Sitna pitanja oko zvučnika, woofera

Sitna pitanja oko zvučnika, woofera

Član
Kako priključiti dva radija na iste zvučnike? Imam fabrički radio u autu, koji ne mogu izvaditi jer gubim board i svašta nešto i ubacio sam još sony i spojio zvučnike na njega. Sada sam tako izgubio tonove parking senzora i navigacije, postoji li kakav način da ih spojim na oba radija a da ne smetaju jedan drugom, pošto sam već probao i Sony odmah grešku izbaci.
 
Član
Bajobmw je napisao(la):
Imam problema sa pojacalom dosta mi se grije pregledao sam kablove oni su ok imam magnat pojacalo 4*110 w,pa me zanima dali je moguce da sam ga preopteretio posto sam samo dva izlaza iskoristio na jedan izlaz sam spojio dva pionirova zvucnika po 250 w max a na drugi dva boxerova jedan je 100w max a drugi 80 w max.

:icon_rolleyes:
 
Član
Bajobmw je napisao(la):
Bajobmw je napisao(la):
Imam problema sa pojacalom dosta mi se grije pregledao sam kablove oni su ok imam magnat pojacalo 4*110 w,pa me zanima dali je moguce da sam ga preopteretio posto sam samo dva izlaza iskoristio na jedan izlaz sam spojio dva pionirova zvucnika po 250 w max a na drugi dva boxerova jedan je 100w max a drugi 80 w max.

:icon_rolleyes:

Može se grijat ako su kućni zvučnici.. ako je 8/16 oma.. imam 8oma pojačalo i kada spojim na 4 oma zvučnik pregrijava se i pali protect ;) Sve je relativno koliko se ugrijalo.. i moje se pojačalo ugrije bude vruće, ali to je normalno.. e sad ako je vrelo ne valja...
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
Bajobmw je napisao(la):
Bajobmw je napisao(la):
Imam problema sa pojacalom dosta mi se grije pregledao sam kablove oni su ok imam magnat pojacalo 4*110 w,pa me zanima dali je moguce da sam ga preopteretio posto sam samo dva izlaza iskoristio na jedan izlaz sam spojio dva pionirova zvucnika po 250 w max a na drugi dva boxerova jedan je 100w max a drugi 80 w max.

:icon_rolleyes:

Može se grijat ako su kućni zvučnici.. ako je 8/16 oma.. imam 8oma pojačalo i kada spojim na 4 oma zvučnik pregrijava se i pali protect ;) Sve je relativno koliko se ugrijalo.. i moje se pojačalo ugrije bude vruće, ali to je normalno.. e sad ako je vrelo ne valja...

nisu kucni zvucnici svi su auto bude dosta vruce ali ne prekida da tuce i ne pali se protekt ali nisam stavio osigurac na napajanjwe pojacala posto na pojacalu imam dva po 20A
 
mara- je napisao(la):
Kako priključiti dva radija na iste zvučnike? Imam fabrički radio u autu, koji ne mogu izvaditi jer gubim board i svašta nešto i ubacio sam još sony i spojio zvučnike na njega. Sada sam tako izgubio tonove parking senzora i navigacije, postoji li kakav način da ih spojim na oba radija a da ne smetaju jedan drugom, pošto sam već probao i Sony odmah grešku izbaci.

Mozes ih spojiti jedino ako jedan od playera na sebi ima AUX IN ili LINE IN, dakle ulaze na chinch ili bananu, a drugi mora imati izlaze na chinch (mogu i izlazi za zvucnike sa hi-low convertorom)

Ako ni jedan nema ulaz onda je malo komplikovanije ali se moze odraditi ;)
 
Član
Nije loša ideja, fabrički ima samo aux in, a sony ima aux in koji je naprijed, ***** ga ja, nema nazad, i ima činč izlaze nazad. Znači mogao bih sa hi-low konvertor napraviti izlaz pa ići u aux in na Sony. Ali to bi mi onda vizuelno loše izgledalo, i svaki put kad bi htio vaditi pločicu morao bi vaditi kabal iz Sony-a. A obrnuto da idem isto mi ne odgovara zbog onog sranje od eco mode koji mi gasi fabrički HU nakon par minuta, a Sony sam direkt spojio da se nikako ne gasi sam, a da ne spominjem da bi gubio na kvaliteti jer bi zvuk išao preko fabričkog koji je lošiji. Ako ti nije mrsko napiši koja je ta druga solucija.
 
Član
Ako na cetverokanalnom pojacalu u bridge spojim 2x woofera i zelim samo da 1 koristim da vidim koliko max snage moze pojacalo u njega pustiti, da li ce pojacalo trositi struju ako samo drugi otpojim a RCA su i dalje ukljuceni za njega tako da ako mjerim voltmetrom dobijam na izlazima snagu iako nema woofera? Interesuje me ako su RCA ukljuceni a nema zvucnika na kraju da li pojacalo trosi struju koju bi moglo npr. da otpojim rca iskoristiti za drugi woofer? Hvala

Pitam zato sto sam RCA u pojacalo zalemio da ne moram uzimati spliter, ali sada shvatam da ako hocu da koristim samo 1 kanal ne mogu jer mi se automatski rca prenosi i na drugi pa reko mozda mogu smanjiti potrosnju struje ako otpojim da na tom drugom nema nikako RCA signala.
 
Član
Sub je potrošač, bez njega amp i ne vuče struju sve dok ne spojiš sub, iako je rca uključen...
 
Član
Taj odgovor sam trazio hvala :) A sada novo pitanje :) Ako je sub 400Wrms i ako imam 2 varijante njega DVC 2x2ohm i DVC 2x4ohm da li cu ja moci spojiti pojacalo koje treba da pusta 300Wrms 4ohm na prvi ako spojim konektore na 4ohm kao i na drugi ako samo na jedan par konektora spojim? Jel se u ovom primjeru za drugu varijantu rms suba dijeli sa 2 jer ne kacim na dugi par konektora? Ili da pokusam pitati drugacije kako je moguce spojiti DVC 2x2ohm i DVC 2x4ohm sub na jedno pojacalo? Na netu sam samo ovo nasao
"Ohm Rating: D2: (1 or 4 ohm) D4: (2 or 8 ohm)"
E sada mene interesuje mozel ovaj D4 da ide i na 4 ohma i sta gubim sa time. Hvala
 
Član
Što je manji otpor više snage daje pojačalo, oba ne možes spojiti da rade na 4 ohma provjeri u specifikacijama jel pojačalo stabilo na dva ohma pa spoji jedan na dva drugi na 4 i kutije ti moraju biti odvojene, znači jedna kutija sa pregradom il dvije odvojene pošto ne rade na istoj snazi neće isto ni svirati ne mpžrš oba u jednu kutiju bez pregrade
 
Član
Ma nisam ja planirao da imam 2x suba nego samo 1x ali od ta 2 ne znam koji ce mi bolje pasati da je DVC 2x2ohm ili 2x4ohm zbog nacina vezivanja na pojacalo. Ja kako pogledam bolja varijanta bi mi bila ova 2x2ohm jer mogu 1 sub da okacim na pojacalo u bridge na 4ohm. Hvala u svakom slucaju skontat cu nesto ;)
 
Top