savjeti u vezi potrosnje

savjeti u vezi potrosnje

Član
ZELA GTI je napisao(la):
Efo_king je napisao(la):
u slucaju da ne nadjem karburator (moram biti spreman na najgore ) moze li pasovat s nekog drugog auta i kojeg

možda ga nemoraš mijenjati,možda ga treba pročistit ili dobro štelovat.Ako za išta ima djelova ima za golfa 2;)nesekiraj se,imaš tih karburatora u trafikama:lol::lol:

ahaha potpis jaro
 
Član
Otidzi podesi karburator i tacku paljenja kake zamjene motora
mozda prije toga ga otvoriti i ocistiti pa ustelovat
 
Član
nema nema lambde sonde,samo karbas je u pitanju,on ti je uzrok svega,inace vecina majstora bjezi od tih motora,znam kako je ovdje kod mene,zato sto ni jedan skoro ne zna da namjesti karburator,,pa onda ce ti reci milion stvari da promijenis samo nece karburator,,nadji ti nekog dobrog majstora,nek ti to pogleda,nije to nista strasno,sve se da sredit,,,samo ne mogu nikako da skontam kako ti ovi gore daju savjete cupaj motor,,dobro im zlaja rece,zaboli noga treba je osjec,,stvarno neozbiljno od njih,al et
 
Član
ja sam imao isti problem na 1.8 motoru(audi 80). koliko god naspes,malo mu... i odem kod jednog majstora za karburatore,covjek ga rastavio,ocistio,propuhao sva crijeva i nastelovao ga...i na kraju je provjerio jedno crijevo(ne znam vise tacno jel ono ide od karburatora u rezervar,ili s neke druge tacke). uglavnom...ono sluzi za 'povrat viska benzina' u rezervar (tako mi je on objasnio) kaze da je to kod mene bio glavni uzrok zasto auto trosi ko blesavo.
zamjeni mi to crijevo,jer je bilo skroz zacepljeno,i potrosnja se drasticno smanjila...
nek me iskusniji isprave da li je moguce da je zbog toga ili ne...
 
Član
najvjerovatnije karburator ,,ako ima plovak možda prelijeva ..
(na nekim autima starijim sa mehaničkom pumpom na bloku ili bregastoj (npr zastava 101 )kroz loše membrane gorivo curi u blok i ide u ulje ..pa raste nivo ulja..ako je takva pumpa kod tebe provjeri i to .. (neznam kako je kod tebe )
 
Top