Skuter Cup - gradacac 2009

Skuter Cup - gradacac 2009

Član
ma nema veze sto je 4T ... iako sam veliki ljubitelj 2T, par puta sam se uvjerio da i 4T moze da se odlicno nabrije ... ja nemam ni radionicu ni nista .... nitme ko u porodici podrzava u tome al eto nekako se snalazim i sredjujem to sve ... a dodat cu ja sarah u prijatelje na facebooku pa cu malo popricati s njom oko toga .... rijetke su danas cure koje imaju tog natjecateljskog duha u sebi ...


a sto se tice pomoci, da znas da cu racunati na tebe, hehheh =)
 
Član
divim se vasoj volji predanosti ;) al u ovoj drzavi samo u nogometu moze se kolko tolko uspjeti i uznapredovati :icon_cry: treniro sam karting i osvajo neke nagrade i pehare al dzaba osim svog licnog zadovoljstva nista drugo nemeoze se postici a pored toga jako skup sport pa je i vecini nedostizan..........mozda ce se nekad i okrenuti na bolje :icon_question:
 
Član
ima li nekih info kad je sljedeci ovakav kup? i gdje? naravno vjerovatno tek pretpostavljam iduce godine,ali ima li kakvih planova?
 
Član
ma o uspjehu bilo kojeg sporta u BIH se nema o cemu puno pricati ... sve je to jako jako slabo ... ja ovo naravno radim samo iz svog zadovoljstva i uzitka ... nema tu nikakve zarade, samo trosak ... i meni je jako tesko, ali skupljam pare i imam nesto sponzora koji pomazu pa eto ide nekako ...

skuter cup se nastavlja iduce godine ... jos je u dogovoru da li ce se voziti kao i ove godine individualno ili ce se voziti trke izdrzljivosti (2-3 sata) sa dva vozaca i jednim skuterom ...

bas iz finansijskih razloga se razmislja o utrci izdrzljivosti jer je ove godine odaziv takmicara bio jako slab ... vjerovatno vecinom zbog troskova, ali isto tako mislim da je zbog toga sto je prva sezona i ova vrsta sporta nije dovoljno promovisana u toku godine ...
 
Član
nije bas slabo da se ipak malo svi upoznamo...
naime...
u tijeku sam radova u Gradaccu-mionica jednog veceg projekta...
trenutno sam u pripremi trase zatvorene kruzne staze, na kojoj ce u
zavrsetku, a nadam se do sezone 2011 biti zavrsena cijela faza od
1250 metara s minimalnih 8 metara sirine i pravih pasica na izlazima iz krivina...
trenutno stazu pripremam za off road, koji namjeravamo dovesti u januaru 2010 u sklopu cupa pod pokroviteljstvom automedia group...
slijedeca etapa je u aprilu polaganje asfalta na dijelu ove trase za
stazu namjene skuter cup i karting:::
takoder staza je tako projektovana da se etapno zavrsava,pa cemo na kraju imati street race i pravi pravcati GP kao i krug u klasi H...
ovih dana svako je dobrodosao da vidi radove i mene moze vidjeti u bageru gotovo svakodnevno...

iza ovoga projekta stoji del racing klub, staza je projektovana ,verifikovana,te se nadamo vremenom uvrstiti je u internationalnu stazu...
specificna s nagibima,koji uspon poput interlagosa...
dakle nisu to vise parkinzi i betonirane ploce, nego po prvi put u bosni, pravo pravcato trkaliste koje ce dati sasvim novu dimenziju ovom sportu.
projektovana je tako, da ce na njoj do izrazaja doci istinski brzi racing
vozaci i velike sanse ce imati i oni koji nemaju extra skupe gume,kao
i super sasije,bezobrazno nabudene motori...
ovdije tko je prirodno brz,ima da brije...
naravno potrebno je znanje a ne silovanje motora...

u pregovoru su i udruzenja s gradacackim moto klubom,jer kao vizionar
vidim tu i motorijadu,kao cesta bajker party druzenja...no nije na meni
ipak motoristi treba da odluce...
eto nadam se nasem skorom videnju u januaru na off roadu,jer i tu tece
visoko oktanski benzin... do tada
sportski pozdrav
 
Član
gdje radis tu stazu u kojem dijelu mijonice tacno da dodjemo da pogledamo malo :)svaka cast na tome to nisam znao da se radi
 
Član
hvala bogu da je neko dosao na tu ideju ... ja sam isto razmisljao da napravim taj projekat i da predlozim nekoj jacoj firmi da radi ali mislim da u ovom vremenu od toga nema nista ... al tebi zelim svu srecu i nadam se da ces uspjeti da uradis sve kako si planirao i da bih napokon dobije dugo ocekivani "kartodrom" ako se tako moze nazvati =)
 
Član
mionica brdo...esmire
onaj objekat sto je razrusen, farma...
to je moja zemlja... e sada ispod objekta desno,tu su zapoceti radovi...
imaju crvene trake sto obiljezavaju sirinu trase... krenes i dokle te noge nose,naices na radove...to je trenutno trasa u izgradnji za predstojeci off road...prva etapa radova...vec sam pripremio cca 450 metara trase
 
Član
delmusa je napisao(la):
mionica brdo...esmire
onaj objekat sto je razrusen, farma...
to je moja zemlja... e sada ispod objekta desno,tu su zapoceti radovi...
imaju crvene trake sto obiljezavaju sirinu trase... krenes i dokle te noge nose,naices na radove...to je trenutno trasa u izgradnji za predstojeci off road...prva etapa radova...vec sam pripremio cca 450 metara trase

ok druze znam gdje je to mislim da je to idealno mjesto za sve kao prvo udaljeno je od grada kao drugo mislim da dole nikome nece smetati tako da ti mogu pozeliti samo srecu u daljnim radovima dok se cuje za to mislim da ce uskoro biti i kandidata da urade auto bas za off road i jos jednom sretno
 
Član
postovani:::
red je biti iskren ,te da Vas izvjestim...
trasa je bila jos prije tri mjeseca gotova... na zalost uslijed moje slabe financijske situacije, nisam u mogucnosti
zavrsiti radove i pripremiti stazu s pratecim sadrzajem za prvi off road...
za sada sve mora sacekati...
blizi nam se i karting prvenstvo, sada pod skromnim okriljem bihamk-a....
sportski pozdrav!
 
Član
delmusa je napisao(la):
postovani:::
red je biti iskren ,te da Vas izvjestim...
trasa je bila jos prije tri mjeseca gotova... na zalost uslijed moje slabe financijske situacije, nisam u mogucnosti
zavrsiti radove i pripremiti stazu s pratecim sadrzajem za prvi off road...
za sada sve mora sacekati...
blizi nam se i karting prvenstvo, sada pod skromnim okriljem bihamk-a....
sportski pozdrav!
da nista novo na nasem prostoru neka se ulaze u fudbal kosarku odbojku itd.............
 
Član
e esmire,esmire...
u pravu si...
toliko toga za loptu imaju... samo nek je lopta i neka masa divlja na tribinama... to je najbolji lijek za nezadovoljne i prostu narodnu masu...
nek je rulja sita...
na zalost intelektualnih sportova,dakle nas...
idem ja sada malo raditi,ako treba i preko mora, no sada kada donesem novaca, napokon ce ovaj projekat biti zaokruzen...
sada na radost nas i velikih entuzijasta kojima kroz vene tece oktansko gorivo...
ipak je buducnost sporta u sofisticiranim domenima...vrijeme i tehnoloski razvoj je donio tehniku i nova vizionarstva...
napredak kroz tehniku...
za sada ostajem opet na nivou kartinga, a raduje me i to sto ce ipak biti
ove sezone poneka skuter trka u BiH...
 
Član
jedino dobro sto mogu reci iz ove pozicije...
06.juna 2010 u gradaccu imamo karting i skuter utrku...
nedjelja...
pripremite kartinge,skutere...
organizacija je pod bihamk.dakle na nivou sampionata BiH,
a organizatori utrke po obicaju...
utrka je planirana na stazi,ljepotici bosne...
kroz centar grada >300 m pravca...ukupno 830 metara siroke staze...
dobro dosli...
 
Top