Servis/reparacija turbine savjet i predlog!

Servis/reparacija turbine savjet i predlog!

Član
Pozdrav forumasima.
Obzirom da mi je potrebna reparacija turbine na Passat b6 1.9 TDI 77 KW, molio bih sve one koji imaju iskustva, ili znaju nesto o tome ali iz licnog ili neposrednog iskustva, o servisima i ljudima koji rade turbine na nasim prostorima, Sarajevo i okolina posebno da prenesu meni a i ostalima u ovoj temi, utisci, cijena, garancija, trajnost stvarna itd.. Takodje, savjet tipa "posalji u Uzice u Turbo servis" sam se naslusao, dajte nesto domace i lokalno.
 
Član
Neka si se naslušao, odnesi ipak u Užice.
Otiđi ovim drugim majstorima, pa ćeš kasnije pisat ovdje kako te zajebo vako nako
 
Član
Pa ima i iz Uzica losih iskustava...skidanje i montaza su im 160 KM, put, gorivo i cekanje jos oko minimum 80 KM, u startu je 240 KM plus reparacija...nekako mi se to puno cini. Uz to, nisu turbine nesto sto je toliko komplikovano i tesko za rad, ili ja bar tako mislim.
 
Član
Skini je ti, posalji busom, oni ti je vrate kad zavrse, kod nasih mozes ustediti mozda 100KM a nista uradio nisi, na kraju te opet ceka Uzice, to ti je moje iskustvo
 
Član
Ja sam reparirao od megana 88kw turbinu kod Ganjge na Jelahu, 390km je bila reparacija uz godinu garancije, nakon 2000km se raspala turbina i ponovo su je reparirali dzaba ali sam u minusu odma jer sam ponovo morao placati mali servis, skidanje i vracanje turbine itd. Od druge reparacije sam presao 1700km i nadam se da ce biti sve dobro, trenutno ima neki los zvuk iz turbine koji traje 1-2 sekunde kad dodam gas, a ja mislim da ti je najbolje kupiti polovnu turbinu
 
Član
Ja sam reparirao od megana 88kw turbinu kod Ganjge na Jelahu, 390km je bila reparacija uz godinu garancije, nakon 2000km se raspala turbina i ponovo su je reparirali dzaba ali sam u minusu odma jer sam ponovo morao placati mali servis, skidanje i vracanje turbine itd. Od druge reparacije sam presao 1700km i nadam se da ce biti sve dobro, trenutno ima neki los zvuk iz turbine koji traje 1-2 sekunde kad dodam gas, a ja mislim da ti je najbolje kupiti polovnu turbinu

Nije do njih nego do tvog renoa i tvog majstora...i ta turbina ti nece dugo jer opet niste obratili paznju na podmazivanje ko da gledam.

A sto se tice passata, Simanic ti radi direktno sa ovima iz Uzica i mozes preko njega sve zavrsiti.
 
Član
Ja radio na Passat 6 (2.0 103 kw) u Doboj-jugu (Brijesnica mjesto). Firma se zove Tubro Activ. Garancija je cini mi se 6 mjeseci ili 1 godina, ne sjecam se. Za sad sve ok, nemam problema. Doduse, uzeli su mi 550 KM za turbinu + 100 KM mi majstor uzeo sto je postavio novu i skinuo staru. Inace mijenjaju srce turbine potpuno novim dok kuciste pjeskare ili sta vec rade ne znam.
Probaj kod njih ili u Cunex-u u Tinji kod Srebrenika. Cuo sam i da oni nisu losi.
 
Član
Moja preporuka uzmes novu i neces pogrijesit sigurno
Je da je skuplja nego reparacija al svako od nas ima negdje nekoga pa moze rjesit neki popust
A ako ipak hoces reparaciju sa Uzicama neces pogrjesit jer tu kod nas na balkanu rijetko ko moze dobro reparirat turbo
Neka se niko ne uvrjedi al to je moje misljenje
Ja sam iz hrvatske i dosta ekipe odnosi u uzice na reparaturu
Bude malo skuplje al nikome nije zao dat malo vise da ima dobro odradjen poso
Ja osobno sam sebi uzeo novu za golfa jer mi je bila razlika cca 1000kn (250km)


Dizlo i Turbina pravi su par
To shvatit će svaki pametni car...
 
Član
Svi daju godinu garancije, to nije upitno, samo sto je problem sto skoro niko, ko prodaje ih i reparira nece da skine turbinu uradi i vrati, ili bar maximalno izbjegavaju, (i Turbo servis Uzice je kazu naplacivao 40 Eura a sad 80 Eura demontazu i montazu, sto je po meni extremno visoko za taj dio posla, i uz to sad moras cekati termin bar 10 dana i biti kod njih ujutru najdalje u 08h), a kad se desi problem i reklamacija onda opale po onom drugom, te nije ti dobro ugradio te ovo ono...bio sam kod Gabeljica, ista prica, skini i donesi uradicemo, nece oni da skidaju, niti hoce da preporuce nekog i da stoje iza toga, nego sve na nivou "ma bice to sve ok". Jbg. i ja i svi mi smo oprezni kad je to u pitanju, jer treba da dam oko 600 KM, biti bez auta, i da posle se sa njima u slucaju problema ganjam, dal je ovo dal je ono, i tu nikad nece musterija ili osteceni biti u pravu, takodje, pitanje, po meni je, odakle nabavljaju svi oni koji to rade, dijelove, kad niko od njih nema niti kakvu licencu niti saradnju sa proizvodjacima, pa da moze kupiti originalne dijelove, niti obuciti ljude za rada, radi nesto po normi i standardu a ne ofrlje, sem Uzica naravno, koliko je meni poznato... Takodje, poznato mi je da masine za ispitivanje sad se mogu i na PIK.ba kupiti za male pare, to i sami mozete provjeriti, a gledam u Srbiji nova oprema se moze za to kupiti ko "dobar dan". Sve kad sagledam, mislim da po kvalitetu posla, i kvalitetu ugradjenih dijelova, ne moze niko niko biti blizu Uzica, al eto, ovde smo da razmijenimo misljenja, tako da je skoro izvjesno da cu i ja vjerovatno skinuti, poslati busom iz Istocnog Sarajeva ima linija svaki dan, iako na pocetku nisam bio za tu opciju.
 
Poslednja izmena:
Top