S

S

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Super Moderator
Simunovic Sladjan je napisao(la):
Znas kako je kad nekoga poslusas imao sam puno bolju ideju za pr.branik.
Ali to vec sledeca prepravka resava i taj nedostatak.

druze tvoje auto i tvoje ideje pusti ostale
radi po svom i napravi auto za svoj cejf ;)
 
K&N naravno masina je rijedak primjerak Fiat 74 KW turbo IE zmaj od motora.
Prednji kraj spusten za 8 cm, zadnji za 4 cm, napred ventilirajci diskovi i pozadi obicni diskovi.
Mjenjac naravno 5b ali je ubacen nesto brzi diferencijal. Opruge sabijane i amortizeri kraca verzija od stare
zastave 128.

Naravno za sebe sam i radio, primjedbi je uvijek bilo i bice.
Mercedes napravi auto pa se desi da povuce citavu seriju na doradu.
 
:icon_eek:

fali ti jeger naljepnica :icon_smile:


salim se , malo to sredi covjece , dovedi u red , stvarno je ovako smijesan
 
Član
izvini kakav diferencijal na motoru od Una turba i.e.?
turbak je prednja vuca... kao i svaki Uno...
U svakom slucaju, ovakav automobil sa tim motorom treba da ima oooozbiljne prepravke, jer sam turbak i obican Uno su nebo i zemlja, sasija je ojacana, drugo je vesanje i sve ostalo...
molim te, voleo bih da postavis slike motornog prostora.
Vidim da ti je Uno donirao i sedista.;)
 
Član
deez je napisao(la):
izvini kakav diferencijal na motoru od Una turba i.e.?
turbak je prednja vuca... kao i svaki Uno...
U svakom slucaju, ovakav automobil sa tim motorom treba da ima oooozbiljne prepravke, jer sam turbak i obican Uno su nebo i zemlja, sasija je ojacana, drugo je vesanje i sve ostalo...
molim te, voleo bih da postavis slike motornog prostora.
Vidim da ti je Uno donirao i sedista.;)

vjerovatno je mislio na mjenjac! :icon_question: Meni se ne svidja auto ali mi se svidja motor! ;)
 
Član
da da verovatno...
diferencijal, ne ne stopke, to je ono isto sto ide na auto samo sto je od plastike i svetli crveno kada kocis... :icon_smile:
i ja volim taj motor, ali kao sto Sladjan kaze jako je" redak", da je "gusci" mozda bi i ostao u ovom jugu...:icon_smile:
 
Član
Au pa ja znam ovog Yugicha cesto sam ga vidjao pred Erneom u Ukrini vikendom... Sta da ti kazem, a sto ti drugi nisu rekli, u svakom slucaju svaka cast na trudu, i svaka cast majstoru jer se vidi da zna posao...
 
Svaki mjenjac kao sastavni dio ima i diferencijal, razlika je u tome sto jugin mjenjac ima 136 zbi a fijetov ima 132 stim kad se to iskombinuje dobije se malo brzi prenos.

Ljudi ato svako radi za sebe i po svojoj mjeri tako da ce se uvijek nekome svidjeti a neko ce kritikovati nedostatke.
Sta se tu moze nego prihvatiti pohvale a razumjeti kritike.
 
Član
još se može spasiti.... branik , nalju , leteće retrovizore , i spojler , skidaj ako boga znaš , da ne bi postao samo jedan od onih u temi anti tuning...
ps. uvijek sam se pitao zašto ljudi stavljaju ove retovizore , sigurno i koštaju...?
povećanje max brzine ? prati liniju i boju auta ? lijepo izgleda srbrni retrovizor na naranđžastom jugi ? ....itd... koji je tvoj razlog :icon_confused:
 
Član
moras ovo pod hitno ispravit ..branik i ove sankove..bas ruzno izgleda..a jel ovaj prednji branik sastavljen malo od djelova mk2 dubokok branika :lol:
 
Član
u pravu je covek...nemojte mu se samo smejati, dajte mu neki predlog kako da ispravi greske....
 
Branik je vecinom poliester a nesto je dijelova od una novi tip. Bice prepravke ovo dodje kao prototip.
Retrovizoti ce u boju auta, a za ostalo cu vidjeti imam vec bolju ideju za branik.

Ja ne marim za to sto pojedinci prigovaraju, znam da su i oni pravili greske na svojim vozilima.
A sta da se radi covjek se uci dok je ziv. Nakon nekog vremena sam i ja sam uocio neke nedostatke.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top