savjet za kupovinu auta

savjet za kupovinu auta

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
samo cu te napomenut da sam imao i tog od 2000g,i znam jos momaka koji voze ta godista i koji su vise nego zadovoljni...ne zelim se vise prepocavat i nekog ubjedjivat ili razuvjeravat ...

@vaag ,drug ako te sta zanima vezano za to auto mogu ti odgovorit nema problema, imao sam ga u svom posjedu i sve sto znam mogu ti rec...
 
Član
bravof je napisao(la):
samo cu te napomenut da sam imao i tog od 2000g,i znam jos momaka koji voze ta godista i koji su vise nego zadovoljni...ne zelim se vise prepocavat i nekog ubjedjivat ili razuvjeravat ...

@vaag ,drug ako te sta zanima vezano za to auto mogu ti odgovorit nema problema, imao sam ga u svom posjedu i sve sto znam mogu ti rec...

nema frke,možda si ti jedan od rijetkih sretnika.neželim se ni ja prepucavati.htio sam pomoći i reći svoje mišljenje.isto kao i ti.pozdrav
 
Član
Ma ovo ce se zavrsiti opet sa prepucavanjem, ovaj hvali ovo ovaj ono, ljudi zive u iluziji marki i to e to, audi b4 ti je dobar auto, ali bio, sve je to otislo u k* vjeruj mi, ako hoces imam ti ja jednog ispred kuce, karava crveni, ljepuskast, prodaje se evo vec pola godine, niko ga nije ni pogledao.... kantama se vadi voda iz njega kad pada kisa.... nema tu srece, al ja znam da ce opet naletiti neka budala i kupiti ga i j*ati sebi majku....
Hajde mi reci jedan aspekt po kojem je taj audi bolji od brava jtd, samo jedan???
Znaci prodao sam i kupio auta mali milion, komsija mi drzi auto kucu i uvezao je toliko fijata u bosnu, cak mislim da ih je on i popularizovao ovdje...
Istina imas verzija sa 1.4 motorm, 1.2 65ks, hgt od 146, TD, koje se nisu proslavile i koje su j*ale majku fiatu.
A sto se tice odrzavanja :lol: veliki osmjeh nepoznavanju i ne upucenosti clanu sa pugom 106, vijerujem da mu je osnovni servis skuplji nego li tom istom bravu 1.9 JTD, a auta nisu ni blizu jedan drugom.Znaci ne da su skupi, negooo su preeeeskuuupi za odrzavanje.
Bravo je konzerva kao i vecina tih manjih auta, ali u trci, ulozeno dobijeno je definitivno best by....
Vozao sam zadnjih mijesec dana bas tog puga 106 i punta MK1, pa kad sam sijeo opet u jednog brava, onda vidis razliku, uhvatio bih ga i sve ljubio... ova predhodna mala dva trotineta sa motorima od 65 konja su mi trosila i po 9-10 litara po gradu.... pa nisam mogao vjerovati sta je u pitanju, saginjao se da vidim da im gdje ne curi gorivo... a o snazi da ne pricam, usuditi se nekog preteci je prava lutrija....

Mislim prijatelju, sijedi, provozaj svaki od tih auta, vidi udobnost, vidi karakteristike, snagu, performanse... i mislim da neces imati vise dilema...

Plin se meni ne svidja, sve zavisi gdje i kako je ugradjen, pa imam osjecaj kako te potrefi, nekad predobro nekad cisto bacene pare....
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
ITALY je napisao(la):
Bravo je i moj savjet, a motori su mu svi dobri, najtoplije preporucujem 1.6 16v ili 1.9jtd, a i ostali dolaze u obzir, samo bjezi od onog 1.4 12v, to je promasaj od motora. Sretno;)

1.6 16v???12 litara po gradu uzima.fiat bravo je jedno od najlošijih novijih auta na našim prostorima.definitivno.mani se toga.nisam vidio audija,ali ako dobiješ preko 3500 za njega.dobro si prošao.kriza i pale su cijene autima,bezobrazno.bježi od fiata.sretno sa kupovinom. p.s. kupio sam peugeota za 5500 km,2000 godina,ful oprema.nebih ti ga preporučio,ali samo da vidiš kako su pale cijene autima.

vaag je napisao(la):
eee sad ste me jos vise zagrijali za brava:cool::cool:.. koliko kosta otprilike ugradnja plina u brava sa 1.6 motorom?
ps. hvala na odgovorima;)

prijatelj mi je ugradio plin u brava.otišle mu dizne za par mjeseci, i tu su počele njegove muke.završile su tek kada ga je prodao nakon par godina za dupolo manje novaca nego što ga je kupio



:icon_eek::icon_eek::icon_eek:
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
ITALY je napisao(la):
Bravo je i moj savjet, a motori su mu svi dobri, najtoplije preporucujem 1.6 16v ili 1.9jtd, a i ostali dolaze u obzir, samo bjezi od onog 1.4 12v, to je promasaj od motora. Sretno;)

1.6 16v???12 litara po gradu uzima.fiat bravo je jedno od najlošijih novijih auta na našim prostorima.definitivno.mani se toga.nisam vidio audija,ali ako dobiješ preko 3500 za njega.dobro si prošao.kriza i pale su cijene autima,bezobrazno.bježi od fiata.sretno sa kupovinom. p.s. kupio sam peugeota za 5500 km,2000 godina,ful oprema.nebih ti ga preporučio,ali samo da vidiš kako su pale cijene autima.




I ko onda tebe da shvati ozbiljno kad mozes to da izvalis, a u onoj temi o GTIu seres o tome kako doticni trosi po gradu 8 litara. Po tvojoj prici znam da nisi imao Brava nego je i to rekla kazala, a na onoj temi govoris ljudima da se ne javljaju ako nisu imali GTIa?
 
Član
Pogledaj moju Hondu civic 1.6i LS 110ks 1996god sedan 4 vrata presla 133 000 garazirano auto ocuvano ima dosta opreme ABS, SERVO, KLIMA, SRS AIRBAG, CENTALNA BR., ELEKTRO PODIZACI STAKLA
 
Član
kad prodas tog audija javi se meni..mozda cu tad imat neko mladje auto koje tebi odgovara;)
sad trenutno i ja imam audija 80 b3..cijenim ga 4300 KM benzin 1.8 i
 
Član
nazalost izletili su mi neki neplanirani troskovi, tako da audi ostaje jos neko vreme kod mene.. za sad cu njega malo srediti, a kasnije aBd vidjecemo.. hvala svima na odgovorima.. ;)
 
Član
trizex je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
ITALY je napisao(la):
Bravo je i moj savjet, a motori su mu svi dobri, najtoplije preporucujem 1.6 16v ili 1.9jtd, a i ostali dolaze u obzir, samo bjezi od onog 1.4 12v, to je promasaj od motora. Sretno;)

1.6 16v???12 litara po gradu uzima.fiat bravo je jedno od najlošijih novijih auta na našim prostorima.definitivno.mani se toga.nisam vidio audija,ali ako dobiješ preko 3500 za njega.dobro si prošao.kriza i pale su cijene autima,bezobrazno.bježi od fiata.sretno sa kupovinom. p.s. kupio sam peugeota za 5500 km,2000 godina,ful oprema.nebih ti ga preporučio,ali samo da vidiš kako su pale cijene autima.




I ko onda tebe da shvati ozbiljno kad mozes to da izvalis, a u onoj temi o GTIu seres o tome kako doticni trosi po gradu 8 litara. Po tvojoj prici znam da nisi imao Brava nego je i to rekla kazala, a na onoj temi govoris ljudima da se ne javljaju ako nisu imali GTIa?



serem??malo se raspitaj,pročitaj nešto o autima.opće je poznato da su benzinski motori u fiatu bili nerazumno rastrošni.na izjavu o potrošnji golfa 2 gti sam rekao da sam voljan staviti svu pokretnu i nepokretnu imovinu.šta si ti voljan staviti?mamine gaće?:lol::lol:

djogi86 je napisao(la):
Ma ovo ce se zavrsiti opet sa prepucavanjem, ovaj hvali ovo ovaj ono, ljudi zive u iluziji marki i to e to, audi b4 ti je dobar auto, ali bio, sve je to otislo u k* vjeruj mi, ako hoces imam ti ja jednog ispred kuce, karava crveni, ljepuskast, prodaje se evo vec pola godine, niko ga nije ni pogledao.... kantama se vadi voda iz njega kad pada kisa.... nema tu srece, al ja znam da ce opet naletiti neka budala i kupiti ga i j*ati sebi majku....
Hajde mi reci jedan aspekt po kojem je taj audi bolji od brava jtd, samo jedan???
Znaci prodao sam i kupio auta mali milion, komsija mi drzi auto kucu i uvezao je toliko fijata u bosnu, cak mislim da ih je on i popularizovao ovdje...
Istina imas verzija sa 1.4 motorm, 1.2 65ks, hgt od 146, TD, koje se nisu proslavile i koje su j*ale majku fiatu.
A sto se tice odrzavanja :lol: veliki osmjeh nepoznavanju i ne upucenosti clanu sa pugom 106, vijerujem da mu je osnovni servis skuplji nego li tom istom bravu 1.9 JTD, a auta nisu ni blizu jedan drugom.Znaci ne da su skupi, negooo su preeeeskuuupi za odrzavanje.
Bravo je konzerva kao i vecina tih manjih auta, ali u trci, ulozeno dobijeno je definitivno best by....
Vozao sam zadnjih mijesec dana bas tog puga 106 i punta MK1, pa kad sam sijeo opet u jednog brava, onda vidis razliku, uhvatio bih ga i sve ljubio... ova predhodna mala dva trotineta sa motorima od 65 konja su mi trosila i po 9-10 litara po gradu.... pa nisam mogao vjerovati sta je u pitanju, saginjao se da vidim da im gdje ne curi gorivo... a o snazi da ne pricam, usuditi se nekog preteci je prava lutrija....

Mislim prijatelju, sijedi, provozaj svaki od tih auta, vidi udobnost, vidi karakteristike, snagu, performanse... i mislim da neces imati vise dilema...

Plin se meni ne svidja, sve zavisi gdje i kako je ugradjen, pa imam osjecaj kako te potrefi, nekad predobro nekad cisto bacene pare....




- ulje 50 km
-zračni filter 19 km
-filter ulja 17 km

Baš sam neupućen.Tko je tebe učio pisati,zamantalo mi se dok sam došao do kraja posta.Rodila majka:lol::lol:
 
Član
Govorim ti o velikom servisu a to je daleko vise od ulja i filtra, pokazujes jos jednom svoje skromno znanje... nemoj se uvrijediti.
Al eto kad smo vec i kod tih filtera, 12KM filter vazduha i 8KM filter ulja za motor 1.9 JTD 105KS... mislim da je to za auto koje je vece klase i motor koji je za tri klase iznad prejeftino u poredjenju i sa tim motorom i automobilom a sta bi tek bilo da poredimo neko auto iz iste klase.... :icon_smile:
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
trizex je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
ITALY je napisao(la):
Bravo je i moj savjet, a motori su mu svi dobri, najtoplije preporucujem 1.6 16v ili 1.9jtd, a i ostali dolaze u obzir, samo bjezi od onog 1.4 12v, to je promasaj od motora. Sretno;)

1.6 16v???12 litara po gradu uzima.fiat bravo je jedno od najlošijih novijih auta na našim prostorima.definitivno.mani se toga.nisam vidio audija,ali ako dobiješ preko 3500 za njega.dobro si prošao.kriza i pale su cijene autima,bezobrazno.bježi od fiata.sretno sa kupovinom. p.s. kupio sam peugeota za 5500 km,2000 godina,ful oprema.nebih ti ga preporučio,ali samo da vidiš kako su pale cijene autima.




I ko onda tebe da shvati ozbiljno kad mozes to da izvalis, a u onoj temi o GTIu seres o tome kako doticni trosi po gradu 8 litara. Po tvojoj prici znam da nisi imao Brava nego je i to rekla kazala, a na onoj temi govoris ljudima da se ne javljaju ako nisu imali GTIa?



serem??malo se raspitaj,pročitaj nešto o autima.opće je poznato da su benzinski motori u fiatu bili nerazumno rastrošni.na izjavu o potrošnji golfa 2 gti sam rekao da sam voljan staviti svu pokretnu i nepokretnu imovinu.šta si ti voljan staviti?mamine gaće?:lol::lol:





Nemam se ja sta raspitivat, ne javljam se kad nisam upucen u nesto. A daj ta preseravanja tipa opklada u kuce avione i milione ostavi za dernek.ba. Nego ono sto sam htio da naglasim gore je da u jednom temi vrijedjas ljude koji se javljaju "a nisu ni imali GTI-a", a ovdje ti mudrujes i prenosis neka "opsta znanja".....

A na iducu uvredu poput ove ti ide citav karton banana :D
 
Član
Da trose trose, ali da vidim benzinca koji ne trosi, meni je kadett trosio 26 litara, ali ja nikad neci reci da je bio los, samo da sam ga malo nastimao....:lol:
A to da GTI trosi 8L ces doziviti u 2% voznje, ljudi, sjednite i vozajte se, to je otvorena cesta i to prazan auto i to voznja bez gasa, i to sa felgama 14, naravno da moze, ali da li je to malo, ako hoces po gradu da se provozas i to opet polako to je 11litara, ako hoces jos da ga pritisnes jednom ili dva puta na tih sto kilometara, to je vec 12-13, ako dodje jos zima, to je vec 14-15Litara, ljudi morate biti toga svjesni, trosio je i moj HGT 9L, ali kad, koliko, sta..... znao sam nasuti 10KM i preci 20 kilometara, ali to je auto za takvu voznju i ne treba ti ako ces sa njim minimizirati potrosnju... koji ce mi kurr.... ako ne trosi 15.... onda cu kupiti radije 1.2 i da mi trosi 7L.
 
Član
slazem se sa postom iznad
uvijek mi je bilo smijesno kad neko hoce da kupi auto i naravno prvo pita za cijenu pa potrosnju a hoce auto lupam od 2500ccm
ili jos gore imao sam prilike da cujem raspitivanje za gti 16v i pita lik "kume trosi li puno"
svi bi da gasaju a da ne trosi
e ne moze
to je moguce samo na igricama
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top