Savjet....Alfa Romeo 156 1.8 TS

Savjet....Alfa Romeo 156 1.8 TS

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ovako...interesuje me vase misljenje o ovome autu!
Ako ga neko ima, imao ga...kakavi su motori, kvarovi, potrosnja...

Opasno sam se "nafurao" na ovu Alfu pa da se ne zajebem dzaba...
 
Početnik
meni je estetski auto sila kad uzmes u obzir sve,ta alfa mi je pravo mocna i ja sam razmisljao da je uzmem,ali mi je izletio Stilo i njeg sam kupio,

a cisto sumljam da ces nac ovdje nekog ko ce bit realan da ti sta kaze pozitivno za to auto ne sto je u stvarnosti bolje i ljepse od drugih vozila u svojoj klasi vec zato sto svi pljuju po Talijanima..

sretno;)
 
Član
Vozio je 2.0 benz (koza bez, stolarija unutra, volan drvo i te gluposti) auto je super i da se mnogo fino srediti a i slusaju kako sam cuo, a i vozio sam se u ovoj http://www.bhtuning.com/alfa-romeo-156-1-8twin-spark-t-9749.html i isto tako ide samo on j eobavezno ostavi malo da odradi pa tek onda vozi i slicno (u prevodu cuva auto).
Meni se svidja auto, a i alfa je to tako a je ona atraktivna i za 100godina sad koje su joj boljke sacekaj nekoga ko posjeduje auto.
 
Član
i ja sam prije bimera razmisljao o toj aflici i pravo mi je dobra estetski...e sad kakva je i sta je fakat ne znam...italijan je to..nemre bit dobro:icon_twisted:
 
Član
JA znam da ljudi pljuju italijanska vozila pa zbog toga bi i volio da se javi neko ko je ima i ko je vozi...iz prve ruke da kaze!Ona je meni extra ali eto hocu da cujem misljnje ljudi koji su vise vremena proveli u alfi od mene...
 
Član
nisam bas extra upucen u nju a i meni se svidja isto, auto ima svoje mane ( kao i svako drugo) kod alfi benzinaca su to variatori faze al to je kao potrosni materijal i mienja se u redovnom servisu koliko sam skontao ... inace zvjerka auto ali sto jest jest benzinci alfe hoce popiti. Voznja u njima je specificna i udobna, treba ih cuvati po ovim nasim cestma i to je to
 
Član
normala je napisao(la):
nisam bas extra upucen u nju a i meni se svidja isto, auto ima svoje mane ( kao i svako drugo) kod alfi benzinaca su to variatori faze al to je kao potrosni materijal i mienja se u redovnom servisu koliko sam skontao ... inace zvjerka auto ali sto jest jest benzinci alfe hoce popiti. Voznja u njima je specificna i udobna, treba ih cuvati po ovim nasim cestma i to je to

da dodam i to da od benzinaca je po meni taj i najbolji jer 1.6 benzinci trose previse a ne idu, 2.0 idu ali trose ulja pofino i nisu se pokazali kao dugorocni a 1.8 je mjera ... ne kazem da nevaljaju ostali al tako ti je to
 
Član
normala je napisao(la):
normala je napisao(la):
nisam bas extra upucen u nju a i meni se svidja isto, auto ima svoje mane ( kao i svako drugo) kod alfi benzinaca su to variatori faze al to je kao potrosni materijal i mienja se u redovnom servisu koliko sam skontao ... inace zvjerka auto ali sto jest jest benzinci alfe hoce popiti. Voznja u njima je specificna i udobna, treba ih cuvati po ovim nasim cestma i to je to

da dodam i to da od benzinaca je po meni taj i najbolji jer 1.6 benzinci trose previse a ne idu, 2.0 idu ali trose ulja pofino i nisu se pokazali kao dugorocni a 1.8 je mjera ... ne kazem da nevaljaju ostali al tako ti je to

Nije velika razlika u snazi..1.8 ima 144 ks a 2.0 155 ks!
 
Član
Imam dvojcu drugova koji voze Alfe, naravno rijeci hvale su tu ali pripazi Alfa ti nije auto koje trpi sutra cu zamjenit dio, to moras odma da uradis.;)
Drugo pripremi se na to da su dijelovi skuplji od nekih njemacki marki naravno ukoliko uzimas originalne za auto, ukoliko ne strahujes od vecih kvarova na vozilu.
Trece ne moze ti svaki majstor popravljat talijane, oni su osjetljivi ako mozes nac majstora koji samo talijane radi bilo bi dobro. Govorim iz vlastitog iskustva jer i ja vozim trenutno talijana.
Cijene dijelova stvarno su zare npr da ti kazem da dvije sajle za mjenjac koje dodju u kompletu sa rucicom mjenjaca kostaju 610 KM bez ruku (za Fiat,za Alfu je skuplje sigurno), naravno original i sve tako u nedogled.
Alfu ne moze vozit svak, nego onaj ko ima pofin djep para heheh fkt il ces je drzat na parkingu :icon_biggrin:
Cuo sam takodje od njih da vole popit dosta goriva :icon_smile: to naravno vazi i od nacina voznje. Recimo samo da tvoje Alfa ima Twin Spark tehnologiju, dakle dodje ukupno 8 svjecica. Njihova zamjena ti je 350 KM.
Moras redovno pratit stanje ulja u motoru, posto pod turama i tezom nogom na gasu znaju i ulja da se napiju a to ako ne pratis moze imat negativne posljedice za motor.
Sad opet naravno ako si peh moze se zadesit da imas vjecno problema sa elektronikom na tom autu, i to im je doista mana mnogih talijana a opet s druge strane ne mora da bude.
Takodje su osjetiljivi pa im ode i varijator faze, mislim da se tako zove, pa motor radi kao dizel i pije vishe goriva. Obrati paznju oko MAF senzora, zna zadavat probleme i to ces odma osjetit na potrosnji koja se kod modela 2.0 po gradu zna bit 25+ lit. na 100 km jurcanja.
ITD ITD .. naprica se ja tebi, moje je da ti prenesem iskustva koja sam cuo od prijatelja koji posjeduju Alfe.

Ako naletis na pravi primjerak uzmi ga al znaj da moras imat para da odrzavas to auto i dosta su osjetljiviji od Svaba da ne govorim Japanaca :D
 
Član
Nelle_G je napisao(la):
Imam dvojcu drugova koji voze Alfe, naravno rijeci hvale su tu ali pripazi Alfa ti nije auto koje trpi sutra cu zamjenit dio, to moras odma da uradis.;)
Drugo pripremi se na to da su dijelovi skuplji od nekih njemacki marki naravno ukoliko uzimas originalne za auto, ukoliko ne strahujes od vecih kvarova na vozilu.
Trece ne moze ti svaki majstor popravljat talijane, oni su osjetljivi ako mozes nac majstora koji samo talijane radi bilo bi dobro. Govorim iz vlastitog iskustva jer i ja vozim trenutno talijana.
Cijene dijelova stvarno su zare npr da ti kazem da dvije sajle za mjenjac koje dodju u kompletu sa rucicom mjenjaca kostaju 610 KM bez ruku (za Fiat,za Alfu je skuplje sigurno), naravno original i sve tako u nedogled.
Alfu ne moze vozit svak, nego onaj ko ima pofin djep para heheh fkt il ces je drzat na parkingu :icon_biggrin:
Cuo sam takodje od njih da vole popit dosta goriva :icon_smile: to naravno vazi i od nacina voznje. Recimo samo da tvoje Alfa ima Twin Spark tehnologiju, dakle dodje ukupno 8 svjecica. Njihova zamjena ti je 350 KM.
Moras redovno pratit stanje ulja u motoru, posto pod turama i tezom nogom na gasu znaju i ulja da se napiju a to ako ne pratis moze imat negativne posljedice za motor.
Sad opet naravno ako si peh moze se zadesit da imas vjecno problema sa elektronikom na tom autu, i to im je doista mana mnogih talijana a opet s druge strane ne mora da bude.
Takodje su osjetiljivi pa im ode i varijator faze, mislim da se tako zove, pa motor radi kao dizel i pije vishe goriva. Obrati paznju oko MAF senzora, zna zadavat probleme i to ces odma osjetit na potrosnji koja se kod modela 2.0 po gradu zna bit 25+ lit. na 100 km jurcanja.
ITD ITD .. naprica se ja tebi, moje je da ti prenesem iskustva koja sam cuo od prijatelja koji posjeduju Alfe.

Ako naletis na pravi primjerak uzmi ga al znaj da moras imat para da odrzavas to auto i dosta su osjetljiviji od Svaba da ne govorim Japanaca :D

Hvala na savjetima...ja svakako mislim auto voziti na pre3gled i to i nadam se da ce pokazati nedostatke (nadam se da ih nece biti)!A za djelove...jbg, svako auto trazi njegu i servisiranje a ja mislim da i ak je odrzavanje skuplje da niije toliko do vecine vozila te klase i do 10 godina starosti...
Ja sad vozil Renault Megane Coach i za njega djelovi nisu jeftini...sreca je jedino sto na Renaultu nikad nisam imao nekih problema da sam morao nesto vece mjenjati..ja bi bio presretan i kad bi sa Alfom bilo tako, cuvaj je i ona ce ici kako treba, potrosne djelove normalno treba mjenjati ali samo da nema vecih kvarova...
 
Član
Ja sam ti naveo par primjera sto je mene snaslo... Nemoj da te buni ako je auto 2001 godina da mu nece nesto otic, ne znas kako ga je vlasnik prije tebe drzao. Najbolje bi bilo servisno knjizicu kad bi imao :)

Motori su im zaista dobri i traze dosta njege, za uzvrat dobijas puno predjenih kilometara. Takodje izbjegavaj ako je auto puno stajalo pa ga ti odlucio kupit, od stajanja dosta stvari moze da propadne na autu pogotovo ako je vani stajao.

Iiii da obavezno majstora i limara povedi sa sobom kad budes kupovao... da nije udaran itd itd uglavnom znas osnovno.. otvori 16 ociju kad budes kupovao, zelim ti puno srece ..;)
 
Član
Pa ono, sad cu nesto ofrlje da ti kazem, otac mog druga je imao tu 156, motor neznam koji je imala...Al opasno je lepila za sediste cim malo jace pritisne gas, koliko ja znam nije mu se nikad pokvarila da nije u voznom stanju, cak mislim da samo jednom i imao neki kvar, nesto sitno .... E, sad da je nahvalim, vozio sam se u njoj za tih godinu i nesto dana koliko je imao covek, jedno 20-30 puta, nenormalno ide, unutra je milina da se sedi a kamoli da se vozi, mnogo dobro izgleda, sve u svemu, porodicni auto jer je prostran, ima mesta koliko volis.... I koliko ja znam, i lambo i ferdza su italijani, pa se niko ne zali :icon_smile:
 
Član
www.alfisti.ba
pitaj,reci ce ti
ja sam odlijepio na 156 SW al 2,4jtd:D
samo da je starog nagovorit,njemu se ne svidja zbog malog gepeka
sto se tice motora,nisam cuo zalbe za taj motor,stvarno,malo sam se raspitivao,motori su extra,naravno,ako se odrzavaju
1,9jtd je nepoderiv,kako kazu, 2,4 je malo osjetljiviji,al nije los...kod alfe je osjetljiv prednji trap,kugle,krajnice i tako to,brze stradava na nasim cestama...selespeed je isto fina opcija,samo kad se pokvari,hronicna glavobolja,i ne prestaje dugo vremena:D
e sad ne znam ima li selespeed i sa tim motorom il je samo na 2,0
sve u svemu,auto je izgledom perverzija,jos ako si planirao onaj redizajn,ona je jos bolja(2003,eventualno pocetkom 2004 je redizajnirana,cini mi se)
pripremi se za malo vece troskove,kao sto neko rece,alfu ne vozi svako
al mi rekose da je uzitak u voznji sportski(jedino u tome i jest razlika izmedju lancie lybre i alfe 156)
lybra je podesena za udobnost (navodno,talijanski mercedes,sto se toga tice) a alfa za adrenalin,pa ko sta voli
ako ti nije toliko bitan motor,jel dizel il benzin,predlazem 1,9 jtd,al ne onaj sa 77kW nego il sa 81 il sa 85,neces se pokajat,svi imaju usta puna hvale za taj motor
za 1,8 se raspitaj na njihovom forumu,eto ti link,dobices sve info u kratkom roku;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top