Škoda Octavia

Škoda Octavia

Član
Evo da vam predstavim auto od mog tate. U ovoj obitelji su se vozile Škode i vjerojatno ću i ja nastavit tu tradiciju :)

Riječ je o: Octavia, 2003. godište,
1.4 16v, 75ks (ali ja tvrdim da ima više, heh)

Trenutno na 91000km i auto i dalje ide kao zmaj.
Star je 9 godina a NIKAD nismo imali apsolutno nikakvih problema sa autom. Redovan servis i to je to. Nikakav kvar, ništa, baš NIŠTA!
Evo sad prije par dana veli tata napokon neki kvar :icon_smile:

Naime, puklo je nešto tamo oko klime i stalno je curila tako da je dao cca 1000kn (140€) za taj neki spremnik, bla bla bla, punjenje i rad.

Prije toga smo imali Favorit, imala je dosta km i auto je isto bez ikakvih problema teralo 12 godina i kad je počela lagano hrđat tata se odlučio na ovaj auto i dan danas kad ga pitam koji je slijedeći auto, ponosno odgovori: Škoda! :icon_biggrin:

Znaaaam, ishvalio sam se ko nenormalan, al eto...
Nadam se da ću ja to dobit iako mi se smiješi Fiesta, bar tako stvari stoje sad...

Evo slika da ne duljim...

03042012353.jpg


03042012354.jpg


03042012355.jpg


03042012352.jpg


I neka po gaaaaadnoj kiši...

25062012428.jpg
 
Član
fina skoda, ja sam sve mislio da je ona poteska za tih 75ks, ali ako ti kazes da ide onda ide:cool:
 
Član
ArminM je napisao(la):
fina skoda, ja sam sve mislio da je ona poteska za tih 75ks, ali ako ti kazes da ide onda ide:cool:


Ide kao nevrijeme.:D

Volio bih vidjeti kako ide, živo me interesuju ta silovita ubrzanja.:D
 
Član
Hehe, ma daleko je to od silovitog, al velim ti...
Ja sam se začudio jer je auto dosta težak, 1360kg ako se dobro sjećam a samo 75KS. Ne ide on ko munja, hehe nego po odnosu težine i snage dosta dobro može povuć. Valjda tih 16 ventila mu daje ono nešto.

Mogu snimit video ubrzanja, onak čisto bezveze dok starci ne odu na more...


Ma joj, kad bolje razmislim, super je to što auto nije jak.

Zašto to kažem?

Moj ćale je imao puno kazni za brzu vožnju. Izgleda da mu je desna noda građena kao i moja :icon_smile:

On se zahvaljuje Bogu što nije kupio jači auto jer mislim da više ne bi mogao prehranit obitelj! :icon_biggrin:

Na autoputu je išla 185km/h prije neke 4 godine.
Ide 190 ali psssst, ni riječi mom starom! :icon_biggrin:


Ma mi smo sa autom zadovoljni jer nikad nismo morali ulagat u njega, stvarno nikakvih kvarova nije bilo osim sad to sa klimom tako da...

Bitno da se vozi! :icon_smile:

vladica85 je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
fina skoda, ja sam sve mislio da je ona poteska za tih 75ks, ali ako ti kazes da ide onda ide:cool:


Ide kao nevrijeme.:D

Volio bih vidjeti kako ide, živo me interesuju ta silovita ubrzanja.:D

15,3 s do 100 , mnogo brzo,mora da zakiva za sjediste :D

hehe, nisi daleko :lol:
 
Top