Skripanje instrument table.. preko rupa

Skripanje instrument table.. preko rupa

Član
Golf 4 1.9 TDi je u pitanju, 2002 godiste. Problem su instrument tabla i ona vratašca ispred suvozača za odlaganje stvari. Mislim da mi ona najvise lupkaju ali i instrument tabla kada prelazim preko nekih rupa. Nervira me to jer kao da vozim neku konzervu pogotovu kad neke cure povezem, ako je muzika utisana ili iskljucena skroz to se cuje onako glasno, dok kad pojačam muziku onda ne čujem. Može li se to dotegnuti nekako, prvo što bi dotezo su ova vratanca od ostave, pa onda instrument tablu. Nekad zna da vibrira i lupka instrument tabla pri manjim brzinama, i dovoljno je samo da prislonim ruku na tablu bilo gde, znači bez nekog pritiska rukom i čim prislonim ruku to vibriranje nestane i lupkanje. Tako isto ako jako pritisnem rukom kad idem preko rupa malo većom brzinom skoro pa da i nema onih lupkanja nikakvih. Kad sam ga kupio pre 2 godine negde bio je utegnut, ono nije se culo nista da lupeta. Svi su govorili kako je utegnut i dobar, nista ne lupka itd ali evo pocelo je od prosle godine polako da lupka i skripi.
 
Član
pa što teraš preko rupa nije ni cudo da lupka i skripi,kod kolege isto tako tabla ispusta zvukove i još suvozaceva vrata ono platno preko tapacirunga se odlijepi uvijek kad vrata otvoris pa moras rukama vracati unutra.
 
Član
Pa kuda da teram kad su rupe gde god da krenem izvan grada. Pogotovu ovde. I po gradu ima rupa. U Bijeljini saht svako 5 metara, uvek naletis na neki.
 
Član
Paa valjda ta vratasca imaju negdje sarafice..vidi pa malo dotegni..aa maska uzmi komadice gume ili trake gumene i poturi ili zavuci dobroo da se ne vidi a i da naspanuje malo ako ti je mrsko bas traziti gdje najvise skripuce da dotezes too..aa ta vratica ili polica valjda se vide sarafici uzmi i svaki dotegni...jaa bi sjedo jedan dan ii trazio zavrtao stezao..nije too neko mudro slovo sad ..bar radi tih cura uradi da ne skripi...:D
 
Član
E dobro, valja mi sad po ovoj vrucini se zajebavati :D :D Ma cure nogama raslikmase, kako joj zabijem ona cimne nogom u vratasca i tako vremenom, svakodnevno olabave valjda hahah :D :D
 
Član
Samo upri rockoo,lako je za skripu

Послато са NOA H4 уз помоћ Тапатока
 
Član
Jesul to one TDI cetvorke po 5000 KM sa originalnih 180 000 na satu ...

Provjeri stanje nosaca motora , mozes sve dzabe cackat ako je neki nosac popustio .
 
Član
haha nisu te, 240000 je bilo kad sam uzeo i sad ima blizu 260000 ali radi kao sat, tih je u leru i inace ne drnda kao ove ostale.. Oprema recaro sedista, senzori kise, senzori dugi svetala, tempomat, board, el podizaci 4, digitalna klima, board, aluminijumke, tanimiji oni stopovi, i sta jos ne mogu se sjetiti uglavnom siber fali gore. Ma bombonica naspram ostalih samo eto to sto tandrce ja razjebo preko rupa a i mozda od sunca jer je uglavnom na suncu nije garaziran kod mene :D
 
Drug, nije to novo auto da sve bude 'dotegnuto', da je vozen samo po autobahnu 24/7 opet bi skripalo!
Te zvukove uglavom pravi centralna konzola i oko muzike (radio) taj dio...Probaj da izvadis radio da ispod njega naguras neke tkanine (koza bi bila idealna). Kucaj na google kako da rastavis taj srednji dio oko muzike i zaglavis tkaninu/kozu...
Dashboard=instrument tabla
Sretno!

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bijeljina meni pricaj o rupama sa spustenim autom i seatom videces sta su muke :) to ti skripi oko radia i klime skini i fino iznutra oblozi onom trakom kao izloir samo sto nije guma nego platno i vrati posle nece skripati isti problem stari ima na četvorci ali nikako da rastavim i da sredim to :)

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Član
Nisam imao vremena jos da pogledam, mada nisam primetio da mi klima i radio tandrcu jer su cvrsti, nema lufta kad se mrdaju.. Zvuk najjaci dolazi od vratica ostave i onog ispod vrata ona plastika, cak i rukom kada diram po vratima i ispod krcka plastika ono... Uglavnom kad je sunce vruce tad se jace primeti, kad je hladnije onda manje se cuje. Pogledacu sve za koji dan dok mi bude dosadno i nadjem vremena ;D
 
Top