savjeti za kupovinu drugog auta

savjeti za kupovinu drugog auta

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
A sto ti nebi golfa uzeo, sto ce ti pezo! Ko jos vjeruje francuzima!? Ja stvarno ne znam kako neko moze da vozi pezo! :D
 
Član
Što ga ne bi uzeo, dobiće za manje para puno više. dado307 je sve fino napisao. Ja stvarno ne znam kako neko sačuva bubrege u golfu.

http://www.bhtuning.com/savjeti-za-kupovinu-drugog-auta-t-71367-7.html#pid1093224
 
Član
kako da uzme nesto drugo pa da mu se smije citava mahala kako nema para za golfaa
Zamisli te sramote da ti u avliji stoji neki francuz il nedaj boze japanac
 
emir_89 je napisao(la):
dodji ti u sarajevo, pa ga provozaj i vidjeces gradsku potrosnju. ne mozes ti racunati gradsku u nekom mjestu koje nema ni 2 semafora niti neke posebne guzve. pa ces se iznenaditi kako i taj tvoj famozni tdi hoce srknuti, pogotovo ko ima malo teznu nogu na gasu

e moguce da je to jer npr u tuzli ima velika juzna magistrala gdje mozes i 200 km na sat ici i onda kazes gradska voznja :D heheh
 
Super Moderator
Kazes da ce tvoj golf potrositi manje nego ovaj peugeot 307 sto ti je covjek pisao? Pa cuj taj 1.6 je noviji motor koji je slagat cu ti 2006 ili 2007 godine bio najstedljiviji motor godine i kako onda golf moze trositi manje? Nema sanse druze vjeruj mi jer taj peugeot moze trositi i ispod 4 litra
Znam jer imam FOCUSA sto su ti ljudi davali za prijmer ali je kod mene 2007 godina i ta je masina u njemu jos je auto karavan i dosta je tezak. Ja otvorene voznje do bilo gdje mogu voziti sa prosjekom 4 litra nekad i manje vjeruj mi. Grad (ako se kod mene moze nazvati grad) trosi 7-8 jer je poprilicno tesko auto pa stani kreni..vjerujem da bi u sarajevu trosio 10. Ali kad sam ga na otvorenoj cesti przio konstantno 220km potrosnja mi je bila vjerovao ili jako velika.... djaba sto je motor tako stedljiv al sam mu vadio dusu jer sam zurio...i to mi se obilo o glavu dan poslije pa sam ga slupao iako nisam zurio al jbg stigne te nesreca
Moj prijedlog je focus takodjer a ako skupis malo vise para i zelis extra dobrog golfa onda se javi ima kolega auto koje bi ja kupio istog trena da mi treba
ukratko, 2003 godina, highline, TDI 150KS, druga ruka iz svicarske uvezen, servisiran i ima 210 000 na satu
sretno druze
 
allroad je napisao(la):
Kazes da ce tvoj golf potrositi manje nego ovaj peugeot 307 sto ti je covjek pisao? Pa cuj taj 1.6 je noviji motor koji je slagat cu ti 2006 ili 2007 godine bio najstedljiviji motor godine i kako onda golf moze trositi manje? Nema sanse druze vjeruj mi jer taj peugeot moze trositi i ispod 4 litra
Znam jer imam FOCUSA sto su ti ljudi davali za prijmer ali je kod mene 2007 godina i ta je masina u njemu jos je auto karavan i dosta je tezak. Ja otvorene voznje do bilo gdje mogu voziti sa prosjekom 4 litra nekad i manje vjeruj mi. Grad (ako se kod mene moze nazvati grad) trosi 7-8 jer je poprilicno tesko auto pa stani kreni..vjerujem da bi u sarajevu trosio 10. Ali kad sam ga na otvorenoj cesti przio konstantno 220km potrosnja mi je bila vjerovao ili jako velika.... djaba sto je motor tako stedljiv al sam mu vadio dusu jer sam zurio...i to mi se obilo o glavu dan poslije pa sam ga slupao iako nisam zurio al jbg stigne te nesreca
Moj prijedlog je focus takodjer a ako skupis malo vise para i zelis extra dobrog golfa onda se javi ima kolega auto koje bi ja kupio istog trena da mi treba
ukratko, 2003 godina, highline, TDI 150KS, druga ruka iz svicarske uvezen, servisiran i ima 210 000 na satu
sretno druze
moj drug ima fokusa 2002 godiste 90 PS i kaze da trosi 6 litara normalne voznje...e sad eto ima njih koji trose i 4 litra....super onda :)

koliko kosta taj golf??
daj mi broj ili ako je stavio na pik link da ga nazovem ..
pozz
 
Član
kod mene je focus 1.8tdci 115KS trosi oko 6l otvoreno, po gradu(Sarajevo) oko 8l srednje voznje, znaci ne stalnog gasanja i nikako penzionerske voznje :cool: zimi hoce i vise po gradu... ;)
 
Super Moderator
Druze kod mene je noviji focus sa navedenim motorom o kojem sam ti vec napisao dosta toga i kazem ti koliko trosi

http://www.pik.ba/artikal/2163685/golf-4-tdi-150-ps/ eto golfa

a evo slike od forda pa vidi
trenutna potrosnja na 190 je od 9.8 pa do 10.5 ja vozio tako preko 10km i preko 10.5 litara nije otisla ni na sekundu



evo na 150



evo prosjecna potrosnja Travnik - Kiseljak - Travnik




Imao sam ja dosta auta i par golfova i cetvorki i petica al vjeruj mi da je focus bolji od ta dva auta zajedno
 
allroad je napisao(la):
Druze kod mene je noviji focus sa navedenim motorom o kojem sam ti vec napisao dosta toga i kazem ti koliko trosi

http://www.pik.ba/artikal/2163685/golf-4-tdi-150-ps/ eto golfa

a evo slike od forda pa vidi
trenutna potrosnja na 190 je od 9.8 pa do 10.5 ja vozio tako preko 10km i preko 10.5 litara nije otisla ni na sekundu



evo na 150



evo prosjecna potrosnja Travnik - Kiseljak - Travnik




Imao sam ja dosta auta i par golfova i cetvorki i petica al vjeruj mi da je focus bolji od ta dva auta zajedno

ok a ovaj golf stoji u zavrsenim artiklima,jel prodat ili se izbrisan pa da mu se javim?
 
Član
ovaj destin golf je prosto savrsen, gledao sam ga u travniku dosta puta, on to odrzava samo tako
a vozio sam se i u ovom focusu od kolege allroada, nikad nisam bio nesto pretjerano za forda, ali me je njegov focus dojmio, pravo je fin auto, i s tim motorom poprilicno fino ide, iako je tezak. udobniji je od svakog golfa, to je sasvim sigurno, to je ono sto sam ja primjetio
 
Super Moderator
Nije ga prodao. Nazovi imas broj al cijena je malo visa druze al jbg ako vec hoces golf 4 i ako trazis dobar od ovog bolje ne mozes kupiti on je druga ruka a prije toga ga vozao jedan poznanik u svicarskoj
al vjerovatno imas jos da nadomiris il posudis od starog dok ste vozali passata 6
 
allroad je napisao(la):
Nije ga prodao. Nazovi imas broj al cijena je malo visa druze al jbg ako vec hoces golf 4 i ako trazis dobar od ovog bolje ne mozes kupiti on je druga ruka a prije toga ga vozao jedan poznanik u svicarskoj
al vjerovatno imas jos da nadomiris il posudis od starog dok ste vozali passata 6

pa stari je svog golfa platio 7000 eura jer su u dubrovniku velike cijene auta...a imam ja da nadomirim ali ne moze se sve dati do zadnje marke...treba ostaviti i za odrzavanje...
hvala na svemu
ja cu nazvati sad :)
 
Super Moderator
Nema kod ovog odrzavati nista sve je novo na autu prije otprilike mjesec od kocnica, guma pa na dalje...veliki servis i sve sitnice.. odvuce on u servis i kaze sve provjerite pa da mijenjam sta treba
 
uvijek ova famozna pricao potrosnji, hehe, imam ti i ja toga golfa o kojem ti pricas i trosi gradske minimalno 7 koliko god da ga pazis, a svaki malo jaci start ode to i na 8-9, a na otvorenoj je druga prica, ako bas stedis mozes ga spustiti na 4.5, al normala je oko 5.3, prosjecna mi je na zadnjih 2500km 5.9, mada sam vecinom na otvorenoj po gradu par kilometara samo dneveno...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top