Savjeti za motor iz CRX?

Savjeti za motor iz CRX?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Spremam se da kupim Hondu CRX 1,6 16v 96kW snage

pa vas pitam za savjete sta da dovoljno najbolje radim sa tim (nista nije radjeno na njima) motorom da bude odlican?

zapravo zelim da mi auto izgleda normalan ali dok se otvori hauba ono cudoviste ;)
tako da kada netko pogleda moj auto i pomisli da je mali puz pa ih lepo iznenadim, shvacate me na sta mislim :icon_biggrin:

zapravo dajte mi neki nagovjestaj za pocetak rada na motoru please :icon_rolleyes:
 
Ustvari je sve stvar tvog džepa,odnosno koliko želiš uložiti.

Ako baš ništa na motoru nije urađeno,na tvom mjestu bi prvo uradio usis
(otvoreni filter i prikladana usisna cijev).Čak i kod dodavanja usisne cijevi
dobro bi bilo raspitati se da li je bolja duža ili kraća cijev i naravno kojeg promjera.
Ljudi svašta rade i na kraju ustvari ništa nedobiju. Zato bi ti predložio da se o motoru CRX-a dobro raspitaš.Ustvari su to veoma jednostavni motori ali bolje da što više o njemu znaš nego da ti ljudi svašta napričaju i nagovaraju te na gluposti. Nađi sebi nekog sa iskustvom dorađivanja CRX-a ko već poznaje performanse istog pa onda počni.

Sretno!
 
Član
Slazem se sa Edom...
Prvo ako ces vaditi motor i raditi ga i ako imas love i volje za to, a volje vidim da puno imas :) to je najmanji problem da iz tog motora izvuces dosta i veoma puno BHP. :) Pvo kad izvadis motor skines glavu motora, mozes brusenjem glave motora da smanjis kompresioni prostor sto povecava BHP, prosiris usis i izduv, sportske bregaste osovine, Set sportskih federa sto dodju na ventilima, veci i duzi ventili, izduvna grana veceg profila i sistem izduva 4-2 i tako ici do kraja (po mogucnosti id rosfrajne cijevi), blok motora nista ne dirati, radilicu ne dirati, klipove ako mozes naci plice (sportske) tako da je radilici lakse "gurati" te klipove gore dole (po mogucnosti klipove za turbo punjac ako ces ga stavljati), sportski zamajac (puno laksi od standardnog), sportsku korpu i lamelu, mjenjac takodje mozes promijenuti ali i ne moras :) i na kraju ako si sve to uradio i ubacio klipove za turbinu onda mozes i turbinu staviti od 1.5-2.0 bara sto ti daje veeeeoma puno BHP i imaces pilu s kojom ce malo ko moci stati (u bih nece niko moci stati s tobom na 402 metra osim ljudi koji su isto to radili) cak bi mogao ici na 402 street race i bices u klasi od 11-13 sek i onda ces biti glavni jedini problem je tu sto normalno skracivas vijek motora i sto ce biti jako povecana potrosnja goriva ali ako ne gledas na to onda ces imati najjaci motor :icon_biggrin:
to su veoma veliki zahvati motora ali ti zahvati povecavaju sa te honde od 125 BHP tvornicki na 400+ BHP. Pa vidi dali ti se isplati to sve raditi. Mozes uraditi samo glavu motora sa kojom ces dosta dovoljno dobiti na snazi pa kasnije da ubacis klipove i turbinu i opet ces imati dosta BHP. :D
 
Član
ako znas eng. i imas google a mislim da imas probaj ukucati tuning crx i sve ti se samo ukaze, u Sarajevu imas par ljudi sto se razumiju u hondu , pogledaj CRX sa B16B motor vozio je SR
 
ma strucnjak za honde ima ih dvojica il trojica u bih koliko znam po meni je najjbolji Vladimir (lemi) iz Banja luke on ima neznam tacno al pet il sest hondi.Vozi krug u zaluzanima honda 1.6 po pravcu uzima kadeta 2.0gsi znaci zna dosta njega mozes pronaci na adresi www.srcbl.com na forumu.Sa njim bude i Goran (gospin) vozi crx 1.6 +nos 13.5 na 402 bjela crx isto zna dosta o hondama.I postoji momak u sarajevu ima CRX TYPE R iz civica motor 1.6 185 ks jedini u bih.vozi oko 14.5 402
i on zna dosta toga raspitaj se popricaj sa njima ali ne navaljuj na njih jer ce te otkaciti moras biti jedno vreme na forumu aktivan i tek onda pitas.A to za crx to je dobra zamosao i ja sebi mislim uzeti civic ili crx nije bitno samo da je 1.6 al trazim ima al su dosta skuplje ovde kod nas nego negdje vani. Postavicu slike i cjene nekih hondi........
 
Odlicne savjete, puno zahvaljujem! :icon_biggrin: naime HONDA POWERR pa covjece odakle ti svi ti silni oglasi??? uspio sam naci samo tri oglasa
 
MA TO SU SVE STRANCI SLOVENIJA HRVATSKA AUSTRIJA itd DO KOLIKO MARKICA MOZES DA PODNESES MOZDA NESTO NADJEM I STA OCES IL SI KO I JA SAMO TRAZIM A NISTA NE KUPUJEM
JBG KAD BUDEM IMAO PARICA TAD CU I KUPITI JA IMAM SAD TAUZEN I PO PA KAD JOS BUDE JOS ONDA BICE I AUTO
 
HONDA POWERR je napisao(la):
MA TO SU SVE STRANCI SLOVENIJA HRVATSKA AUSTRIJA itd DO KOLIKO MARKICA MOZES DA PODNESES MOZDA NESTO NADJEM I STA OCES IL SI KO I JA SAMO TRAZIM A NISTA NE KUPUJEM
JBG KAD BUDEM IMAO PARICA TAD CU I KUPITI JA IMAM SAD TAUZEN I PO PA KAD JOS BUDE JOS ONDA BICE I AUTO

ali kako da ih uvezemo u BIH??? zasad su bezvredne ako nisu registrovane u bih posto su starije od 7 god :icon_cry: smrc...
 
Član
Jean Dunand je napisao(la):
HONDA POWERR je napisao(la):
MA TO SU SVE STRANCI SLOVENIJA HRVATSKA AUSTRIJA itd DO KOLIKO MARKICA MOZES DA PODNESES MOZDA NESTO NADJEM I STA OCES IL SI KO I JA SAMO TRAZIM A NISTA NE KUPUJEM
JBG KAD BUDEM IMAO PARICA TAD CU I KUPITI JA IMAM SAD TAUZEN I PO PA KAD JOS BUDE JOS ONDA BICE I AUTO

ali kako da ih uvezemo u BIH??? zasad su bezvredne ako nisu registrovane u bih posto su starije od 7 god :icon_cry: smrc...

pa vidio sam da je neko prodavao papire ovde na forumu dosta povoljno izdvojis jos 1500 evrica i moze se fina kola uvesti iz njemacke naravno prekucas i tjeraj jbt. pa BiH je puna takvih auta mislim prekucanih
 
bmwscaner je napisao(la):
Jean Dunand je napisao(la):
HONDA POWERR je napisao(la):
MA TO SU SVE STRANCI SLOVENIJA HRVATSKA AUSTRIJA itd DO KOLIKO MARKICA MOZES DA PODNESES MOZDA NESTO NADJEM I STA OCES IL SI KO I JA SAMO TRAZIM A NISTA NE KUPUJEM
JBG KAD BUDEM IMAO PARICA TAD CU I KUPITI JA IMAM SAD TAUZEN I PO PA KAD JOS BUDE JOS ONDA BICE I AUTO

ali kako da ih uvezemo u BIH??? zasad su bezvredne ako nisu registrovane u bih posto su starije od 7 god :icon_cry: smrc...

pa vidio sam da je neko prodavao papire ovde na forumu dosta povoljno izdvojis jos 1500 evrica i moze se fina kola uvesti iz njemacke naravno prekucas i tjeraj jbt. pa BiH je puna takvih auta mislim prekucanih

majke mi ne znam o tim stvarima jeste li to nelegalno ali sam sav nervozan kad svaki put pogledam te oglase pa ima da odmah ici pokrsiti zakon! hehe :icon_biggrin: kako to ide ako nije zabranjeno pisati o ovome na forumu...
 
Član
jbt naravno da je ilegalno :) ali ko te pita kad zivimo u smrdljivoj drzavi pa endaju da uvezemo nesta starije jbt. stavili zakon ko da svi kakimo pare pa da mozemo uzeti avto od 10 000 + maraka kolko moras za smrdljivog fiata izdvojiti a da negovorim koliko para za auto treba dati
fino nadjes papire i odgovarajuce auto za te papire i onda kakvog majstora da to radi raspitaj se malo sigurno ih u tvom kraju ima dosta
da si iz hercegovine odradili bi ti to za dva dana bez po frke cjena 150 do 300 KM zavisi od auta koje oces da radis
neki govore strah da ne dignu auto ovo ono BAH ko da je njima do nasih starih kanta
ja sam osobno bio u MUP Sarajevo kad sam kupovao jedan bmw i dosli na provjeru da nam odrade oni mi kazu citiram B... TE J...EB.... STA NAM SMETATE MI NEZNAMO STA CEMO OD POSLA VI NAMA STARE KANTE DOVOZITE MOMCI VI TO FINO TJERAJTE I CUVAJTE GLAVU A TO VAM NIKO NECE DIRATI KO DA JE NAMA DO VASIH STARI AUTA
dakle nece uopce da gledaju starije aute a uostalom i sta ce od njih kad ih uzmu jbt. u ljubuskom pun deponij auta sve novije od 10 dina nema dje fica da se parkira a oni da nam diraju anse stare krame neboj se nije njima do toga
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top