S 24 možete biti roditelj, ali ne smijete voziti?!

S 24 možete biti roditelj, ali ne smijete voziti?!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
LudoA
(The Pink Panther)
*****

Registration Date: 10-01-2008
Date of Birth: 20-12-1981 (27 years old)
i ja bi se slagao da imam 27:D
 
Član
Da se ovaj zakon ispravno provodi... puno mladica bi danas bilo zivo i sretnijih obitelji...

Evo ti jedan mali primjer iz nedavne teme "Stravicna noc na bh. cestama: Sedam poginulih, 18 povrijedjenih!"
http://www.bhtuning.com/showthread.php?tid=14509

Poginuli, starost: 21, 19, 21, 21.
 
Član
02-01-2009, 09:41 AM
U saobraćajnim nesrećama, koje su se na cestama u Bosni i Hercegovini dogodile jučer i prekjučer,
znaci,Nova godina,sto ce reci,alkohol...

Sin savjetnika u Ambasadi Libije u BiH B. M. (19) lakše je povrijeđen u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila preksinoć oko 23 sata u Alipašinoj ulici u sarajevskom naselju Bare. Automobil "ševrolet aveo" (SA-24-A-027) kojim je upravljao B. M. sletio je s kolovoza i prevrnuo se. Po nalogu dežurnog tužioca, od B. M. je uzeta krv na analizu, a izvršen je i test na narkotička sredstva. U njegovom urinu nađeni su tragovi marihuane i hašiša.

i droga...
 
LudoA je napisao(la):
Da se ovaj zakon ispravno provodi... puno mladica bi danas bilo zivo i sretnijih obitelji...

Evo ti jedan mali primjer iz nedavne teme "Stravicna noc na bh. cestama: Sedam poginulih, 18 povrijedjenih!"
http://www.bhtuning.com/showthread.php?tid=14509

Poginuli, starost: 21, 19, 21, 21.



To je druga stvar sto su neki ne odgovorni, pa se prave budale...

Meni licno smeta samo ono vozanje poslije 23 sata, sta cu ja odem u neki drugi grad malo izadjem, dok se spremim, dodjem tamo, sjednem pola sata, i haj' nazad jer ne smijem voziti poslije 23 sata, i vidis i sam koliko mladih vozaca prkosi tom' zakonu...

U redu i ono P i sve to, al' ovo vozanje poslije 23 sata meni je bezveze, ja ako cu ugrozavati saobracaj i praviti se budala, ja cu to raditi u pola bijela dana, a ne samo navece!!!

Vi koji imate godina svi se slazete, a sigurno bi vam smetalo svima da ste mladi vozaci (pocetnici) kao dosta nas ovdje!!!
 
Član
Pa bas taj "neki" sto je neodgovoran naletit ce pijan na tebe kad se budes vracao iz drugog grada u 00h sa djevojkom, ni kriv ni duzan...
 
Član
edoze je napisao(la):
ma debilno,ne mozes to nikako sredit da bude realno,ima neko ko 5 godina nije skeo za volan,a neko ko 4 godine bukvalno provodi u autu (uzimam kao primjer da je polozio sa 18),i sad onaj koji auta 5 godina nije vidio moze vozit dok neko ko je vec presao 20000 kilometara ne smije zbog godina?glupost,cista...ajd realno gledajuci,one 2 godine sto moram nosim ono P,pa nek su,mogu se halalit 2 godine,al 5 godina ne smijem vozit kasno?pa prodje mi mladost:icon_cry:

fakat hebali ih glupi zakoni
 
LudoA je napisao(la):
Pa bas taj "neki" sto je neodgovoran naletit ce pijan na tebe kad se budes vracao iz drugog grada u 00h sa djevojkom, ni kriv ni duzan...

To jest' tako, slazem se u potpunosti s'tobom, al' svaki put kad mi sjedemo za volan mi riskiramo svoj zivot, nikad se ne zna sta se moze desiti, no opet meni nikako ne pase ovaj zakon!!!

To je zato sto je vecina nas na nekom pocetku pravog provoda i sticanja iskustva dok polozi, tj. mislim na godine od 18+ pa na gore se stice neko pravo iskustvo, pa nam zato i smeta ovaj zakon, sto nas ogranicava previse, tebi je 27. godina i tebi je to hodanje, provodjenje itd. sigurno preko glave, jer si se nazivio, a hod'o si u to vrijeme kada te vecina ovih zakona nije ogranicavalo!!
 
Član
LudoA je napisao(la):
Pa bas taj "neki" sto je neodgovoran naletit ce pijan na tebe kad se budes vracao iz drugog grada u 00h sa djevojkom, ni kriv ni duzan...

pa moze naletit i u 22.30 kad se budes vracao:icon_rolleyes:
 
IGY je napisao(la):
tuga je sto mladi sve vise i vise ginu, a niko ne poduzima nista

Nazalost to je tako, ovi zakoni koji izmisljaju, "nasi" glupi na visokim pozicijama, je samo da oni pune svoje dzepove, briga njih sta ce kome biti, prvo se moras pomoliti kad uplais auto, pa tek' onda krenuti i ukljuciti se u saobracaj, jer stvarno svega ima u nas na putu, od olupina koje u normalnim EU zemljama ne mogu proc na otpadu kamoli na tehnickom, do vozaca koji ne paze nista, pa do stranca koji voze kao da je asfalt njihov i nema nikoga ispred njih, policija gleda samo kako ce "strpati" neki diran u dzep, u redu haj' to, mnogo puta dobro dodje kad se izvuces (al' gledajuci na neke sitne prekrsaje), u nas izgleda za dugo nece biti nekog napretka!!!
 
Član
meni licno najvise smeta onaj zakon iza 23h, nek poostre kazne za brzu voznju, ne vezanje pojasa, voznju u alkoholiziranom stanju...itd. onako budes 100% regularan i platis kaznu, jer nisi tatin sin i nemas stele da ti sredi kaznu..
 
Član
serem im se po ovim zakonima ako je nekome do sranja pravit ce ih i sa 30 godina tako da to nikakvo mjerilo nije npr. ja nemogu djir napraviti po gradu da me ovi stariji ''piloti'' svako malo ne pitaja da se probamo ko je brzi a sve momci stariji od mene po 5 i vise godina dakle stariji i savjesni vozaci MALO SUTRA
i taj zakon poslije 23 sata nabijem na K i zakon i onoga ko me zaustavi da mi ga napise ja vec 4 godine vozim auto jace od 100konja dakle otkad sam polozio i nikad mi niko nije napisao kaznu za to ni za voznju poslije 23 sata ako ja mogu placati regu 700+maraka ko i svak drugi onda mogu i vozati auto kad ja hocu i koje hocu sto ta mjerila nisu postavili i mladim vozacima dali regu od 300 maraka ili nesto slicno to kod nas u hercegovini ne stoji nikako ili bar ja nisam imao problema sa njima
 
Član
scaneru, ovo je hrvatski zakon bolan bolan

a drugo, zabole me brige za njihove odredbe, nema te sile kojom ce me natjerat da se ja ne vozam poslije 11 i sl.
 
BHT Ovisnik
ova dobna granica jest glupa,aj da je bar u roku godiune dana voznog iskustva da je tako,al ja kad dogodine polozim izvedem curu u grad s autom isto mi je kao da mi je 15 god,necu ja kasnije zvat starog:ej ćale aj dođi odvedi moju curu kuci proslo 11... mislim glupo
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top