Reklamiranje automobila kupljenog na auto-placu u BiH

Reklamiranje automobila kupljenog na auto-placu u BiH

Član
U jednoj stvari se slazem s tobom, da imas idiota kupaca takodjer, ali relano uvijek onaj najebe koji najmanje treba...
Evo npr komsija kupio Getza prije par dana, covjek ima 2 djece, zena ne radi, on na pumpi...vozio nekog raspalog renoa..otiso kod covjeka i fino mu reko jel imas neko auto, maleno, cisto za nas, da je uredno, digo sam kredit nemam vise para...kaze covjek imam evo ga, tip top auto, i kupi on to..sta se desava dalje, nakon 10 dana, auto pocelo gubit vodu, pregrijava se...otjero kod majstora, propiso dihtung glave, skidaj sve, servis, tamo vamo, 600KM. Kako bi se ti relano osjecao ili ponasao da si sad u njegovoj situaciji? Probaj makar na minut zamislit to...neko te je bukvalno napravio budalom za tvoje pare...
 
Član
Ima malverzacija i podvala kod švercera, ali meni je traženje bilo kakve vrste garancije kod polovnih auta bezveze. Garanciju može dati neki veliki auto salon koji privlači kupce takvom garancijom i amortizira je preko prodaje. Mali šverceri ili privatna lica po meni ne bi trebali davati nikakve garancije. Za svoje auto sam siguran ako treba sutra krenuti na put od 10 000 km ali rođenom bratu ne bih mogao garantirati za ništa. Sutra mi može zakovati mjenjač ili propišati glava motora.
 
Član
hahaha, izdominirao na tehničkom.

Na kojem tehničkom mjere kompresiju motora? Sva struja na autu radi, samo je treba spojiti. Auto je malo gorilo i bilo na krovu par puta ali sam izdominirao na tehničkom :D

....znas dobro sta sam mislio reci, poslije podataka sa tehnickog, nisam odvojio ostatak opisa vezan za auto a koji inace nema veze sa tehnickim i ti si
se morao zakaciti za to, i ne auto nije bio na krovu nikad, sva je struja spojenai sve radi i da izdominirao zam jer sam poslije 15god novijeg auta stao na valjke i imao 100puta bolje rezultate.
Kad sam rekao da je ato star 26god i da ima 400 000 svi su se okupili da vide o cemu se radi.
Pripazi na ponasanje jer ako primijetim da mi se podsmijavas bice problema.
 
Član
Heh vi ko da niste u Bosni rodjeni,ljudi kupe pare na sve moguce nacine,neznam nemam nikakvog iskustva sa tom prodajom ili kupovinom polovni auta za neke vece pare a i necu imati u skorije vrijeme....A svi letite da kupujete auta od "nepoznati" uvoznika i to pola bez servisne knjige...Hocete svi da vozate Astre G za 3-4.000 maraka da je kupite ispravnu??I vjerujete da auto ima originalni 150k kilometara? Problem se malo raspitati prije kupovine,ako se auto stvarno dopalo i na oci izgleda uredno odvesti na provjeru jer sta se god i sfuseri moze se i provjeriti,problem dati 100-300 Km na provjeru auta kad se vec ima 6.000 da se kupi...a pola nas odavde zna otici u Best pa gleda jel isteko rok jogurtu a nece da odvuce auto na provjeru...I poslje kad se nesto desi ovako onako,sami sebi skacemo u stomak,ja osobno mada se nekome i ne svidjalo ne bih kupio golfa IV za male pare jer bio bi ubijedjen da ne valja...Nije taj budala sto ga prodaje dosta dosta ispod cijene jer mu trebaju pare,trebaju svakome pa opet slabo kome padne na pamet da proda nesto bur zasto...Isto tako ne bi kupio auto za koje sam siguran da ne mogu da odrzavam da bih ga nakon 2 godine vozanja prodao u fazi raspada jer nisam odrzavao...I da...nisu svi uvoznici mafia ovaki onaki...Susjed nedavno kupio golf IV karavan pacific oprema 4motion 131 ks....samo potrebno registrovati,jedina mana kineticki malo lupo....auto placeno 9.000 KM,isao u 3x servisa da mu potvrde isto i trazio njihovo misljenje,sad on budala sto je to uradio? U takvoj vrsti prodaje ni bratu se ne treba vijerovati,pamet u glavu i na kraju ne krivite nikoga drugoga nego samo sebe,dok je boga i svijeta ovakva ili nekavka druga prevara ce postojati...
 
Član
Joj glupa tema.....jasno i kratko...sto se tice polovnih auta....ko ti tu sta moze garantovat....sto kaze Zela gti danas ti auto ispravno sutra mu propisa 5 stvari....i nije mi se jednom to desilo...taman kad si konto da si ga doveo u red , da je tip top zategnut ustanes i upali ti se nova lampica ....ja sam et megana kupio od momka i nakon 2 mjeseca mi crknula turbina....i sta sad trebam momka okrivit za to.....znam da sam kupio polovno auta i da trebam ocekvit sve i svasta s njim....zat kupujte auta koja mozete popravljat to vam je pametnije...a ne ima platu 600 km od toga 400 kredita i kupi bmw.a od 8-10 hiljada i kasnije kad mu ode nesto krivi sve i svakog..
 
Član
....znas dobro sta sam mislio reci, poslije podataka sa tehnickog, nisam odvojio ostatak opisa vezan za auto a koji inace nema veze sa tehnickim i ti si
se morao zakaciti za to, i ne auto nije bio na krovu nikad, sva je struja spojenai sve radi i da izdominirao zam jer sam poslije 15god novijeg auta stao na valjke i imao 100puta bolje rezultate.
Kad sam rekao da je ato star 26god i da ima 400 000 svi su se okupili da vide o cemu se radi.
Pripazi na ponasanje jer ako primijetim da mi se podsmijavas bice problema.

Ne podsmijavam se druže. I sam jedva čekam svoj slijedeći tehnički pregled da izdominiram. Možda dobijem neku medalju za dominaciju :D
 
Koliko je % od svih auta koja su na BiH tržištu polovnih imalo bilo kakav servis i kada je bio zadnji (vjerojatno 2001. od zadnjeg vlasnika u Njemačkoj :D)

Kupac je jedini krivac ako kupi neispravno auto, stvar je potražnje i ponude i slobodnog tržišta, prodavač na auto pijaci ima potpuno pravo pounditi neispravno vozilo, a kupac je taj koji bira i odlučuje šta će sa svojim novcem.

Druga stvar, šta realno možemo očekivati od auta koja su stara 10-15 god ili više, i sa pređenih 300000 km ? Da ne bi slučajno bilo ono : "samo uspi gorivo pali i vozi..."
 
Član
Prodavač je, naravno, kriv, ako zna za neku grešku na autu i to prešuti kupcu. Ili ne dozvoljava da se auto provjeri u servisu, skoro na isto dođe. Kupac nije u obavezi da je automehaničar, autolakirer i da se razumije u auta općenito...
 
Član
Po meni opet nije kriv....kupujes polovno....do tebe je sve ostalo....oces li povesti majstora s tobom ili platiti servis da pregledaju....ako prodavac ne dozvoljava da ga odvuces u servis onda ljepo pokupis se i nadjes drugog koji ce to dopustit...jbt pa uvjek se prodavac moze pravdat da je kod njega bilo sve ispravno i da si ga ti sjebo u medjuvremenu....pa kupi novo auto u auto kuci i obdiji samo krug po gradu vrati se u tu istu auto kucu i pitaj koliko ce ti zacjenit auto....
 
Član
Koliko je % od svih auta koja su na BiH tržištu polovnih imalo bilo kakav servis i kada je bio zadnji (vjerojatno 2001. od zadnjeg vlasnika u Njemačkoj :D)

Kupac je jedini krivac ako kupi neispravno auto, stvar je potražnje i ponude i slobodnog tržišta, prodavač na auto pijaci ima potpuno pravo pounditi neispravno vozilo, a kupac je taj koji bira i odlučuje šta će sa svojim novcem.

Druga stvar, šta realno možemo očekivati od auta koja su stara 10-15 god ili više, i sa pređenih 300000 km ? Da ne bi slučajno bilo ono : "samo uspi gorivo pali i vozi..."

E blago tebi i tvom mozgu...bas zbog takvih kao ti ovaj forum danas ima odprilike 2% vrijednih clanova...ti si doso u temu sa 5 strana, u kojoj se pisalo bas o tome sta ne treba a sta treba i onda si bubnuo najvecu glupost koju si mogao, a procitao si samo prvi i drugi post vjerovatno...bravo.

Sta ocekivat od auta 10-15godina (60% auta u BiH), sa 300k km, koji kosta od 5-7k KM, koje pola Bosne ne moze priustiti? Stvarno nista, dresina..treba bacat pare, kad ih imamo previse.
 
Član
Prodavač je, naravno, kriv, ako zna za neku grešku na autu i to prešuti kupcu. Ili ne dozvoljava da se auto provjeri u servisu, skoro na isto dođe. Kupac nije u obavezi da je automehaničar, autolakirer i da se razumije u auta općenito...

Prodavač nije u obavezi da je automehaničar, autolakirer i da se razumije u auta općenito.
 
E blago tebi i tvom mozgu...bas zbog takvih kao ti ovaj forum danas ima odprilike 2% vrijednih clanova...ti si doso u temu sa 5 strana, u kojoj se pisalo bas o tome sta ne treba a sta treba i onda si bubnuo najvecu glupost koju si mogao, a procitao si samo prvi i drugi post vjerovatno...bravo.

Sta ocekivat od auta 10-15godina (60% auta u BiH), sa 300k km, koji kosta od 5-7k KM, koje pola Bosne ne moze priustiti? Stvarno nista, dresina..treba bacat pare, kad ih imamo previse.

Ne spominji ti moj mozak glupane. Ne kontaš uopće šta sam htio reći, sreća je pa ima pametnih ljudi pa su shvatili, za razliku od tebe.
Samo glupan može od nekog nepoznatog uzet auto na "riječ" i na "povjerenje" a ti si izgleda jedan od takvih

I ti si mjerodavan tko je vrijedan a tko nije, ho ho ho ho ....
 
Po meni opet nije kriv....kupujes polovno....do tebe je sve ostalo....oces li povesti majstora s tobom ili platiti servis da pregledaju....ako prodavac ne dozvoljava da ga odvuces u servis onda ljepo pokupis se i nadjes drugog koji ce to dopustit...jbt pa uvjek se prodavac moze pravdat da je kod njega bilo sve ispravno i da si ga ti sjebo u medjuvremenu....pa kupi novo auto u auto kuci i obdiji samo krug po gradu vrati se u tu istu auto kucu i pitaj koliko ce ti zacjenit auto....

To je to, svaki razuman čovjek će odustat od kupnje ako prodavač odbije provjeru u servisu ili policiji.

A nepredviđeni kvar na ispravnom polovnjaku je viša sila i ne može se na to utjecati.
 
Top