Skoda Octavia bijel dim

Skoda Octavia bijel dim

Član
A sta je sa bijelim dimom ?
Bijeli dim se javlja zato sto ima zasebno grijenje motora i posto je auto vozeno na kratkim relacijama taj grijac ili filter se napuni dimom koji ispusta...uglavno to tako treba.
jos su mi reklo da ce mi sad zamijenuti ulje u mjenjacu i da vise se ne treba mijenjati.
 
Član
Ljudi jel ovo normalno ?

bilo je jos vise al nisam uspio snimiti...auto je bio hladan (stajao na parkingu 2-3 dana, da nije paljen)
 
Član
Ovo sam nasao na drugom YT videu....identican dim kao kod mene...malo manje :)

In my case exhaust pipe that mounts on the turbo exit was only partially fitted and had no sealing ring. After they installed sealing ring and seated pipe fully on the turbo everything stopped. No exhaust gases smell in the interior and no excessive smoke from engine compartment during regeneration.
 
Član
Izvadi osigurac od webastog , neces imat vise tog dima, vjerovatno je nastimano i pali se s autom na niskoj temperaturi s namjerom da ga sto prije zagrije na radnu temeraturu
Moze li to nastetiti motoru ili da ostavim ovako kako jest, nek dimi. meni to ne smeta samo sto sam se prepao da nije neki veci kvar
(ali izvadit cu osigurac da probam je do toga)
Hvala
 
Član
01406- No FlamePossible SymptomsSmokePossible Causes
Air in Fuel SupplyPossibly due to "dynamic driving style" while tank on reserve.Fuel Supply leaking
Possible SolutionsCheck Fuel Supply for Leaks
Perform Function Test until all Air is out of the Fuel Supply SystemPerform Basic Setting (see Special Notes for further Instructions)Special NotesThis fault may occur due to the auxiliary heating start up, while all related components and functions are free of faults.
 
Top