimam ga.
 
Član
Nek je sa srecom , zelim ti puno predjenih kilometara sa njim
mada .. bolje da si uzeo nekog kineza s kopijom minareli masine .. bar njih mozes naci do 500 KM finih... + ako sta ode jeftini dijelovi
al jbg... zakasnio sam :D

sretno jos jednom
 
Član
Ja ne vjerujem kinezu nikako. Vozao sam Hexagon 150ccm 1997 godina. Kod mene je bio 3 godine jedino mu crijeva od goriva promjenio jer su plastificirala i pucala ostalo je bilo pali-vozi
 
Član
Ma dobro je ovo za početak, buraz malo da se vozika, pa vidjećemo za dalje. A čuj, rado bi ja neki brend, ali nije se baš u situaciji za neki veliki trošak.
 
Član
Ja ne vjerujem kinezu nikako. Vozao sam Hexagon 150ccm 1997 godina. Kod mene je bio 3 godine jedino mu crijeva od goriva promjenio jer su plastificirala i pucala ostalo je bilo pali-vozi

Koliko si ti presao u te 3 godine ? Evo , djevojka od koje je mare kupio skuter , 5 godina bio kod nje , nista mu nije dirala .. samo mare kasnije ocistio karb :D

A ovo sto ne vjerujes kinezu jel iz iskustva kazes ili iz price ? Ja znam najmanje 5 likova koji su prevrnuli sa kinezima 20t+ km bez ijednog kvara , samo redovno odrzavanje :) ..
 
@PhatJ ma valjaju ljudi gluposti u vezi s Kinezima ja posjedujem jednog od 150cc odrzavanje smijesno eto koliko kosta :D
klip 8.50 KM
set karika 18 KM
cilindar 30 KM
za 60 KM ja ga sebi sredim i vozim ko covjek a evo sad na satu ima 10 700 Kilometara predjenih jos je na njemu fabrički set klip karike cilindar nikad nije dirano a i sad vuce ko kad sam ga kupio samo neke fabricke nedostatke sebi rijesis i skuzis kako se rijesavaju i gaaas
a ovi sto ne vjeruju u Kineske motorre nek si jupuju Japanere i talijane a kad sta ode na 50cc masini oci te zabole od cijene kamoli sta drugo da ne pricam o vuci masini od 50cc dok one razviju 30 Km/h ja sam na 70 Km/h sa svojim žutim prijateljom :D
 
Član
@PhatJ

Ovaj
skuter je vožen samo godinu, tu prvu kada je kupljen i onda je parkiran u garažu. Prešao samo 1600km. Vidjećemo kako će se Kinez pokazati kod mene. A što Ernad kaže, djelovi su prejeftini i lako je popraviti. Ono što sam ja trebao uraditi je očistiti karburator, diznu, kupiti novu svjećicu. Sve je ovo zbogu dugog stajanja. Filter i pupmicu je prethodni vlasnik zamjenio (isto zbog dugog stajanja stradalo), i čak je akumulator kupio, pa sam dosta dobro prošao. Moja ulaganja su bila 5km za svjećicu i 15 za rezervoar sa plovkom, polovno, i takođe ima hrđe kao i ovaj moj, pa se još moram pozabaviti temeljnim čišćenjem. Sada se baš dobro razradio kod mene.
 
Član
i ja vozim kineza sad 2 godine . A do sad sam promijenio 10-tak brendiranih skutera. Kod kineza mogu samo naci manu za neudobnost i sigurnost voznje. Kod mene je nov skuter al na 70 km/h imam osjecaj da ce se sve rasklopit i plastike pocinju brujat vec nakon 1000 kilometara
 
Član
Koliko si ti presao u te 3 godine ? Evo , djevojka od koje je mare kupio skuter , 5 godina bio kod nje , nista mu nije dirala .. samo mare kasnije ocistio karb :D

A ovo sto ne vjerujes kinezu jel iz iskustva kazes ili iz price ? Ja znam najmanje 5 likova koji su prevrnuli sa kinezima 20t+ km bez ijednog kvara , samo redovno odrzavanje :) ..
Buraz prešao sam jako puno jer se kod nas skuter vozi 11 mjeseci u godini a ja sam ga non stop vozio
 
Član
Slobodno uzimajte kineza sa 125 ccm 4t . redovno i kvalitetno ulje sipajte i navozat ćete se motora ;)
ja sa svojim 4-tu hiljadu gazim motor je iz dana u dan sve bolji, ne ureklo se falim ga gdje god stignem.
 
Pozdravi svima,

U procesu sam kupovine skutera. Trenutno sam uzeo jedan skuter od prijateljice na probu, koja ga je kupila prije 10 godina, vozila ga godinu, i nakon toga je parkiran u garažu. Mislim da je u međuvremenu rijetko paljen, u zadnje 2 godine sigurno nikako. Prešao je samo 1600km.

U pitanju je neki Kinez, LBC50QT-C, 50ccm, 2-taktni, ima lanac na prenosu. Skuter nije mogao nikako da upali. Promjenjena mu je pumpica što bude na rezervoaru (barem mislim da je to pumpica, ne razumijem se) i filter goriva. Rezervoar sam očistio, i filter zraka takođe. Na pravcu može da postigne 40/45km/h, ali bilo koje jače brdo evenutalno stane i ne može da krene. Na primjer, nema šanse da uz Vraca izađem, pa i blaže brdo. Takođe, mogu ga nogama zadržati da ne krene. I još jedna stvar, kada mu dam gas do samog kraja, počne da se guši, ali ako okrenem ručicu do 95% onda ide solidno, na pravcu.

Prvo, da li je ovo normalno? Nikada nisam vozio bilo kakav motocikl pa nemam predstavu. Meni liči da nije, nema smisla da ne može uz brdo. Pogotovo ja nisam težak, oko 70 kila i manje. Dakle, skuter još nisam kupio, na probi je, i sviđa mi se što je očuvan i malo je prešao, ali mi se nikako ne sviđa što ne ide uz brdo. Šta bi ovdje mogao biti problem? Unaprijed hvala.
Moj ti je prijedlog da si mabaviš kvalitetniji skuter tipa aprili-a, piaggio, gilera. Sa time ćeš biti puno zadovoljniji. Prijenos ti je preko remena sa variomatom. Pomogućnosti da je četcerotaktni jer mu ne smrdi toliko iz auspuha i ne dimi.
 
Top