Renault Laguna ili Megane

Renault Laguna ili Megane

Član
Pozzz svima.Evo stari razmišlja o kupnji jednog od ova dva automobila,sa 1.9 dci motorom,uglavnom karavan verija,modeli od 2003-2007 godine,e sad me zanimaju iskustva vlasnika tih automobila,motor,održavanje,mane itd.,koji je bolje uzeti.Uglavnom sve vezano za ova dva automobila
 
BHT Ovisnik
laguna ima svakako vise prostora, neki su se zalili na njih,da ode turbina sto li vec,ali i u VW isto odlazi... ja sam rođaku uzeo ovdje lagunu,evo vec je 2 god. u njega, dosta i prelazi,nema nikakvih problema, servis normala, nije skup,kao ni dijelovi, nije uopce kao sto pricaju skupa za odrzavati, on je mjenjao kugle, krajnice i sl. jer su 17" original na njoj,a ima voznje i po makadamu,optereceno auto i sl. al da je imao nekih problema i nije, znaci standarno mjenjao potrosne dijelove koji uopce nisu skupi, sam mogu reci da je auto lađa,udobno,prostrano,ogroman gepekt :) mislim da se ni megane ne bi trebao vele razlikovati od laguna sto se tice dijelova i odrzavanja
 
Član
BART je napisao(la):
ma bjezi od renoa ,pogotovo te godine sto si naveo,ta auta su ukleta:lol:

iz kog razloga su ukleti,jesi imao neko posebno iskustvo,ili ti se reno ne sviđa pa pljuješ po njemu,,,,
 
dado93 je napisao(la):
BART je napisao(la):
ma bjezi od renoa ,pogotovo te godine sto si naveo,ta auta su ukleta:lol:

iz kog razloga su ukleti,jesi imao neko posebno iskustvo,ili ti se reno ne sviđa pa pljuješ po njemu,,,,

Prije ce biti ovo drugo kao i vecina postova od clanova koji pljuju po nekoj marki automobila, malo je argumentovanih ;)
 
Član
ima stari megana 1.9 dci 2004,iz svicarske uvezen,215000 regularni valjda,mali servis 140 km sa elf uljem u kucnoj radinosti :icon_biggrin: ,moras obratiti paznju na letvu volana i turbinu svakako,reno je zezno stvar za intervalom zamjene ulja dao na 30000 i jbg ovlasteni kako imaju "dobro"ulje sjebu auta pa neki radi sebe mjenjaju letece lezaje,zaobidji one sa delphi pumpom visokog pritiska te serije su katastrofa,a letvu mozes ispitati lako,podigni napred auto upali i ako sam mota letva je stradala,vidjeces u voznji se osjeti kao da je spura otisla pa se prodavac na to izvlaci,uglavnom megan ima isto povelik gepek jedino meni osobno mali prostor kad ulazim u auto nekako kao da je krov dosta nize a jos nemam ni 75 kg zive vage :D
 
Član
dado93 je napisao(la):
BART je napisao(la):
ma bjezi od renoa ,pogotovo te godine sto si naveo,ta auta su ukleta:lol:

iz kog razloga su ukleti,jesi imao neko posebno iskustvo,ili ti se reno ne sviđa pa pljuješ po njemu,,,,

vidjeces ti kad ti pocne kvar za kvarom ima da sam sebi muda pojedes, unas su ta auta ovde najjeftinija i niko ih nekupupuje(osim onih sto neznaju za ta govna) nekazem da je svaki model problematican al sto se tice kvarova tu je laguna prva a megan odma drugi ,ove nove poslije 2007 su duplao polje i nekvare se ni upola ko ove iz 98-04 .

ja nepljujem, ja samo govorim istinu imo sam u uzoj familiji lagunu 99 1.9dci ma to svake druge sedmice neki novi kvar , pogotovo sa kljucem i komandama, onda nece stakla na vratima da rade , jedno sjediste pocelo se topit, dobio nekakav spoj grijaci sjedala.svijetla su crkavala svaki 3-4 mjeseca jedna lampa, i islo mi nakurac sto jos govno od auta fino na engleskom kaze da neradi lampa , tako da i kad je radila nekad ona kurva vice neradi ti svjetlo debilu, :icon_mad:
 
Član
Ja lagunu nisam htio jer su mi svi govorili da izbjegavam zbog elektronike....
Na kraju sam kupio Megana sa 1.9 dci motorom od 88kw, nisam htio ni 1.5 dci, trenutno sam prezadovoljan autom, cim sam ga kupio morao sam mijenjati nosac motora, kupio sam ga sa repariranom turbinom, jos uvijek imam garanciju. Auto dobro ide, ne trosi puno, ja prezadovoljan.....;)
 

MTR

Član
Najbolja je Laguna 1 i to redizajn , ovo poslije toga je smece izdajnicko , grobovi od auta , ni jedna ne dodje u servis sama , uvijek na slepi
 
Član
Hm kad se nadje auto koje je redovno održavano i imalo paženo da nema ove probleme,, Jer ja znam nekad kad je golF 4 bio na cijeni nekih 15 000+ KM, i tad se mogo naci za 12 000 i onda te nakon 2-3 mj opali neki kvar i dodjes na onu normalnu cijenu... Sve je to do prijasnjeg vlasnika i njegovog "ne"čuvanja :)
 
RE: Renault Laguna ili Mega ne

ako ces mene poslusati sa limarske strane bolji je megan a sto se tice motora kvaitetniji je 1.5 dci 95 konja to je motor sa redovnim servisima malene moze 1000000km da predje jer imam smo dobro iskustvo sa njim ;)
 
Član
laguna smeće od auta vozao tu 1,9 88kw 2003 karavn još uvijek je čovjek pravi svake sedmic ekvar.......Megan djevojk aima 1.4 16v, sranje od auta same s eplastike tope pucaju žabice, desno svijetlo svake semdice pregori, podizači non stop u kvaru, auto kupljeno sa 55 000 km stvarnih servisirano u ovlaštenom al sranje žešće....toliko od mene..pozzz:cool:
 
Član
Ima prijatelj Lagunu II i nije do sad imo kvarova, a ne žali je baš... Nako sve u svemu dobro auto, ali sad sve zavisi kakvo ti kupiš ;)
 
Član
čitajući ove komentare ipak treba da bježit od renaulta....:icon_question:

bad_look je napisao(la):
laguna smeće od auta vozao tu 1,9 88kw 2003 karavn još uvijek je čovjek pravi svake sedmic ekvar.......Megan djevojk aima 1.4 16v, sranje od auta same s eplastike tope pucaju žabice, desno svijetlo svake semdice pregori, podizači non stop u kvaru, auto kupljeno sa 55 000 km stvarnih servisirano u ovlaštenom al sranje žešće....toliko od mene..pozzz:cool:

hvala druže na odg.,a jbg stari gledo neki dan malo ta auta pa mu se svidila,pogotovo laguna jer je dosta komforna pošto je on malo stariji čovijek pa želi nešto udobnije...;)
 
Član
Sve to stoji, al to su ti auta preudobna i komforna al imaju mana milion i rijetko ko pored ovlaštenog zna ih praviti...Bolje uzmite opela ako je već u tom rangu sa cijenama jer opel se dosta mnje kvari.....to su ti od mene iskustva...pozzzz:cool:
 
Top