Reklamiranje automobila kupljenog na auto-placu u BiH

Reklamiranje automobila kupljenog na auto-placu u BiH

Član
Ja za tebe @Dzeniii nista nisam rekao, jer ne znam te i ne znam uopste da prodajes auta... ja samo kazem opcenito za svercere u Bih koji prodaju auta, pogotovo u Bihacu ovdje, koji imaju firme i svoje placeve pa ima po 15-ak auta tu na placu i prodaje ih, kod nas je to kino sta se desava i kakva auta polana dodju pa se prave, kucana i nema sta nema, ja ono ne bi smio drzati u dvoristu a kamoli nekom dati da kupi ili da vozi to :S iz dva sastavljati jedno mislim da je to ludo jer ne daj boze udara, eto ti motora u krilo, pa ga bacaj sa ruke na ruku k'o vreo ustipak...
 
Član
dodji da ti dam krug....

danas bio na tehnickom i izdominirao:
1% razlika u sili kocenja napred
nazad 240/240 RAVNO, test amortizera prosao svi "zeleni" nista ne lupa, ne kucka ne curi ne slini
kompresija na motoru 90% fabricke
ono sto nevalja to je lak mi drugi kozmeticki nedostatci i to se vidi
klima, tempomat, grijaci, podizaci sve radi i nista ne treba SAMO NAPUNITI ili spojiti.
26god star sa 400 000km prednjenih

Kad dodjes na plac sve je ispravno i sve je zamjenjeno a kad kupis sve je pri kraju.

Zato prevarante i hostaplere necu ni da pitam o stanju o autu nego ga zamolim da se odmakne i da mi nemedi dok ga gledam jer od toga dobijem proljev.
ako sta primijetim primijetim ako ne onda se pomirim sa tim...

a postoji i jedna klauzula koja glasi odprilike ovako " prodavac garantuje da vozilo nema vece skrivene nedostatke.... "

hahaha, izdominirao na tehničkom.

Na kojem tehničkom mjere kompresiju motora? Sva struja na autu radi, samo je treba spojiti. Auto je malo gorilo i bilo na krovu par puta ali sam izdominirao na tehničkom :D
 
Član
eh bravoo ! :) zamisli sad ti prodajes auto cijenis naprimjer 5000 KM
a kako bi se ti osjećao sad da ti dođe neko i kaže eto lak ti se operuto to bi bilo odma " šta operuto se, ma bio na krovu pa loše ofarban i urađen " , takvi se " bemveji " na piku krecu po 2000 km i to dizeli



to ja pokušavam ovde pokazat ljudima, da je 90 % tih koji bi ti reklamirali sijalicu i disk pločicu ili sajlu od ručne, to su samo dvije banalne stvari koje su sad spomenute, a da ne pričam ostale sitnice poput jednog ključa, prve pomoći u autu. i ja odma lopov tu ispadam i najgori .
a što se tiče tih većih kvarova poput turbine, ili zamajca, pa čak i dizna ako je u pitanju, tad bi čovjeku i pomogao ako bi ljudski došao i popričao a ne ovaj lopov uvalio mi itd.. ko što neki ovde pričaju, a uopšte me i ne poznaju, a mene ne možete oljagat ni u 100 država ni sa 100 advokata .
evo jedan mali prilog da dječaci vide da znam prodat i fino auto a ne samo krš ;)

1898743_702846093071927_1793763889_o.jpg

Vidi Dzenane, svakom svoje pa tako i tebi tvoje. Ja sam skoro svake hefte kod komsije ti Rahimica i vidim kakva auta dovlacis. Upravo takva auta o kojima lajes toliko, najvise prodajes od 5-6-7 hiljada. Ja razumijem da je to posao kao i svaki, ali cinjenica je da je danas taj biznis polovnih auta toliko konkurentan da se mora varat da bi prodaja isla.

Kad sam se vratio sa bliskog istoka htjeo sam poceti raditi sa autima i uvezao sam se sa par likova koji na TK vedre i oblace kad je u pitanju uvoz.
Medjutim kad sam vidio sta ljudi dovlace i u kakvom stanju odustao sam jer sam skontao da to nije za mene. Prodavanje muda pod bubrege nije moj stil.

Jedino kad su polovna auta u pitanju sto mogu svakome poruciti, kupujte auta koja su dosla na tockovima iz Njemacke.
 
Član
Vidi Dzenane, svakom svoje pa tako i tebi tvoje. Ja sam skoro svake hefte kod komsije ti Rahimica i vidim kakva auta dovlacis. Upravo takva auta o kojima lajes toliko, najvise prodajes od 5-6-7 hiljada. Ja razumijem da je to posao kao i svaki, ali cinjenica je da je danas taj biznis polovnih auta toliko konkurentan da se mora varat da bi prodaja isla.

Kad sam se vratio sa bliskog istoka htjeo sam poceti raditi sa autima i uvezao sam se sa par likova koji na TK vedre i oblace kad je u pitanju uvoz.
Medjutim kad sam vidio sta ljudi dovlace i u kakvom stanju odustao sam jer sam skontao da to nije za mene. Prodavanje muda pod bubrege nije moj stil.

Jedino kad su polovna auta u pitanju sto mogu svakome poruciti, kupujte auta koja su dosla na tockovima iz Njemacke.

upravo tako svakom svoje a meni moje, ja opet prezadovoljan i sa prodajom i sa svojim autima.
Hajd mi samo navedi koje si zadnje auto primijetio tu na prakingu da je loše , to jest da je skupo s obzirom na stanje auta
 
Poslednja izmena:
Član
:) Eto sad svi uvoze lose samo kod tebe dobra haha, ko vas ne zna skupo bi vas platio ^^ Ima tu finih postova, meni je drago da sam zapoceo ovu diskusiju i sto su dosli ljudi da pisu svoja misljenja i iskustva...a ti sad sto se hvatas za slamku da se odbranis malo, dzaba ti...navodis banalne primjere, non stop spominjes xenone, stabilizatore, kocnice, upucujes na potrosne dijelove, dok ja i par drugih upucujemo na skroz obrndana auta, koja se vise pa skoro ni ne mogu popravit da budu kulturna a kamo li nesto drugo...a to isto auto, nebitno dal mu je otiso stabilizator ili trubina ima istu cijenu...sto bi reko drug Topic nekad imam osjecaj da samo uprazno okrecem, kao da zidu pricam...stvarno mi je zao sto neki ljudi ne mogu da prihvate stvarnost.
 
BHT Ovisnik
hahaha, izdominirao na tehničkom.

Na kojem tehničkom mjere kompresiju motora? Sva struja na autu radi, samo je treba spojiti. Auto je malo gorilo i bilo na krovu par puta ali sam izdominirao na tehničkom :D

Pa dobro, ako je gorio pod haubom ne znaci da je ne valja. Nije izgorio sav, spašen i od 2 prepakovan jedan dobar utegnut. Isti slucaj sa mojim volvom, bio sam ga udario, nigdje nisam dirno šasijom samo lim ruzno potrefio, pa mi je Dzida uzeo 700km da prevari prsa i unutrasnji blatobran, i na autu nema niti jedan mm odstupanja na limariji. Auto sam kupio sa znanjem da ima rađe pa prvi dan dao 900km u podvozje, nova sva 4 diska i plocice TRW, sve spone, krajnice, gumice od lafeta pa na dalje izmjenjane, tako i cahure. Kao i novi amortizeri, sve sto sam vidio da nije nesto na mom prepakovao sam sa stranca na kojem je bilo kamaru novih dijelova, isto od 2 auta sastavio jedan. Pa nakon sto mi je tokar zajebao blok u generalci slozio sam ganc nov blok sa sve 4 nove stubline i geotz karikama, glyco letecim i lezecim lezajevima, geotz gumice ventila i AE vodilice, sve sto je moglo se izmjenit izmjenjano, sa identicnom kompresijom na svakom cilindru sada, izmjenio skoro sva crijeva oko goriva, zraka i ulja sto je bilo tako da isto na tehnickom nije bilo nikakvog odstupanja, u posjedu svi racuni u zadnju godinu ipo sto sam ulozio prelaze 9000km. Hocu reci da s tim sto je bio malo tuknut ne znaci nista da nije bolji od dosta novijih auta kao sto je u Sukievom slucaju. Jos je komplet na novo lakiran, jedino tu se moze koja sitna zamjerka naci jer je lakirer sfuserio, al tko bas ne pogleda nece ni skontati.
 
Član
upravo tako svakom svoje a meni moje, ja opet prezadovoljan i sa prodajom i sa svojim autima.
Hajd mi samo navedi koje si zadnje auto primijetio tu na prakingu da je loše , to jest da je skupo s obzirom na stanje auta
Ne moram ja gledat Auta koja ti stoje pred kucom, svako auto koje dovuces ovdje postujes pitanja kako popraviti ovo kako ono.
 
Član
Ne moram ja gledat Auta koja ti stoje pred kucom, svako auto koje dovuces ovdje postujes pitanja kako popraviti ovo kako ono.

pa trudim se da popravim sto mogu a ne da zamazujem oči i dajem muda pod bubrege ko što robert priča...Njemu neki levat složio astru i sad mu svi sverceri krivi
 
Član
Upravu si skroz :) ja sam jedini u Bosni kome su sverceri prodali sjeban auto, izvini... Ne znam odakle mi ideja da uopste pricam o tome, ja stvarno nisam nikad cuo tako nesto, kao ni ovih 10ak ljudi koji su pisali u ovoj temi :)
 
Član
Pa dobro, ako je gorio pod haubom ne znaci da je ne valja. Nije izgorio sav, spašen i od 2 prepakovan jedan dobar utegnut. Isti slucaj sa mojim volvom, bio sam ga udario, nigdje nisam dirno šasijom samo lim ruzno potrefio, pa mi je Dzida uzeo 700km da prevari prsa i unutrasnji blatobran, i na autu nema niti jedan mm odstupanja na limariji. Auto sam kupio sa znanjem da ima rađe pa prvi dan dao 900km u podvozje, nova sva 4 diska i plocice TRW, sve spone, krajnice, gumice od lafeta pa na dalje izmjenjane, tako i cahure. Kao i novi amortizeri, sve sto sam vidio da nije nesto na mom prepakovao sam sa stranca na kojem je bilo kamaru novih dijelova, isto od 2 auta sastavio jedan. Pa nakon sto mi je tokar zajebao blok u generalci slozio sam ganc nov blok sa sve 4 nove stubline i geotz karikama, glyco letecim i lezecim lezajevima, geotz gumice ventila i AE vodilice, sve sto je moglo se izmjenit izmjenjano, sa identicnom kompresijom na svakom cilindru sada, izmjenio skoro sva crijeva oko goriva, zraka i ulja sto je bilo tako da isto na tehnickom nije bilo nikakvog odstupanja, u posjedu svi racuni u zadnju godinu ipo sto sam ulozio prelaze 9000km. Hocu reci da s tim sto je bio malo tuknut ne znaci nista da nije bolji od dosta novijih auta kao sto je u Sukievom slucaju. Jos je komplet na novo lakiran, jedino tu se moze koja sitna zamjerka naci jer je lakirer sfuserio, al tko bas ne pogleda nece ni skontati.

Bgt, ja u 10 godina vozačkog staža promijenuo 7 auta i u sva auta nisam uložio tolike pare. Tebi je i dalje volvo vrh :p
 
Član
Dan te jebo, neznam Dzenija, ali mi nije jasno šta ste mu pali po kostima, jel on ikoga ovdje preveslao ili uvalio nekome kakvu kramu pa serete po njemu ili je jedini na forumu koji uvozi auta i prodaje ih pa se olakšavate na njemu za svaki zajeb koji ste imali prilikom kupovine auta ili dijelova!! Kao što kaže Suki, majstore odmakni se od mene da pogledam auto na miru!
 
Super Moderator
Svi spominjete to nesto kakva se auta dovlace pa se to sastavlja bla bla i onda dzenija spominjete u tome. On barem po svako auto ode u njemacku i doveze ga ovdje na tockovima a ne na slepi
 
Član
Realno gledajuci: dodjem ja na plac i vidim kola u mom cjenovnom rangu. Pitam prodavca kakvo je stanje?, on naravno odgovara tip top, svi servisi u ovlastenom , set zupcastog mijenjan prije 2,3,4k , nikad udaran, nikad farban, nikad savijan oko bandereo_O .

Svi volimo da cujemo tako izgovorene rijeci... A zasto taj isti prodavac, ako su njegove rijeci istina, za to auto ne bi izdao pismenu garanciju na (X) mjeseci pa ispao lafcina i postenjacina prema kupcu.? Ako znas da si kupio iole dobar auto, sredio sve nedostatke i pripremio ga za preprodaju, nemas sta da cvikas. Naplati ga ali i garantuj za njega odredjeno vrijeme (naravno uz uslove koje prate garanciju takvih proizvoda).
 
Član
Realno gledajuci: dodjem ja na plac i vidim kola u mom cjenovnom rangu. Pitam prodavca kakvo je stanje?, on naravno odgovara tip top, svi servisi u ovlastenom , set zupcastog mijenjan prije 2,3,4k , nikad udaran, nikad farban, nikad savijan oko bandereo_O .

Svi volimo da cujemo tako izgovorene rijeci... A zasto taj isti prodavac, ako su njegove rijeci istina, za to auto ne bi izdao pismenu garanciju na (X) mjeseci pa ispao lafcina i postenjacina prema kupcu.? Ako znas da si kupio iole dobar auto, sredio sve nedostatke i pripremio ga za preprodaju, nemas sta da cvikas. Naplati ga ali i garantuj za njega odredjeno vrijeme (naravno uz uslove koje prate garanciju takvih proizvoda).

To i jest kod nas problem, al ti to niko prijatelju ne gleda i ne poštuje a kamoli da ti to auto plati više zbog te garancije i dosta tih novih dijelova , čast opet izuzetcima.
imam sad škodu sa neispravnom klimom, haman nema plina,i necu je ni pravit jer prethodno auto sto je doslo isto nije radila klima i ja odem napunim klimu, stavi majstor i ono ulje, onda odem uzmem filter klime i gratis dobijem sprej za dezinfekciju, izložio se znači trošku od 60-70 KM , dolazi čovjek koji kupuje to auto ja mu objašnjavam i pokazujem račun od klime kaže on bolje da nisi ni dirao men ta klima ne treba.
znači narodu ko je ugodio sam sebe je zajebo

Garancija se ljudi mora platit, takva nam je država, bilo to auto ili mobitel ili tablet ili veš mašina, imaš dakle nove stvari u radnji gdje ćeš dobit tu neku garanciju a imaš te iste stvari nove na piku, na pijaci itd, sa nižom cijenom i bez garancije

a pošto smo mi ljudi prokleti nama da je nešto džaba, da ti neko i sipa i da ti neko održava .
 
Član
Znam dakle kako je s ljudima radit, prema tome sam ovako tvrd i ako treba stat cu pred vas 20 da odbranim sebe i svoj poso.
ista stvar da spomene i te servisne knjige i kilometre, kilometre više vraćaju gore u njemačkoj arapi i turčini, jer je njima pred nosom na ebayu uređaj za to koji košta 15 € , imam ga i ja da se ne lazemo i ne bojim se to reć i priznat, to auto ima nešto nižu cijenu, i nađe svoju mušteriju . i dosta mi se ljudi javilo i na forumu preko PP kako i gdje vratit kilometre ( to su ovi pošteni domaćini što su pregledali u cosmosu a održavali kod jusufa )

al uvijek sam volio i auto sa originalnom kilometražom i servisnom knjigom,volim i ja to kao i svi vi ali to se auto mora platit u Njemačkoj a ovde u bosni kad stavis veliku cijenu ljudi te ismijavaju, , što je slučaj sad sa ovom škodom što će doći za 2-3 dana, koja je prije 3 mjeseca bila u škodinom servisu i na satu je 166 xxx km, šta me sleduje u bosni, prodat cu je doći će i njoj mušterija a kad budem pričao da ima servisna odma će se javit pametnjaković koji će to obarat , ti si to napravio falsifikovao itd...

i tako je to u krug sve se vrti kad je u pitanju trgovina :)

i nemam ja više šta pisat ovde , dosta ljudi je pokazalo pravo lice , a i dosta ih je što ne vide dalje od nosa
 
Top