Skoda Octavia bijel dim

Skoda Octavia bijel dim

Član
Evo poslije par mjeseci prve naznake problema na skodilaku...
E sad valja misljenje koji bi kvar mogao biti...desavalo se ponekad malo bijelog dim i mislio sam da je kondenz ili katalizator pa i nisam obracao veliku paznju na to ali jucer je izaslo i previse i za kondnez i ciscenje karalizatora..ovo se desava samo kad je motor hladan tj kad se tek upali...nakon par minuta rada..i cuje se neko kuckanje....
Auto ne gubi na vuci ide sasvim ok
Motor je 1.6tdi 105ks.


kuckanje dolazi negdje ovade...



Hvala
 
Član
i meni isto ovo kuckanje vuče na zamajac, pokušaj pritisnut kvacilo tako kad počne kuckat
a taj bijeli dim jel to on izlazi ispod auta a ne iz auspuha pozadi ?
 
Član
Sorry dsg je u pitanj...

Zvao sam par ljudi...sumanjaji na dizne..

Odo sutra u Škodu posto bi motor trebao biti u garanciji...

@ dzenii
Dim izlazi ispod...ne mogu da utvrdim odakle

Cijena jedne dizne cca 450e. Ako ne bude mogla garancija da pokrije ode ona u zamjenu :)
 
Član
Sorry dsg je u pitanj...

Zvao sam par ljudi...sumanjaji na dizne..

Odo sutra u Škodu posto bi motor trebao biti u garanciji...

@ dzenii
Dim izlazi ispod...ne mogu da utvrdim odakle

pazi nešto, nema veze sto je automatik, i on ima plutajuci zamajac, u tom slucaju to kad pocne zveckat ubaci u D , ako prestane zamajac je otišao, takođe kad se auto zagrije to kuckanje ce prestat, DSG je dosta izglađen dok šalta brzine u voznji, ti ako osjetiš bilo kakav trzaj u saltanju to je samo jos jedan simptom za loš zamajac.
taj bijeli dim mi nije nikako jasan odakle bi mogao dolazit, ne vjerujem da je na tako mladom autu otišla vibraciona cijev na auspuhu, najbolje bi ti bilo na dizalici to pogledat i utvrdit odakle tacno dolazi bijel dim
 
Član
Hoces reci da ovo sto kucka i dim mogu bit' dva razlicita kvara ?
Kad ubacim u D da li da pustim da ide ono lagano ili drzim kocnicu?
 
Član
Hoces reci da ovo sto kucka i dim mogu bit' dva razlicita kvara ?
Kad ubacim u D da li da pustim da ide ono lagano ili drzim kocnicu?

ne mora značit da su dva kvara, ubaci u D i drzi ga na kocnici, ako prestane zamajac je loš.
a može se desit da imaš problem oko ventila , pa izduvne gasove vraća na usis . al to se dešava na autima sa malo više kilometara :D
 
Član
Probao sad:
Kucka i u P i u D isto a prilikom voznje sa laganim gasom obrtaji kad dodju do 2000rpm samp spadnu, ne trza nista
Snimio sam ne znam da li ce se cuti kalo treba.
Edit: evo video
 
Poslednja izmena:
Član
Opet ja raja :)
Nisam nista provjeravao nego sam odlucio da zamijenim...nek se neko drugi zajebava (mada ako su dizne osiguranje pokriva veci dio troska)

Sad pitanje koje auto uzet'

Audi A6 2.0tfsi
Audi A6 2.4L
MB E200
 
Član
f535cda451cfddeb6c342834b30328d9.jpg


Evo sta kucka...
 
Član
@samky
Posto je auto preslo manje od 120.000km osiguranje placa cca 70% troska.
@ArminM
dizel necu uzimati u obzir jer auto vise ne koristim za putovanje na posao, zasto je Skoda bila namijenjna...
 
Top