Sitna pitanja oko zvučnika, woofera

Sitna pitanja oko zvučnika, woofera

Član
LavaKing je napisao(la):
Da ne otvaram dzabe novu temu pitat cu ovdje. Trenutno posjedujem woofer 190rms SVC i nabavio sam solidno pojacalo oko 230rms i sve nastelovano i solidno mi zvuci. Sada sam naletio na jaci woofer 500rms DVC i interesuje me koliko procentualno ce da taj jaci woofer iskoristi ovih 230rms W iz pojacala u odnosu na ovaj sto vec imam? Ili drugacije, da li ce jaci woofer zvucati priblizno isto kao ovaj slabiji sto posjedujem ako ga okacim na pojacalo i pustim u njega 230rms W? Moja logika mi govori da ce ovaj jaci zvucati slabije ali koliko procentualno 5%,10%,25%??? Oba woofera su 12". Hvala unaprijed :)

Neće zvučat slabije...
 
Član
Jer kada malo bolje pogledam ja bi taj DVC ionako kacio samo na jedan izlaz da radi na 4ohma sto me dodje da je on onda oko 300Rms i onda ako 230rms pojacalo daje mislim da bi se opet moglo cuti solidno ako ne malo i bolje nego sa starim wooferom. Hvala na odgovoru zlajaaa :)
 
Član
LavaKing je napisao(la):
Jer kada malo bolje pogledam ja bi taj DVC ionako kacio samo na jedan izlaz da radi na 4ohma sto me dodje da je on onda oko 300Rms i onda ako 230rms pojacalo daje mislim da bi se opet moglo cuti solidno ako ne malo i bolje nego sa starim wooferom. Hvala na odgovoru zlajaaa :)

Biće dosta bolje... većina subova fino svira i na nižim snagama..
 
Wanni je napisao(la):
evo jedno pitanje ...... ubacio sam 2 woofera po 1200w , proveo zicu od Cd do gepeka i zicu za struju :D skopcao sam woofere na pojacalo al ne znam struju da postavim....

imam neke 3 djidja midje na pojacalu ... e sad ne znam koja je plus koja minus i za sta mi je ova 3

najbolje da odeš majstoru i nek ti to on spoji,jer ako pogrešno spojiš mogu ti kablovi izgorit a i kola :lol::lol:

Bajobmw je napisao(la):
Nebi prodao pojacalo skoro je kao novo drug mi donio iz njemacke samo gledam kako da iskoristim najbolje iz njega netrazim da grmi vec nesto solidno da tuce:icon_smile:

imam ja muziku za auto...http://www.pik.ba/artikal/5682657/muziku-za-auto/
 
N

nenad

Dj_Bl3nD - bolje da te savjete primjenis kod sebe na ovom regalu i osamnesci iz vasarskog razglasa :123:
 
Administrator
nenad je napisao(la):
Dj_Bl3nD - bolje da te savjete primjenis kod sebe na ovom regalu i osamnesci iz vasarskog razglasa :123:

što si ljubomoran što momak ima regal u gepeku:D:D:lol:

Vidi kako dobro izgleda, a još bolje zvuči:lol::lol:
 
Član
Još ako je puno drvo, a ne iverica :lol: Drži to 2.5kw :D



Wanni, piše ti iznad terminala.. na prvom imaš + ili 12V, na drugom minus/gnd, i treći je REM na to spojiš plavo-bijelu žicu sa plejera da ti pali pojačalo (ne mora značit da je ovakav redoslijed.. u mene je REM između GND i 12V) ;)
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
nenad je napisao(la):
Dj_Bl3nD - bolje da te savjete primjenis kod sebe na ovom regalu i osamnesci iz vasarskog razglasa :123:

što si ljubomoran što momak ima regal u gepeku:D:D:lol:

Vidi kako dobro izgleda, a još bolje zvuči:lol::lol:

nije tolko stvar ljubomore kolko je bola u ocima ... :D
 
Član
Kakva ti je ovo muzika :icon_eek: jos kaze imam muzoiku za tebe pa ko ti ovo jos koristi :icon_rolleyes:
 
Član
Ti zlajaaa bas ne vjerujes tim Magnatima :cool:
I ja taj brend ne gotivim nimalo:icon_smile:





eddo je napisao(la):
pioneer_09 je napisao(la):
nenad je napisao(la):
Dj_Bl3nD - bolje da te savjete primjenis kod sebe na ovom regalu i osamnesci iz vasarskog razglasa :123:

što si ljubomoran što momak ima regal u gepeku:D:D:lol:

Vidi kako dobro izgleda, a još bolje zvuči:lol::lol:

nije tolko stvar ljubomore kolko je bola u ocima ... :D
:lol: :lol: :lol:
 
Član
eo ovako da neotvaram novu temu,mozete mi i ovde pomoc
znaci uzeo sam neki dan VW Boru i nemam zvucnika u vratima,nemam ni kablova,a sta je najgore od svega toga,nemam ni izlaza za zadnje zvucnike na radiu
radio je onaj fabricki njegov BETA,na radiu pise da ima dva izlaza za zvucnike po 20w
a ja imam zvucnike za zadnja vrata od 100w

-Ocel moc da ja na kablove od prednji zvunika spojim i zadnje zvucnike?
-Ocel mi mozda izgorit sta u radiu?
 
Član
Ne bi trebalo da izgori al neces time nista dobiti, uzet ces snagu koja je potrebna tim prednjim zvucnicima pa ce i oni slabije svirati, stavi drugi player ;)
 
Član
adi187 je napisao(la):
Ne bi trebalo da izgori al neces time nista dobiti, uzet ces snagu koja je potrebna tim prednjim zvucnicima pa ce i oni slabije svirati, stavi drugi player ;)

ma nestavlja mi se drugi radio,zato sto se ovaj uklapa u osvjetljenje,jedino bi mozda uzeo ako se ima uzet isti samo sa izlazima i za zadnje zvucnike :icon_smile:
 
Član
Imam problema sa pojacalom dosta mi se grije pregledao sam kablove oni su ok imam magnat pojacalo 4*110 w,pa me zanima dali je moguce da sam ga preopteretio posto sam samo dva izlaza iskoristio na jedan izlaz sam spojio dva pionirova zvucnika po 250 w max a na drugi dva boxerova jedan je 100w max a drugi 80 w max.
 
Top