Skuter Cup - gradacac 2009

Skuter Cup - gradacac 2009

Član
Utrka će biti održana u povodu dana Općine u Gradačcu u nedjelju, 01.11.2009. godine. Pored kartinga bit će vožena i utrka skutera u okviru Peugeot skuter Cupa. Dužina staze je 800 m, a vozi se desni krug.

Klase (karting):
Klasa I: 60 ccm (od 7 do 12 god)
Klasa II: 100 ccm ICA - junior (od 12 do 15 god.)
Klasa III: 100 ccm ICA - senior (od 15 god.)
Klasa IV: 125 ccm (od 15 god.)

Klase (skuter):
Klasa 1: do 50 ccm
Klasa 2: preko 50 ccm (OPEN)


Program:

09:00 - Prijave i tehnički pregled
10:00 - Trening

12:00 - Karting utrka

14:00 - Skuter utrka
15:00 - Proglašenje pobjed


svi ljubitelji malih dvotockasa su dobro dosli da voze ... startnina za utrku ce kostati 10 KM

vidimo se
 
Član
Bit ce zanimlivo,svaka cast organizatorima pa imaju i neka desavanja za skutere ....:icon_smile:
 
VR6Boki je napisao(la):
Jesi siguran da je ovo staza, djeluje mi pravo dugo, oko nekih brda i dolina :icon_eek:

Ma cini ti se, to je mozda malo vece od 1 KM hehe, kroz dvije jednosmjerne se voze u centru grada!!!
 
Član
staza je duga 800 metara. 100 metara duza od butmira ... =)

btw. ima li iko iz gradachca ili okoline da bi vozio?
 
Član
manifestacija je jednim dijelom odrzana tj. odrzana je karting utrka .. zbog malog odaziva skuterasha, skuter cup nije vozen ... ja nisam bio pa nemam slika
 
Član
¸ekipa:::
zao mi je za skuter utrku u gradaccu...
jedini problem:::samo smo se mujkanovic i ja prijavili...

ali na slobodnom treningu karta 4 motora su izdahnula, kao jos tri u samim utrkama...
staza je bila fantazija,brza...
na ovakvim stazama se vidi tko je prirodno brz, ovdije ne pomazu nabudenja,sitne karburatorske prevare i sl...
jednostavno ,ako poznajes jos motoristiku a pravi si racer... rezultat je tu...

ima mnogo toga na netu kako je utrka u kartu protekla, nesto cete naci pod drugim temama,nesto na yutube, no najskromnije sto mozete pogledati evo klikom na ovo...
poneka slika,jedan kratki video...
zasad...opet hvala portalu x com...

http://gradacac-x.com/content/view/523/32/
 
Član
delmusa je napisao(la):
¸ekipa:::
zao mi je za skuter utrku u gradaccu...
jedini problem:::samo smo se mujkanovic i ja prijavili...

ali na slobodnom treningu karta 4 motora su izdahnula, kao jos tri u samim utrkama...
staza je bila fantazija,brza...
na ovakvim stazama se vidi tko je prirodno brz, ovdije ne pomazu nabudenja,sitne karburatorske prevare i sl...
jednostavno ,ako poznajes jos motoristiku a pravi si racer... rezultat je tu...

ima mnogo toga na netu kako je utrka u kartu protekla, nesto cete naci pod drugim temama,nesto na yutube, no najskromnije sto mozete pogledati evo klikom na ovo...
poneka slika,jedan kratki video...
zasad...opet hvala portalu x com...

http://gradacac-x.com/content/view/523/32/

nadam se da mujkanovic i ti necete odustati od skutera za iducu godinu ... meni su vec pocele pripreme

koje skutere vozite?
 
Član
acid...
mujke vozi dobar skuter...iz njegove radione je ...bolje da on o tome napise koje slovo...
a kod mene je neki zhong ying...
ma to ja od svoje kcerke sarah uzmem nekada da provozam...
ona to nesto ljetos prepakovala,ja nabavio presu za radilice,pa ona to nesto sama na strugu olaksavala,ekscentricni lezajevi,neke semeringe silikonske,struju od kartinga tm racing 125 mi uzela...
odmah joj je lijepila karika,poslije je mislim i klipnjacu nesto polirala... pa nesto zeznula karburator...
tako da sam joj morao kupiti klip s prozorima i dao sam joj potpuno nov carb. dellorto 38...
sada hoce preko zime neke plinske amortizere,gume 140 MOJO racing... al nedam joj to... ode to daleko...
napravila je ovo ljeto 7 hiljada sa skuterom...evo bas u nedelju vidim na kocenju da je i drugi disc naprijed felšav...
nemam pojma kako to ona vozi,kako tek zaustavi...

ma nista posebno,vec je to umorna masina...

drago mi je da slijedi moj moto... jer mi uvijek auta i motore zelimo vizuelno zadrzati stanje originalnosti i
da je u svakom momentu bilo koje nase vozilo kao da je izaslo iz salona...
e sada sto je ispod oklopa i u motoru...to je drugo...
kojekakvi auspusi,bucni usisi i sl... to je za one koji zvucno zele docarati ono sto ciklistika ne moze...
sportski pozdrav
 
Član
delmusa je napisao(la):
acid...
mujke vozi dobar skuter...iz njegove radione je ...bolje da on o tome napise koje slovo...
a kod mene je neki zhong ying...
ma to ja od svoje kcerke sarah uzmem nekada da provozam...
ona to nesto ljetos prepakovala,ja nabavio presu za radilice,pa ona to nesto sama na strugu olaksavala,ekscentricni lezajevi,neke semeringe silikonske,struju od kartinga tm racing 125 mi uzela...
odmah joj je lijepila karika,poslije je mislim i klipnjacu nesto polirala... pa nesto zeznula karburator...
tako da sam joj morao kupiti klip s prozorima i dao sam joj potpuno nov carb. dellorto 38...
sada hoce preko zime neke plinske amortizere,gume 140 MOJO racing... al nedam joj to... ode to daleko...
napravila je ovo ljeto 7 hiljada sa skuterom...evo bas u nedelju vidim na kocenju da je i drugi disc naprijed felšav...
nemam pojma kako to ona vozi,kako tek zaustavi...

ma nista posebno,vec je to umorna masina...

drago mi je da slijedi moj moto... jer mi uvijek auta i motore zelimo vizuelno zadrzati stanje originalnosti i
da je u svakom momentu bilo koje nase vozilo kao da je izaslo iz salona...
e sada sto je ispod oklopa i u motoru...to je drugo...
kojekakvi auspusi,bucni usisi i sl... to je za one koji zvucno zele docarati ono sto ciklistika ne moze...
sportski pozdrav


svaka cast za to i tebi i njoj ... drago mi je da ima jos ljudi koji tako raduckaju oko skutera ... koliko je to kod vas kubika?

ajd kad ima mjesta za rad na kartingu, mozete i skuter taj srediti za iducu sezonu da se vozi, ehehehehe ... dobar je ovo sport, zanimljiv =)
 
Član
evo bas sam s sarah razgovarao...po nasoj procjeni cca 150 ccm...
mozda te malo razocara, ali to je 4T motor s dva ventila po klipu...
imamo mi i motor od 125 2T s cca 41 KS, na 19 000 o/min
koji je poslije zadnjeg honovanja i dobre razrade s komp 16 :1b...
za ulicnu upotrebu sarah insistira na ovaj 4T motor jer je u razvijanju snage manje explozivan i dobrocudniji...
Naime 2T za start iz mjesta trazi obrtaje, e sada variomat prepravka... i bez obzira na snagu 4T ga tuce u
međuubrzanjima s svojim obrtnim momentom.
uostalom sarah mozes pronaci negdje na facebook i ona ti moze to bolje pojasniti, jer je proljetos s motorom
2T ovako preradenim s 8 litara preci jedva 40 km...a
4T s pijanicom dellorto 8 litara moze biti za 100 km...
s tim pazi na razmisljanje sarah, ona ima 13 godina...ima i veliku zelju za natjecanjem...
ali to ona ispocetka nezainteresovano i skromno pokazuje...
no kada se nadete u krugu, tu je vrlo spremna i strpljiva...a rezultati dovoljno govore iza nje...

ona sada bi najvolila da joj kupim novu gileru 800 pa da je ona malo vozi i da joj u skoli svi frajeri podivljaju...
ali nema od toga nista...vozit ce ovo sto ima za sada...
tek kada polozi ispit, tada ce imati svoj novi skuter, jer ovaj je dobila od svoje starije sestre,koja sada ide na fax i
vozi auto...
uslovi su kod mene isti za svu moju djecu...
eto dobri moj acid...
srafaj ti svoju pilu i preko zime je pripremaj:::
ako bude trebalo kakove pomoci, a mislis da bi znali, slobodno se javi...
mi imamo jednu malu skromnu radnju iz hobija prema motociklistici i tako upraznjavamo vrijeme koje nas
cini sretnim, te gotovo svaku utrku osvojimo pehar i time se nagradimo...
tako da nam i rezultati govore gdje smo i dal vrijedimo...
 
Top