Renault Twingo i kinetichki

Renault Twingo i kinetichki

Član
Pozdrav!
uglavnom uzeo sam twinga i radi se o tome da ima neki problem na desnoj strani - prijashnji vlasnik govori da je problem u kinetichki zglob eh sad nisam siguran... koji su simptomi?
chitao sam negdje ovdje na forumu da ako startno krenem i skrenem naglo da bi se trebao chuti..
koliko koshta popravak i gdje chu to odraditi..
 
Član
ne moras naglo, kineticki se u pocetku cuje kao ritmicno lupanje kada se kreces po parkingu recimo sa namotanim volanom u, ovom slucaju, desnu stranu, kada poslije ode bas helac pocne da se cuje i u voznji po ravnom, obicno je glasniji dok je pod opterecenjem, tj dok iole ubrzavas, cim pustis gas obicno prestane...
 
Član
Da, kad je skroz otišao u qurac onda se čuje pri kretanju. Nije bitno da li daješ gas ili ne..

S obzirom da je u pitanju Francuz, mislim da moraš mijenjati cijelu poluosovinu u kompletu. Nova u ovlaštenom oko 200-300 eura, reparirana duplo manje. Aftermarket 100 eura;)
 
Član
Sto Zela kaze, ako je francuski fazon u pitanju, mijenja se s kompletnom poluosovinom, popravke tu nema....ako budes imao srece mozda se mijenja samo kineticki a ne citav taj sklop, u tom slucaju ce te izaci nesto jeftinije....kako god okrenes popravke nema, to je potrosna roba i mijenja se...
 
Član
tebi treba ovaj broj... 061 865 568, to je otpad francuskih automobila i nalazi se na ilidzi kod bihamka.
tip ima tri rastavljena twinga, jedan je bio presao 25 000km kada su ga rastavili, ja sam ocerupao pola tog auta i namontirao ga na svog twileta...
kako god pre nego sto bilo sta uradis proveri ovo mesto, napomeni da ti je edis dao broj telefona pa mozda i dobijes neki protektorat...
 
Član
To je nesto kao "delovi za francuze" ali tip se zove Amer. OK je covek, uvek ima sve a lako se sa njim dogovara. I koliko znam twingo nije slican peugeotima, mislim da se sve moze odvojeno nabaviti. Ja sam na svom bio zamenio kompletno podvozje jer je imao manji udes u proslosti...
 
desi se da se razlikuju u duzini od modela do modela pa kad montiras na auto imas opet lupanje,obrati paznju na to
 
Član
uhh... pa ako je isto auto...ista godina.. ne bi trebalo.. a reci mi druze Edise jel on moze i da zamjeni taj dio?
 
Član
moze... ima servis kod njega, OK su za te "plug n play" zahvate... sve se moze dogovoriti, stvarno je covek na mestu i otvoren je za saradnju.
kod twinga nema puno filozofije kad su u pitanju delovi, imas staru seriju sa karburatorom koja se proizvodila do 1994. i to je u sustini sve od R5, zatim noviju seriju sa 1,2 8V i 1,2 16V. Bila su dva redizajna, prvi 1998 a drugi 2001. mada je uglavnom sve isto kada je podvozje u pitanju.
 
Član
Ja sam se dugo vremena igrao sa polovnim poluosovinama. Nije mi pasala od slabijih motora 106-ice. Što se tiče zamjene, nema tu mnogo posla. To ti može zamijeniti bilo koji polu-mehaničar
 
Član
Chuo sam se sa Amerom, uglavnom 100 KM je da mi to zamjeni... ima josh par stvari koje me muche.. malo mi je i tvrd taj gas pa i to bi trebalo podmazat pa i daljensko zakljuchavanje i njega malo treba senzor je nekako preslab sad ne znam sha je... pa chu u ponedjeljak odraditi to...

Edise zahvaljujem!
 
Član
ChiChaK je napisao(la):
Chuo sam se sa Amerom, uglavnom 100 KM je da mi to zamjeni... ima josh par stvari koje me muche.. malo mi je i tvrd taj gas pa i to bi trebalo podmazat pa i daljensko zakljuchavanje i njega malo treba senzor je nekako preslab sad ne znam sha je... pa chu u ponedjeljak odraditi to...

Edise zahvaljujem!

100 km za dio i zamjenu?
 
Top