Savjet za kupovinu auta [ 18.000 KM MAX ]

Savjet za kupovinu auta [ 18.000 KM MAX ]

Kupiš to o ostane ti još par hiljada za pijančenje i balahanje, ne kvari se i nemaš kompleks jebenog volkcbagena
 
Član
Jutro momci,

Uistinu Vam hvala na prijedlozima i razgovoru. Neću se ja tako lako požuriti, zato sam i otvorio temu da malo čujem šta ljudi pričaju.

Nekako sam i sumnjao kako Insignia (viša klasa) da se prodaje oko 18k i da je mogu uzeti a auto tako 'mlado', očito ima tih dječijih bolesti pa odmah i ispada kao potencijalni izbor. Također, koliko god da slinim za w204, kada sam detaljnije istraživao o njima, upoznao sam se i sa tim kočionim sistemom koji je skup ka sam vrag a mijenja se na 300k pa mi odmah ispada iz igre jer je facelift 'over the budget'.

Vjerojatno ću da idem sa W203 ( c220 ) facelift iz 2006/07 godine, sviđa mi se auto, nekako imam dojam da je to BEST BUY u ovakvim slučajevima kao što je moj tj. lijepo izgleda, motor može i 1 mil da pređe uz redovno održavanje ( koje nije skupo ) a nije manjkav niti glede udobnosti te može i da potegne po potrebi.

Ostaje tu kao solucija i Alfa 159 2009+ od nekih 150 KS, ne bih da je manje a meni ne treba ni više te ovi lipuškasti Audi A3 kao neka treća solucija.

U svakom slučaju, sada mi se valja baciti na istraživanje ova 3 modela još detaljnije te pokušati pronaći šta očuvaniji primjerak. Ako imate preporuku, dobro je došla.

Kada se kupovina jednom i finalizira, naravno da će biti predstavljeno i u garaži. :)

Hvala Vam još jednom.

lp
 
Član
Što se tiče insignije imam je sad će 2 godine i ulazim u treću godinu. Kupljena sa oko 47,48 hiljada na satu, sad je 100 na njoj. Što se tiče mana definitivno to je plastika unutra. Što se tiče brzine, ne znam koje ste modele vozili ali Insignia 2.0. od 118 KW ili ti ga 160 konja je u svom segmentu po brzini daleko ispred motora 2.0 passata, 2.0 audija. Mislim naravno na dizelske motore od 140 i te konja. Ne preko.

Što se tiče para, ne mozes je naci da valja i sa dobrom opremom, a da ne pricamo o OPC liniji ispod 20,22 hiljade KM. Ako hoces jos na to full opremu i dobru kilometrazu oko 30 do 50 hiljada tu ne mzoes proci ispod 25 hiljada.

Oprema joj je sve, a ko ima full opremu sigurno da zna o čemu pričam.
Možda ti nije loš izbor 159ka ili to što si već gledao
 
Top