Saxo vts (2) :)

Saxo vts (2) :)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
A jeste sigurni da je obrtomjer točan, spojite ga na diagnostiku pa vidite koliko zapravo vrti
Odlična igračka, to dođe nešto ko suzuki swift gti?
 
Član
To mi je uvijek bila želja ali kod nas svaki zaklan do bola ili su im cjene nebeske.
Svaka čast na kupnji,puno sretnih kilometara i uživanja
 
Član
Evo malo slika od veceras,samo kuliranje,rolanje i te stvari :p
k4wab9.jpg

30nbqt5.jpg
 
Član
fina kolica.... buraz mi hoce da kupuje vts saxa pa ako moze malo pomoci na sta treba obratiti paznju pri kupovini... i kakvi su ovako inace, koje su manee prosjecna neka potrosnja kad je lagana noga na gasu itd...
 
Član
Ovde mozes samo da saznas kakva je potrosnja sa punim gasom, sa laganom nogom tesko ;)

Sto se tice sata, moguce je i da laze, meni je na xsari vts netacno pokazivao obrtaje.
 
Član
Ovde mozes samo da saznas kakva je potrosnja sa punim gasom, sa laganom nogom tesko ;)

Sto se tice sata, moguce je i da laze, meni je na xsari vts netacno pokazivao obrtaje.
ahahha pa dobroo koliko je sa punimm onako otprilike me zanima posto sam vozao ranije francuze ove manje znam da sa motorom priblizne snage i kubikaze manje malo trose od golfa pa me interesuje ovaj malo jaci koja mu je potrosnja onako...
 
Član
Od 7.5 do 12 litara grad, otvoreno 5 do 8, sve zavisi od tempa. Vjerujem da start moze potrositi i malo vise :D
 
Član
fina kolica.... buraz mi hoce da kupuje vts saxa pa ako moze malo pomoci na sta treba obratiti paznju pri kupovini... i kakvi su ovako inace, koje su manee prosjecna neka potrosnja kad je lagana noga na gasu itd...
Hvala ;)
Sad malo o saxu ;) Teško je reći na što treba obratiti pažnju pri kupovini,zeznut je auto,većina ih je zaklana (iako mogu svašta trpiti).Najbolje bi bilo kad bi mogli povesti nekoga ko je već imao saxa.
Ovo mi je drugi saxo a vozio sam jos 3 od prijatelja ovako od zeze.Primjera radi,3 su letila,2 su išla kao golf 4 sdi :D
Treba obratiti pažnju na slijedeće :
- zadnji dio,torzija,ako su točkovi krivi,potraži malo na netu kako to sve izgleda,ako se ležajevi (torzije) nisu promjenuli na vrijeme,može biti prilično skup popravak.
- mjenjač je mana,iako ja još nisam doživio raspad (a stvarno cupam dusu svakom) na ovom novom malo zeza u drugu brzinu a na prošlom mi je zujao u 3 i 5. Ekipa starija veli da su imali dosta problema i kršili ih :D uglavnom obratite paznju i na to.
- gumice ventila,ja sam to mjenjao na prošlom i nisam imao problema,nije trošio ulja dok za primjera radi ovom novom to nije rađeno,tako da troši 1 l (kilu) ulja na 4 dana :D To je teško provjeriti pri kupovini,jedino bi se moglo primjetiti dok je hladan,da baca dim dok se ne ugrije.Opet nije ni to skupo da se odradi.
-saxo kao saxo,zamišljen kao auto za staze (moje mišljenje),nisu obracali pažnju na unutrasnjost,plastike i te zeze,znaci nek se pripremi da ce mu vazda nesto kvrckarati u kabini.
-dijelovi trapa(kugle,krajnice,spone),amortizeri,diskovi i disk plocice su zacudjujuce jeftini dok recimo bobina dodje oko 350 -400 KM itd...sve je do sreće,šta te zadesi :D
-evo dečki su ti gore odgovorili za potrošnju a ja ionako nisam mjerilo da pricam o tome :D
Eto sad da ne dužim,ako si pravi zaljubljenik u vožnju kao vožnju,obrtaje,ludost i te stvari,zaboraviceš na sve te mane...
Opet,sve je do osobe,kome sta smeta.
Eto ovi gore saxomanijaci su mene isto savjetovali (hvala im),valjda i ja moram ove potencijalne kupce ;)
Eto,nadam se da cete naletiti na dobar primjerak ;)
 
Član
ako se bas odluci za ovoga sto je gledao otici cemo pogledati pa cemo vidjetii sta i kako mu je.. a spomenuo je covjek da su mu izmjenjane gumice ventila i jos neke sitnice tako da predpostavljam da je odrzavan auto i mjenjano sve na vrijeme sta je otislo... ako ga uzme bice koja slikica :D pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top