savjeti u vezi potrosnje

savjeti u vezi potrosnje

Član
imam problem ne znam kako ga rijesiti naime moje auto golf II trosi 13litra na 100km majstori me voze tamo-ovamo kazu gledaj karburator pa kad pogledaju on je u redu, onda gledaj lamelu i korpu kvacila i one su u redu,mijenjaj kablove i svecice ja zamijenim opet isto....:icon_sad:
neko kaze da su felne 15-ice krive za potrosnju neko moja voznja a samo meni trosi novac :icon_cry:
prijatelj mi vozi isto golf II 1,3 benz (trosi 9,5 max.on tvrdi) mijenjam se sa njim da probam potrosnju on meni vrace auto istog dana kaze radije cu voziti burazerov volvo....
sto da radim savjetujte me ???:icon_sad:


(unaprijed se izvinjavam ako sam postao na pogresan wall)
 
mjenjaj motor :icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin:

najbolja varijanta, mjesto sto se mucis hoce nece, ovo ono, zbavi drugi motor i ubaci, miran :icon_biggrin:
 
Član
rado druze ali kod nas je neki novi zakon slikaju sve na automobil spolja i motor i svake ponovne registracije provjeravaju ......:icon_sad:
 
Nista,samo novi motor...vise ces dati para na te "popravke" nego da zamijenis motor!Uzmes nekog dizela i deri!:icon_smile:
 
Član
Kakvi su vam to savjeti ljudi?čuj promjeni motor:icon_eek:mene boli noga,hoću je otpilat?tko ti je rekao da je do felgi?nebi ti smio toliko trošiti da ga voziš bez felgi!Naj prije otiđi kod nekog dobrog električara na dijagnostiku,nek ti vidi smjesu.U kakvom je stanju motor,uzima li ulje,baca li plavi dim?kada su mjenjani filteri zraka,goriva...nemaš katalizator i lambdu na autu?
 
Član
ne nemam katalizator makao ga skoro a to sam zaboravio navesti rekli kako ce mi to smanjiti porosnju al u stvari samo bolje prima gas
a sto se tice dima nista plavkasto samo malo bijeli izjutra al kad se ugrije normalno sve.....
e sad za tu "lambdu" to vec ne znam sto je ni cemu sluzi a predpostavljam ni ovi "majstori" da ih tako nazovem
 
Član
Efo_king je napisao(la):
ne nemam katalizator makao ga skoro a to sam zaboravio navesti rekli kako ce mi to smanjiti porosnju al u stvari samo bolje prima gas
a sto se tice dima nista plavkasto samo malo bijeli izjutra al kad se ugrije normalno sve.....
e sad za tu "lambdu" to vec ne znam sto je ni cemu sluzi a predpostavljam ni ovi "majstori" da ih tako nazovem

Jeli ti bila lambda uz katalizator kada si ga skidao???lambda ti regulira potrošnju!ako ti je lambda uz katalizator,nesmiješ je skidati
 
Član
vjerujes da ne znam kako izgleda al ako pomaze opisacu sto sam napravio:
ja sam skinuo cijev malo prosirenu nalazi se u dijelu saltarice odnosno ispod vozaca i suvozaca i na tom mjestu zavario obicnu cijev.
A gledajuci kroz ovaj katalizator ( ako sam pravu stvar skinuo ) vidjela se kao sitna mrezica ali je vecim dijelom bila zapusena.....
jesam li pravu stvar uradio ne znam......:icon_question:
 
Član
1.3 karburator nema lambda sonudu.Kakva zamjena motora o cemu vi pricate,idi kod nekog ko zna ustimati karburator kako treba ili kupi drugi dobar karburator i to je to.
 
Član
Efo_king je napisao(la):
vjerujes da ne znam kako izgleda al ako pomaze opisacu sto sam napravio:
ja sam skinuo cijev malo prosirenu nalazi se u dijelu saltarice odnosno ispod vozaca i suvozaca i na tom mjestu zavario obicnu cijev.
A gledajuci kroz ovaj katalizator ( ako sam pravu stvar skinuo ) vidjela se kao sitna mrezica ali je vecim dijelom bila zapusena.....
jesam li pravu stvar uradio ne znam......:icon_question:

evo govori čovjek da nemaš lambda sonde,znači nije do katalizatora;)Jeste,to je katalizator,nema veze što si ga skinuo_Otiđi kod električara nek ti vidi smjesu
 
Član
u slucaju da ne nadjem karburator (moram biti spreman na najgore ) moze li pasovat s nekog drugog auta i kojeg
 
Član
Efo_king je napisao(la):
u slucaju da ne nadjem karburator (moram biti spreman na najgore ) moze li pasovat s nekog drugog auta i kojeg

možda ga nemoraš mijenjati,možda ga treba pročistit ili dobro štelovat.Ako za išta ima djelova ima za golfa 2;)nesekiraj se,imaš tih karburatora u trafikama:lol::lol:
 
Član
To je karburator motor, nema lambde sonde tu. Ako ne cepis motor previse, onda ti je do karburatora.
Mozda ti je neko stavio od nekog jaceg motora il je skroz rastelovan.
Idi nekome ko zna sa karburatorima da ti to sredi i nema problema.
 
Top