Servis/reparacija turbine savjet i predlog!

Servis/reparacija turbine savjet i predlog!

Član
Ne sumnjam da su ok kao osobe...posao je bio u pitanju pa nam se misljenja malo vise razmimoilazila...uglavnom stvar licnog misljenja i prirode, nije ni bitno.
 
Član
Eto ti majstor pod nosom. :D Otiđi kod Radonje, on radi reparacije turbine. Meni je radio 1.6 HDI, koji inače poznat po problemu sa turbinom, tačnije podmazivanjem turbine, i evo prošlo je više od 2 godine od kada mi je radio, i nema problema.
 
ilija burin sabac srbija...od mene 117 km i ja sam skoro nosio dizne od starog i potrosio 20 KM goriva u oba pravca...testirano pun pa pun...
ti iz sarajeva imas jos 40 KM goriva
covjek je br. 1
moja turbina kod njeg reparirana kod predhodnog vlasnika i kod mene auto treca godina i jos nikakvih problema
sad kad sam bio pitao sam cijenu repariranja turbina i on kaze od 150 do 250 eura
garancija jest 6 mjeseci na sve a prije je bila 1 god. kod njeg jer sad ima ljudi koji bas bas puno prelaze u njemackoj tako da on ne da je vise...sve mu je bosch npr za dizne gumice i ima bosch reklame i ugovore s njima tako da covjek radi vrhunski..cuo sam od x majstora da je on br. 1 za te stvari...
ovi dundjeri koji su jucer poceli raditi sam cuo da moze biti dobro a moze i lose...najgore je kad se pokvari nakon isteka garancije....ja ne bih reskirao i uvijek bi odnio kod ilije burin...
 
Član
Ja sam ipak posle svega se odlucio za Uzice, jer mi ovi nasi nazlost nisu ulivali povjerenje...kostala je reparacija 547 KM, odn. 280 Eura. Realizovano je sve autobusom iz I.Sarajeva. Ljudi su izvrsili dijagnostiku-zasto je doslo do ostecenja, reparaciju komplet, i dali preporuku za uklanjanje nedostataka prije sledece ugradnje, kako se ne bi ponovo desilo, sve ovo pismeno dostavili uz turbinu. Danas se ugradjuje i nadamo se najboljem.
 
Član
Jesi bar otišao do Radonje da vidiš? Ne znam što si otvarao temu, ako si opet po svom uradio, tj. protiv svog, tražio si domaće i lokalno, a ovo ti ne može biti lokalnije.
 
Član
Jesi bar otišao do Radonje da vidiš? Ne znam što si otvarao temu, ako si opet po svom uradio, tj. protiv svog, tražio si domaće i lokalno, a ovo ti ne može biti lokalnije.
Jesam bio, poznajem Vladu mozda i bolje nego ti...pretrpan je poslom, zurilo mi se i nisam mogao cekati toliko. Ti kad si napisao, turbina je vec bila skinuta! Tema se otvara na forumu da se cuju misljenja i iskustva drugih, a kako nije bilo bas nekih pozitivnih i pravih savjeta, generalno, odlucio sam se na Uzice, treba li pisati zasto, razumijes!?
@Zerane, slazem se sa @tvrdoglavi da nije citanje laptopom iz ecu, dijagnostika...ipak ako procitas ono sto sam ti rekao-shvatices. Kod mene su bili u pravu, kockice su se slozile nakon svega.
 
Poslednja izmena:
Član
I ja imam pozitivna iskusta sa njima, idem preko Simanica..bas neki dan na zahtjev musterije skinuo i poslao im na reparaciju turbinu od toyote land cruiser, momci je pregledali, rastavili, ustanovili da je ok turbo, ne moze da trosi ulje, sastavili i poslali je nazad..marke nisu naplatili.. a u ostalim servisima vjerujem da ne bi ni pogledali, stavili bi novo srce, opjeskarili i eto je...
 
Član
Jesam bio, poznajem Vladu mozda i bolje nego ti...pretrpan je poslom, zurilo mi se i nisam mogao cekati toliko. Ti kad si napisao, turbina je vec bila skinuta! Tema se otvara na forumu da se cuju misljenja i iskustva drugih, a kako nije bilo bas nekih pozitivnih i pravih savjeta, generalno, odlucio sam se na Uzice, treba li pisati zasto, razumijes!?

Znam da je pretrpan poslom, nedavno se vratio sa odmora. To ti i govori o kvalitetu. A to sa slanjem ja nikada ne bih odabrao. Svako te može zajebavati da nije do njega ako dođe do reklamacije. Ovako sve jedan servis odradi, čovjek da garanciju na svoj rad, uvijek daje za sve, i nikad problema u ovih 8 godina što održavam auto kod njega.
 
Raja potrebna mi je reparacija turbine imate li savjet gdje bi se u BIH moglo to uraditi da oni skinu i repariraju kako sad citam Gabelic ne radi skidanje i reparaciju i ne stoji bas iza toga ima li neko drugi?
 
Meni je bacalo u "safe mode" odvezem auto svom mehanicaru....opet ima svoje neke likove sto rade to....
mehanicar skinuo turbinu,odnio tim svojim likovima.
oni ocistili,ispjeskarili,balansirali,ispitali sve (sve je bilo ispravo,nigdje lufta... nista)
mehanicar vratio sve kako je bilo....auto radi boze,vuce ko ludo.....
eh da i odma zamjeni ulje i sve filtere nema veze kad si ulje mjenjao.
znaci ja sam reparirao turbinu i zamjenio odma ulje i sve filtere i to me zadovoljstvo izaslo oko 500-600 KM ne znam sad tacno....
 
Top