Renault 5 GTE lemans

Renault 5 GTE lemans

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Volvo i Renault dijele iste motore..To je 1,7 T motor, koji je ustvari pojacana verzija F3N motora..Ide "na saraf" u Peticu, ali nije to - to kao sa C1J (1,4 T) ..
 
Početnik
ma nije na ovom nista radjeno sve je fabricki 100%... I siguran sam da je 1.4T nije mi ovaj neki znalac oko toga imam netacnu informaciju ;)
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Volvo i Renault dijele iste motore..To je 1,7 T motor, koji je ustvari pojacana verzija F3N motora..Ide "na saraf" u Peticu, ali nije to - to kao sa C1J (1,4 T) ..

To jeste , C1J pravi 'hard core' motor dok je 1.7T više limuzinski , i ima turbinu više zbog momenta i uglađenosti , nego zbog snage. Jedino zbog veće kubikaže ima možda više potencijala za podizanje snage.
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Le mansh ponavljam ne postoji..Le mansh je oznaka plave boje..Za 8x14 ili 13 ili 15 moras napraviti niz prerada..Stavi 7J felge ima da deru na sve strane..Kad bi na taj motor samo "natakacio" karburatore nista ne bi dobio..Valja se dati u igru sa bregastom, portanjem glave, podesivom remenicom itd..Stavljanjem karburatora na taj motor i "ljevanjem" goriva dobio bi samo dobro isprzene klipove..Probaj pa se sam uvjeri..Mislim da gotovo pa nema kombinacije sa kojom se nisam susreo i probao..Jeftinije ti je igrati na sigurnu kartu..Taj motor se moze cipovati..To je isti motor kao u Renault-u 19 i cipovanjem mozes kod Srdjana izvuci 104 KS ...Ali opet uz prerade na motoru..Uz optimum mozes izvuci 99 KS..Sto god uradio, pisi nam ;) Sretno..

normala ti najpametniji
 
Super Moderator
Sto ne mogu ovih komentara ''eto ti najpametniji''
ja bi mu se do neba zahvalio jos bi ga na pice odveo da mi je sve onako fino rekao.......
 
Tako je maca samo gas, spusti, zatamni..Stavi 8 karburatora bolje ce ti ici, nek ljeva gorivo nek puse zrak ima da leti, to odvaljuje ;) Stavi i kompresor da bolje sagorijeva gorivo :D
 
puno si ti drug dobar.... xD ja cu ti samo oko felgi reci da je ne moguca misija jer smo probavali na jednom,a ti samo NAPRED :icon_smile: za srediti to auto ti treba mnogo mnogo novaca,a to ako napravis sto si odlucio vjeruj mi da ce te samo ukopati.Karburatori i slicno.
A sto se tice Lemans oznake to je kao sto roki rece oznaka za boju,(plava boja na petardi stim da su ipak bile malo doradjene petice s unutrasnjosti)...
 
Član
Joj, covjek mu u tezama doktorsku disertaciju napise od A do Z, vidi se iz aviona da zna o cem' prica, a on njemu "ti najpametniji", svaka ti cast.....
 

MTR

Član
ne znam zasto ljudi na kvalitetan savjet odma stavljaju mentalne blokade tipa : stas' ti ba meni pricat !!!!

@briga , druze kad sve znas kako ide zasto onda pitas , nema logike , tu su ljudi da pomognu a ne da ti seru ;)

da nisi i ti mozda brdo vozio pa znas sta oni stavljaju na motor , ako se ne varam mislio si na usisnu granu sa zasebnim karbasima i usisom direktale koji su skopcani poveznicama ?
 
Ma seljacine ba oni sto voze na ITB-ove i elektroniku..Zive u zabludi i skinu karburator koji je aman vrhunac po pitanju ubrzigavanja i stave ITB-ove i sybele ili neku drugu elektorniku..Ne znaju oni sta je karburator pa zato to rade, zive u zabludi :icon_cry: I ja cu na svog dizela staviti 8 karburatora i odvrnuti dizne da ljevaju k'o cesma na sebilju:icon_biggrin: I onda stavim jos NGK svjecice i nalju Turbo sport i ja mislim da cu imati oko 108,23 KS :123:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top