Rukavica bačena S-klasi

Rukavica bačena S-klasi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik


Kao reakciju na jučer predstavljenu novu S-klasu, BMW je priredio prigodan odgovor u vidu sedmice opremljene novim V12 biturbo motorom snage 544 KS

Mercedesova top limuzina S600, opremljena 12-cilindarskim biturbo motorom snage 517 KS, više ne može spavati mirnim snom. BMW-ov stjegonoša serije sedam, model 760i te 760Li, nadmašuje svog izravnog konkurenta u više poglavlja. Snaga novog, 6-litarskog V12 biturbo motora, u potpunosti izrađenog od aluminija, popela se na vrlo impresivnih 544 KS, pri 5000 okretaja. Ubrzanje do stotke traje svega 4,6 sekundi, baš kao i kod Mercedesa, dok je potrošnja goriva smanjena za 4,5 posto. Oba modela, 760i te duži, 760Li isporučuju se s pogonom na stražnje ili na sve kotače. Duži model, 760Li, ima produženi međuosovinski razmak za 14 cm, što osigurava dodatni prostor na stražnjoj klupi i osjetno više mjesta za noge. Novi su i 19-inčni naplaci te kromirani usisnici zraka. Početak prodaje i cijene biti će objavljene u bližoj budućnosti.





 
Član
Je, dobar je skoro ko Mercedes :lol:

Taj post iznad je bio moj komentar na naslov ove teme...
 
upravo sam ja htio to napisati , BMW 7 TEK SAD postaje konkurent S klasi iz 2006. dok redizajnirana S klasa nadmasuje ovu sedmicu , sta tek treba ocekivati od nove generacije S klase :cool:
 
Početnik
Vernes_AMG je napisao(la):
upravo sam ja htio to napisati , BMW 7 TEK SAD postaje konkurent S klasi iz 2006. dok redizajnirana S klasa nadmasuje ovu sedmicu , sta tek treba ocekivati od nove generacije S klase :cool:


:smajli16::smajli16::smajli16::smajli16::smajli16:
:smajli17::smajli17::smajli17::smajli17::smajli17:


das ist BMW:smajli04:
 
bravof je napisao(la):
Vernes_AMG je napisao(la):
upravo sam ja htio to napisati , BMW 7 TEK SAD postaje konkurent S klasi iz 2006. dok redizajnirana S klasa nadmasuje ovu sedmicu , sta tek treba ocekivati od nove generacije S klase :cool:


:smajli16::smajli16::smajli16::smajli16::smajli16:
:smajli17::smajli17::smajli17::smajli17::smajli17:



das ist BMW:smajli04:

stop writin' crap ;)
 
Član
preseravanje,koji ce ti klinac 550KS u ovolikom autu :icon_rolleyes:
al et,sve ima svoju musteriju
nije los:icon_biggrin:
 
Član
et sad,ja sa 100KS guram 2,5 tone,sta bi na to rekao :/
meni je to glupost,300-350KS je njemu taman...al et,konkurencija cini svoje...
nit me privlaci nit cu ga nekad imat...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top