Renault Laguna ili Megane

Renault Laguna ili Megane

Član
MTR je napisao(la):
Najbolja je Laguna 1 i to redizajn , ovo poslije toga je smece izdajnicko , grobovi od auta , ni jedna ne dodje u servis sama , uvijek na slepi

;) Laguna 1 ph2 , provjereno odličan auto , imam prilike svaki dan gledati jednu benzinku sa Volvo 2.0 motorom (N7Q) ,sem redovnog održavanja , nikad ništa a ima 407.000km, tek na 360.000km prvi put mijenjan set kvačila i semering na spojničkoj.

Ako gledaš nešto kod Renaulta mlađe , moja je preporuka Megane karavan 1.5 dCi ali u najjačoj verziji 76/78KW i to možda najbolje uzeti redizajn model , motor je odličan , lijepo ide malo troši i vrlo pouzdan jer ima Siemens ubrizgavanje za razliku od Delphi smeća u slabijim verzijama.
A u karavan verziji ima produženo međuosovinsko rastojanje u odnosu na berlinu , tako da je jako prostran i napred i nazad a ima i veliki gepek , tako da Laguna nije puno prostranija.
 
Član
Prošle godine na more išao sa renault clio III 1.4 16 V negdje oko 75 KW je imao, 2009 godina, sa pređenih 75 xxx km, na dijagnostici ni pola greške nije imao, do makarske trošio 7 litara uz penzionersku voznju. 15 celicne felge, nije bio pretovaren.
 
rodjak voza lagunu 2001. 1.9dci 88kw 4-5 godina i nikad problema nije imo
komsija kupio prije 3 godine i samo je turbinu mijenjo

od ovih sto ih ja znam zadovoljni su autima...
 
iz kog razloga su ukleti,jesi imao neko posebno iskustvo,ili ti se reno ne sviđa pa pljuješ po njemu,,,,
Najbolje ne slusati puno misljenja drugih...ja sam kupio lagunu prosle godine , 1.9 dci 96 kw , 2007 god.i platio je 7800, svi mi govorili da nisam normalan...dijelovi za veliki i mali servis u miradu 317 km, i imao sam problema sa fap filterom kojeg sam uklonio i nista vise...ni marke a preso 15000 za godinu, sad ponovo zamjena ulja...sve u svemu, sva auta se kvare, puno zavisi i od nas, treba odrzavati i docekivati...da mijenjam auto, opet bih uzeo renoa, naravno sta mladje i opet autimatik deff.lijep pozdrav
 
I jos nesto, ako budes u mogucnosti da kupis, trazi uvoz iz svicarske, bjezi od ovih nasih kriminalaca sto nasminkaju samo da prodaju
 
Top