Renault Megane II 1.5 dCi

Renault Megane II 1.5 dCi

Član
Pozdrav raja...doslo vrijeme da i ja predstavim svoje auto
(prije sam vozao od oca citroena c3 koji nije bio predstavljne ovdje):
Radi se o Renault Megane phII, motor: 1.5 dCi (60kW),godiste: 12/2002, oprema Dynamique tj. ona pocetna...imam el.podizace stakala, centralnu bravu, audio cd sa daljinskim iza volana,maglenke i manuelnu klimu..na satu nesto malo preko 170 hiljada (kupljen u augustu sa 163 hiljade)... to je odprilike to...
sto se tice guma, za ljetni setup imam 16-ke renault felge, i zimske 15ke celicne koje sam farabo u zlatnu boju, pa nije to ispalo kako sam zamisljao ali ostace sad preko zime tako,pa na proljece cu ih opet prefarbat u crno (posto izbija mi hrdja na par mjesta pa moram to svakako sanirati)
ljetos sam sa drugom odradio poliranje cijelog auta sa masinom, ja sam vise nego zadovoljan rezultatom:













Posto su mi rucke od vrata i kapica na mjenjacu od brzina bili katastrofa, kupio sam sivu FK carbon foliu i lagano uz puno zivaca i to odradio...znakove naprijed i nazad sam presvuko crnom FK mat folijom...takodjer sam u Visokom kod nekog jare (ako koga bude interesovalo mogu nabaviti broj i detaljnije info) presvuko volan kozom, jer mi se obruc sa donje strane krenuo guliti...i kao sto sam vec napisao felge sam ofarbo u zlatnu boju, ispalo je manje vise katastrofa al et vozit cu jos mjesec-dva ovako i onda i onako dolaze ljetne a ove ponovo srediti... i da, uzeo sam crvene kockice iz nekog seta za kartanje, i lagano sa kuhinjskim nozem urezo rupe u koje sam ubacio kapice ventila.. sve to ovako sad trenutno izgleda :


























u planu mi je dosta nekih sitnica da odradim,da ovaj sredisnji dio konzole takodje presvucem u ovu carbon foliju da sve izgleda kompletno i to je to zasad...

Lijep pozdrav :)
 
Početnik
Cini mi se fin megane.Lijepo si krenuo sa tim sitnicama jedno sto meni bode oci je carbon na rucici mjenjaca,radije kupi novu original plocicu.Lijepo se sija nakon poliranja ;)
 
Član
Sarajlic je napisao(la):
Cini mi se fin megane.Lijepo si krenuo sa tim sitnicama jedno sto meni bode oci je carbon na rucici mjenjaca,radije kupi novu original plocicu.Lijepo se sija nakon poliranja ;)

bas cu pogledati ako bude samo taj cep nov da se uzme i meni nije bas drag al bolje mi je nego oguljeni cep sto je bio ;)
 
Član
Vozdra ekipa... od mene za sad neki mini update:karticu od auta presvuko ovom sivom carbon folijom pa da sve bude u paru ( i onako mi je ova kartica bila previse izgrebana)...i postavio sam LED-Sijalice za osvjetljenje zadnje tablice... super izgleda,ne sjaji sad previse :icon_biggrin:



eh sada bih trebao malu pomoc... interesuje me dali neko zna i dali ima DIY-Tutorial slike ili prijedloge kako da rastavim ovu centralnu konzolu ( ovo gdje je radio i ventilacija) posto bih i to zelio da presvucem folijom pa da ukompletiram sve :icon_biggrin:
Ja sam uspio na nekom forumu kao procitati da sa strana dodju neki sarafi koji se moraju skinuti prvo, pa onda zabice polako skidati.. sad je mene ovako to napamet malo strah raditi da sta ne polomim....htio bih prvo da se malo informisem prije nego krenem u akciju :)

Hvala svima na komentarima i zivjeli!:123:
 
Član
Odlican Renault :cool::cool: Imam u planu kupovinu ovakvog u skorije vrijeme, pa me zanima jesi li zadovoljan sa svojim :icon_smile:
 
Član
beZZa je napisao(la):
Odlican Renault :cool::cool: Imam u planu kupovinu ovakvog u skorije vrijeme, pa me zanima jesi li zadovoljan sa svojim :icon_smile:
hvala :cool: sad jesam li zadovoljan il nisam , ne znam sta da ti kazem heehe uzeo sam auto prije jedno 8 mjeseci, ja sam ga kupio sa par nekih mana koje su me zajebavale do nedavno(jebiga ipak je autu skoro 10 godina):imao sam problema oko rucne kocnice, morao sam mijenjati cilindre,diskove nazad i sajle ( pravo puno kesha me to izaslo jer cilindri dolaze zajedno sa klijestima nazad), onda sam imao problem sa elektronikom tj. bord-kompom kada sam jaranu klemao auto...pa sam se i oko toga zafrkavao,al na svu srecu nije mi otisao glavni ECU od auta,nego samo neki osigurac na akumulatoru pregorio...

ovako je auto fakat udobno, cak i na mojim ljetnih 205/55/r16 gumama..
sto se tice potrosnje ono izmedju 4,5 i 5,5 litara dizela ovisno kako ga vozas i gdje ga vozas ( grad ili autoput)
uglavnom kad budes gledao megana,pored onog sto ces gledati jel bio udaran,kolko je preso,imal servisnu knjigu... pogledaj da uradis dijagnostiku auta i da vidis jel bilo kakvih gresaka sto se tice zakljucavanja volana ( na njemackom "Lenkradsperre"),ako ih nadjes zaobidji tog renoa... ako ces gledati ovaj 1.5 dizel dobro pogledaj dizne i kad budes vozao gledaj kada stisnes gas do daske, ako bude baco bijeli dim iza onda je to nesto oko dihtunga glave se mora mijenjati ili tako nesto...tako su meni makar rekli kada sam gledao ovog svog...;)
 
Član
Fin Megane, boja odlična;)

Taj motor do 2005 godine je jedan od najlošijih motora u zadnjih 100 godina:D Sretno;)
 
Član
Reflex je napisao(la):
Dobra Meggy ;)

Kako se ponaša ta Carbon folija na ručkama, jel' se izlizala ?

hvala drug :icon_biggrin:
folije sam stavio prije jedno 2-3 mjeseca, i fakat nema nikakvih ogrebotina po njima niti kakvih znakova da ce se brzo izlizati, izgleda ko da sam je jucer stavio :)
ja sam uzeo ovu carbon foliju od FK-Automotive, folija je podebela i pise na njima da se kao ne mogu izgrebati ( mada je vecina tih folija na isti fazon) tako da... ak planiras sta raditi, samo lagano fen u ruke i uz malo zivaca i iz jedno drugog puta ces uspejti :)

ako budes slucajno rastavljo centralnu konzolu oko prekidaca grijanja i kasetofoa ,molim te poslikaj sve kako i sta, pa da i ja sebi mogu skinuti ;)
 
Član
Imam ti ja negdje Heynes (mislim da je njegov, nisam siguran) manual od Megana II, u kojem mislim da ima i objasnjenje kako se skida centralna konzola, bash taj dio tu, slikovito objasnjeno. Ja sam se umalo zaforu'o da je skinem kad sam provalicio RCA kablove za muziku, al sam nekako uspio da probacim dolje do ODB konektora i dalje ispod mjenjaca bez da je skidam, pa sam odustao.

Ako hoces posalji mi mail na PP pa ti mogu poslati manual.
 
Član
Re-Refresh :)

posto nisam skonto kako da skinem centralnu konzolu,napravio sam neki sablon, iskruzio foliju pa zalijepio.. sve u svemu, nije lose ispalo... usput sam ponovo presvuko drske na vratima da bude sve u paru...
nekad u aprilu cu raditi servisiranje citave klime pa cu vidjeti tada da skinem centralnu konzolu pa je fino presvuci ili cak ofarbati u piano black...

nytm1.jpg


35jxesg.jpg



pozdrav :123:
 
Član
Fin Megan pravo ;), ovo za piano lak je super idea, vidio uzivo na jednom znaci extra izgleda, bar meni :D
 
Član
Pozdrav ekipa!
jucer sam vozio prema Schladmingu pa mi je kolega opalio koju slikicu na nekom od silnih brda pa da podijelim sa vama, jos da je bolje auto bilo, slike bi pravo dobro ispale :icon_biggrin:

narucio sam Fk Automotive mrezice crne ( u sredini kod znaka sto stoje) i kratku radio antenu pa postavim slike kada ugradim...sto se tice megana, uradio sam servis klime, stavio opet ljetne gume, zamijenio ulje i sve filtere...
posto mi se hauba preko zime pravo "iscvakala" pokusao sam to sanirati nekim home-made naljepnicama slicnim kao u megane R26R..te iste ce se kroz koji dan skinuti sa haube :icon_biggrin::icon_biggrin:
uglavnom u planu je da haubu farbam nanovo ili eventualno da kupim onaj grudnjak za pocetak da prekrijem ovo :)
zimske celicne felge sam ofarbo u crnu boju opet,pa cu do zime kupiti i original renault ratkape i to je to...
2d1whfo.jpg


opursy.jpg


208i9me.jpg
 
Top