Rijesenje visoke potrosnje 1.6 karburator ?

Rijesenje visoke potrosnje 1.6 karburator ?

Član
Nadji na otpadu drugi karburator imao sam audia 1.8 benzin 66kw koji je uzimao mnogo sve dok mu nisam zamjenio karburator kasnije smanjio mi je potrosnju ali ne mnogo ipak to je benzinac druze

Poslano sa mog SM-G530F koristeći Tapatalk
 
Član
Njegovih je 12-13 litara nema tu sta da ocekujes od njega

Poslano sa mog SM-G530F koristeći Tapatalk
kakvih bolan 12-13 litara...pa nije to kamion jbt :D kod mene je 1.6 sa automatskim saugom...gradska voznja malo jača nije nikad vise uzimao od 10 L...kombinovane 8 L ..a na duže relacije mirnom voznjom znao sam spustit na 6,5 L (i to je sigurno provjereno sipanjem rezervoara do čepa pa resetuj sat i deri 100 Km pa sipaj ponovo...a u njega ako je ko cacko po sarafima ,diznama,leptir klapnama .saugu mora trosit...postoje sarafi na karburatoru koji su zapečaćeni i koji se ne diraju ali ima budala koji i to cackaju pa kad sjebu onda kaze trosi mi.ne valja karburator ( ne kazem da je Skrabo čačkao ali neko jest prije njega)..pozz svima ;)
 
Član
kakvih bolan 12-13 litara...pa nije to kamion jbt :D kod mene je 1.6 sa automatskim saugom...gradska voznja malo jača nije nikad vise uzimao od 10 L...kombinovane 8 L ..a na duže relacije mirnom voznjom znao sam spustit na 6,5 L (i to je sigurno provjereno sipanjem rezervoara do čepa pa resetuj sat i deri 100 Km pa sipaj ponovo...a u njega ako je ko cacko po sarafima ,diznama,leptir klapnama .saugu mora trosit...postoje sarafi na karburatoru koji su zapečaćeni i koji se ne diraju ali ima budala koji i to cackaju pa kad sjebu onda kaze trosi mi.ne valja karburator ( ne kazem da je Skrabo čačkao ali neko jest prije njega)..pozz svima ;)

Nasao sam novi karbo , dva sam nasao sa mehanickim saugom pa cu vidjeti , pocelo se raditi :D
 
Nemozes samo tako staviti mehanicki karburator ako si prije imao elektronski...sta mislis sa instalacijom i senzorima? ta 2 karburatora rade na totalno drugaciji princip...
 
Član
U mene komšija mehaničar imao takvog, trošio mu 7 8 plina, tako da sigurno postoji neko ko ce ti ga našteliti da valja
 
Problem bi bio ako bi radio kontra a ovako ne vidim problem , koji ćemu sad senzori i instalacija na čistom mehaničkom karburatoru?
Da u pravu si jednim dijelom,ali isto tako golf nema full mehanicki karburator...ono cok na sajlu i to nego ili elektronski ili vodeni...a iskreno neznam koji je gori...tesko da to ikad proradi ako ne repariras taj karburator sa vodenim cokom ili izmjenjas dosta senzora i elemenata na tome elektronskom...sto je po meni neisplativo...to je jako dobar motor i mal je potrosac,moj stari ga ima u golfu i sad je na 400.000 6l ljeti 8l zimi potrosnja...ali zadnje ulaganje je kostalo oko 400km(kablovi,kapa,rotor,sonda, svi senzori i nova elektronika coka)...
 
Top