Renault 5 GTE lemans

Renault 5 GTE lemans

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Evo i ovdje da predstavim svoje famozno malo auto koje sam uzeo da se izivljavam na njemu jer naravno ja sam njega kupio ne on mene :D ....
Radi se o automobilu Renault 5 GTE le mans 1.7 8v 69kw/94ks 1989 godiste. Kao sto ja skontah ovdje sve treba da pitam trazim i sta vec. Navedeni auto ima kvar na motoru gubi snagu kada ga upalis i kada mu gas dajes padaju obrtaji dok se ne zagrije motor nesto sam sarao po netu i nasao sam slican ili mozda isti navodno otisao senzor za mjesanje zraka i neki ventil sad neznam tacan naziv.
Razmisljam auto generalno raditi auto je ofarbano u crno svi pragovi sjedista volan karambolke sve na njemu je fabricko nista nije doradjivano jer auto vec par godina je lezalo nije vozeno mene ce doci 850 km :D sto mislim da nije puno uopste.
Sto se tice izgleda razmisljam da ga spustim toliko koliko se god moze haman na patos 8j x 13 alu ili celicne felge da stavim znak sa maske da skinem i vidjet cemo jos kako se bude radilo dolazit cemo na jos stvari koje treba uraditi. Sto se tice motora kontao sam skinuti elektroniku elektronske dizne staviti karburator po klipu to jeste 4 karbratora od nekog veceg motora Yamaha, Honda ili od nekog auta to jos tacno neznam veberov karburator mi nije bas stedljiv pogotovo dvogrli jeo bi mi 30 l na 100 km tako da nerazmisljam o tome ali cemo vidjeti povariti rollbar jer ipak ovo auto je veoma mehko i malo tako da je bolje da se obezbjedi na vrijeme.
Slike ce biti ubrzo pa eto prijedlozi oko motora oko amortizera svih djelova gdje se ima kupiti dali je dobro zamisljeno i oko kvara pogotovo ako mozete da mi pomognete sugerisete predlozite sta bilo naruzite me sve moze :cool:

Ovo je slika sa neta ali je identicna mom automobilcicu :D orginalne slike uskoro...

http://www.geilekarre.de/index.php?show_marke_id=0&detail=2190106
 
Član
vidio sam slicno auto u Nahorevskoj - da nije slucajno :icon_question:
sto se tice savjeta sace roki da se javi - kompetencija :cool:
 
Član
niksa je napisao(la):
vidio sam slicno auto u Nahorevskoj - da nije slucajno :icon_question:
sto se tice savjeta sace roki da se javi - kompetencija :cool:

nije auto je iz pofalica i u pofalicima je vec godinama a nevozzi se mozda zadnjih 3 godine ali je prava mala letilica :D
 
Član
vidio sam ga ja na pofalicima, tacnije iznad novih zgrada na okuci onoj :D prema humu gore, lezao je fakat dugo :D sretno s radovima :);)
 
Član
frngla je napisao(la):
vidio sam ga ja na pofalicima, tacnije iznad novih zgrada na okuci onoj :D prema humu gore, lezao je fakat dugo :D sretno s radovima :);)

ehh taj taj reno od druga mi je pa se dogovorili ja mu dao kaparu pa cu u ovih par dana ostale pare :D
 
Početnik
Svaka cast za auto ;)

Ja sam planirao da prodam mog megana i da uzmem od druga prodaje Renault 5 GT 1.8 T 136kw znaci sve fabricki orginalno stanje ali sad nemam pare :icon_sad: a trazi 2000km za njega....
 
Član
Evo i slike naprijed ga nisam slikao bio primaknut zidu pa mi mrsko bi da se zavlacim :D......

http://img219.imageshack.us/i/07042011329.jpg/

http://img823.imageshack.us/i/07042011330.jpg/

http://img824.imageshack.us/i/07042011332.jpg/
 
Hmm kratko i jasno cu ti napisati neke stvari iz iskustva..

Le mansh Renault 5 ne postoji..U GB ti postoji Monaco verzija (GTX)..

8x13 na Peticu ne moze stati ni kad se dobro nasalis..Plafon ti je 7X13 sa ET-om od 30 do 20 ..

Roll cage u autu koji ces voziti svaki dan ti je isto sto i samoubistvo iz zasjede..Ako se mislis voziti u tom autu bez kacige, ne daj Boze udesa, ziv neces izaci..Ta karoserija je dovoljno jaka za 160 KS (preko vec treba odredjena ojacanja)..

Dalje, F3N motor je izuzetno dobar motor, ali onda kada izmjenjas sve senzore i kada slozis struju bez prtljanja..Spremi 250 KM pokupuj sve senzore ima ih cini mi se 9 i ima da ti auto prede ..

Skinuti direktno ubrizgavanje sa tog motora i staviti karburator, je promasaj..Nista neces dobiti..Samo ces izgubiti..

Naprijed stavi strut brace kao i nazad..Stavi teflonska crijeva kocnica (pletena tzv), dobre diskove (Brembo max oko 160 KM ) dobre plocice...

Ovjes na tom autu je prilicno dobar (nazad pogotovu) dok bi naprijed mogao ici u pod jos..Mozes naci Apex, TD, OMP-ove opruge i amorizere za taj auto..U biti taj auto je kopija GT Turba..Napravljen je zato sto GT Turbo nije zadovoljavao uslove Eco normi u Njemackoj i nije se mogao tamo prodavati, pa je napravljena kopija GT Turba (GTE)..Taj auto je jako dobar, i mete cestu, samo nemoj gdje ostemati bankinu ili ivicnjak, zna se za cas oteti..Ja sam jedno vrijeme vozio jednog koji je bio hajmo reci nov, sa 120 000 KM i to je zvono od auta..Sretno u nastavku..Ako sta zapne, pisi..

@MAXI-Megane: Takav auto ne postoji...Renault 5 GT sa 136 KW je fatamorgana (GTT je najjaci model sa 88 KW )
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Hmm kratko i jasno cu ti napisati neke stvari iz iskustva..

Le mansh Renault 5 ne postoji..U GB ti postoji Monaco verzija (GTX)..

8x13 na Peticu ne moze stati ni kad se dobro nasalis..Plafon ti je 7X13 sa ET-om od 30 do 20 ..

Roll cage u autu koji ces voziti svaki dan ti je isto sto i samoubistvo iz zasjede..Ako se mislis voziti u tom autu bez kacige, ne daj Boze udesa, ziv neces izaci..Ta karoserija je dovoljno jaka za 160 KS (preko vec treba odredjena ojacanja)..

Dalje, F3N motor je izuzetno dobar motor, ali onda kada izmjenjas sve senzore i kada slozis struju bez prtljanja..Spremi 250 KM pokupuj sve senzore ima ih cini mi se 9 i ima da ti auto prede ..

Skinuti direktno ubrizgavanje sa tog motora i staviti karburator, je promasaj..Nista neces dobiti..Samo ces izgubiti..

Naprijed stavi strut brace kao i nazad..Stavi teflonska crijeva kocnica (pletena tzv), dobre diskove (Brembo max oko 160 KM ) dobre plocice...

Ovjes na tom autu je prilicno dobar (nazad pogotovu) dok bi naprijed mogao ici u pod jos..Mozes naci Apex, TD, OMP-ove opruge i amorizere za taj auto..U biti taj auto je kopija GT Turba..Napravljen je zato sto GT Turbo nije zadovoljavao uslove Eco normi u Njemackoj i nije se mogao tamo prodavati, pa je napravljena kopija GT Turba (GTE)..Taj auto je jako dobar, i mete cestu, samo nemoj gdje ostemati bankinu ili ivicnjak, zna se za cas oteti..Ja sam jedno vrijeme vozio jednog koji je bio hajmo reci nov, sa 120 000 KM i to je zvono od auta..Sretno u nastavku..Ako sta zapne, pisi..

@MAXI-Megane: Takav auto ne postoji...Renault 5 GT sa 136 KW je fatamorgana (GTT je najjaci model sa 88 KW )



ma vise ga kontam praviti sebi iz gusta a ne za svakodnevne voznje
 
Početnik
@MAXI-Megane: Takav auto ne postoji...Renault 5 GT sa 136 KW je fatamorgana (GTT je najjaci model sa 88 KW )
[/quote]

Da ti kazem iskreno nisam gledao koji je motor samo znam kakav je fabricki GT a momak sto ga vozi kaze da je 1.8 a ima turbinu :icon_rolleyes:

Vjerovatno je je 1.4 :icon_eek:

:icon_exclaim:
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Hmm kratko i jasno cu ti napisati neke stvari iz iskustva..

Le mansh Renault 5 ne postoji..U GB ti postoji Monaco verzija (GTX)..

8x13 na Peticu ne moze stati ni kad se dobro nasalis..Plafon ti je 7X13 sa ET-om od 30 do 20 ..

Roll cage u autu koji ces voziti svaki dan ti je isto sto i samoubistvo iz zasjede..Ako se mislis voziti u tom autu bez kacige, ne daj Boze udesa, ziv neces izaci..Ta karoserija je dovoljno jaka za 160 KS (preko vec treba odredjena ojacanja)..

Dalje, F3N motor je izuzetno dobar motor, ali onda kada izmjenjas sve senzore i kada slozis struju bez prtljanja..Spremi 250 KM pokupuj sve senzore ima ih cini mi se 9 i ima da ti auto prede ..

Skinuti direktno ubrizgavanje sa tog motora i staviti karburator, je promasaj..Nista neces dobiti..Samo ces izgubiti..

Naprijed stavi strut brace kao i nazad..Stavi teflonska crijeva kocnica (pletena tzv), dobre diskove (Brembo max oko 160 KM ) dobre plocice...

Ovjes na tom autu je prilicno dobar (nazad pogotovu) dok bi naprijed mogao ici u pod jos..Mozes naci Apex, TD, OMP-ove opruge i amorizere za taj auto..U biti taj auto je kopija GT Turba..Napravljen je zato sto GT Turbo nije zadovoljavao uslove Eco normi u Njemackoj i nije se mogao tamo prodavati, pa je napravljena kopija GT Turba (GTE)..Taj auto je jako dobar, i mete cestu, samo nemoj gdje ostemati bankinu ili ivicnjak, zna se za cas oteti..Ja sam jedno vrijeme vozio jednog koji je bio hajmo reci nov, sa 120 000 KM i to je zvono od auta..Sretno u nastavku..Ako sta zapne, pisi..

@MAXI-Megane: Takav auto ne postoji...Renault 5 GT sa 136 KW je fatamorgana (GTT je najjaci model sa 88 KW )



nisam imao vremena da ti sinoc pisem ali u sustini i sto je dokazano nijedna se elektronika nemoze mejeriti sa sirovom mehanickom snagom nijedno auto koje se vozi na nasim brtskim trkama nema elektronike slabo sve su veber karburatori sto u sustini i jeste snaga karburator ljeva gorivo filteri vuku dosta dosta zraka na veberu jos ako se tu stavi turbina dobijas dosta dosta snage dosta zraka dosta goriva jednako dosta snage mozda kada ja na ova cetri klipa stavim cetri karburatora cu dobiti max 20 ks ali znas i sam koliko to znaci na jednom tako malom autu a motor mu je poprilicno rasterecen 1.7 a 69 kw sto se tice guma i felgi vidjet cemo sta ce i kako moci najvise bi volio da mognem naci ove neke 13 ili 14 sa 7jota sto ljudi stavljaju na yuge i na stojadine male su dat ce mi prostora dosta za spustanje a te senzore vidjet cu ja sta kako sad za sada je tako kako je rekose mi da ima covjek koji pravi petice strasno i samo renole radi ima svojih oko 5 komsija je do sada od njega uzeo tih petica ihihi tako kod njega cu da vidim sta je kazu da je njegovo uspostavljanje kvara 30 km to nije puno da nesaram bezveze i samo da znas sa predpostavkom da se nista nece dobiti stavljanje karburatora nece se nijedan dobar mehanicar sloziti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Hmm kratko i jasno cu ti napisati neke stvari iz iskustva..

Le mansh Renault 5 ne postoji..U GB ti postoji Monaco verzija (GTX)..

8x13 na Peticu ne moze stati ni kad se dobro nasalis..Plafon ti je 7X13 sa ET-om od 30 do 20 ..

Roll cage u autu koji ces voziti svaki dan ti je isto sto i samoubistvo iz zasjede..Ako se mislis voziti u tom autu bez kacige, ne daj Boze udesa, ziv neces izaci..Ta karoserija je dovoljno jaka za 160 KS (preko vec treba odredjena ojacanja)..

Dalje, F3N motor je izuzetno dobar motor, ali onda kada izmjenjas sve senzore i kada slozis struju bez prtljanja..Spremi 250 KM pokupuj sve senzore ima ih cini mi se 9 i ima da ti auto prede ..

Skinuti direktno ubrizgavanje sa tog motora i staviti karburator, je promasaj..Nista neces dobiti..Samo ces izgubiti..

Naprijed stavi strut brace kao i nazad..Stavi teflonska crijeva kocnica (pletena tzv), dobre diskove (Brembo max oko 160 KM ) dobre plocice...

Ovjes na tom autu je prilicno dobar (nazad pogotovu) dok bi naprijed mogao ici u pod jos..Mozes naci Apex, TD, OMP-ove opruge i amorizere za taj auto..U biti taj auto je kopija GT Turba..Napravljen je zato sto GT Turbo nije zadovoljavao uslove Eco normi u Njemackoj i nije se mogao tamo prodavati, pa je napravljena kopija GT Turba (GTE)..Taj auto je jako dobar, i mete cestu, samo nemoj gdje ostemati bankinu ili ivicnjak, zna se za cas oteti..Ja sam jedno vrijeme vozio jednog koji je bio hajmo reci nov, sa 120 000 KM i to je zvono od auta..Sretno u nastavku..Ako sta zapne, pisi..

@MAXI-Megane: Takav auto ne postoji...Renault 5 GT sa 136 KW je fatamorgana (GTT je najjaci model sa 88 KW )



http://www.nr5lebt.de/html/besucher/daniel2.html

evo ti link istog na 8x14 felgama i sa le mans opremom sto ti rece da nema nemoze i nemoguce
 
Le mansh ponavljam ne postoji..Le mansh je oznaka plave boje..Za 8x14 ili 13 ili 15 moras napraviti niz prerada..Stavi 7J felge ima da deru na sve strane..Kad bi na taj motor samo "natakacio" karburatore nista ne bi dobio..Valja se dati u igru sa bregastom, portanjem glave, podesivom remenicom itd..Stavljanjem karburatora na taj motor i "ljevanjem" goriva dobio bi samo dobro isprzene klipove..Probaj pa se sam uvjeri..Mislim da gotovo pa nema kombinacije sa kojom se nisam susreo i probao..Jeftinije ti je igrati na sigurnu kartu..Taj motor se moze cipovati..To je isti motor kao u Renault-u 19 i cipovanjem mozes kod Srdjana izvuci 104 KS ...Ali opet uz prerade na motoru..Uz optimum mozes izvuci 99 KS..Sto god uradio, pisi nam ;) Sretno..
 
Član
MAXI-Megane je napisao(la):
@MAXI-Megane: Takav auto ne postoji...Renault 5 GT sa 136 KW je fatamorgana (GTT je najjaci model sa 88 KW )

Da ti kazem iskreno nisam gledao koji je motor samo znam kakav je fabricki GT a momak sto ga vozi kaze da je 1.8 a ima turbinu :icon_rolleyes:

Vjerovatno je je 1.4 :icon_eek:

:icon_exclaim:


[/quote]
Moguće je da je 1.8 Turbo ,samo to nije tvornički.
Prije par godina sam u Hrvatskoj viđao R5 1.8 Turbo , motor ubačen iz Volva 440/460/480 , koji je ustvari Renaultov motor(1721ccm) ,samo su mu u Volvu ugradili turbinu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top