Registracija auta

Registracija auta

BHT Ovisnik
Ma svi koji ste imali auto na sebi u nazad 3god isto placate. A ako niste imali nikako,ili vise od 3 god onda placate tu 100%, odnosno duplo skuplju policu. To je od 1.5 stupilo.
Nikad nisam imao na sebi niti cu,tko bi sve kazne placao do registracije :D
 
Član
Nažalost, tako je, brojne manjkavosti u zakonu, ali šta je tu je. Hiljade i hiljade auta koja se ne mogu prodati ni na otpadu su registrovana i voze, dime kao željezara Zenica, ali to nije bitno, nego samo gdje ima para daj para...
 
Član
Skupljas lovu da kupis sebi prvo auto i onda te drzava odere koliko god moze.... pa donedavno je maksimalna registracija bila 840KM u Federaciji... sad je za prosjecno auto 1000KM... ko sebi kupi nesto preko 3 litra i 110kW bolje da ide dignut kredit hahaah
 
Član
A sranja jednom rijecju. Neki dan bio u eurohercu da uradim policu osiguranja za skuter pojmq nemaju sta se placa ne placa, 49 kubika govore kilowatii pitam posto bi me izasla reg kaze 460. Nisu nista spiminjali to novo pravilo
 
Član
Koliko sam upucen moras imat polisu u zadnje tri god da bi ostvario popust a ne da moras imati duze od tri god uzastopno. 04. Maja regao autoi nikakvih promjena sto se tice cijena naprotiv pojeftinilo je u odnosu na proslu god. A sto se tice koliko auta mozes imat na sebi ja imam 5-6 auta i jos SIPA nije dosla. Niti mi je ko spominjao da je ograniceno koliko sta mora da imas auta na sebi.
 
Član
Koliko sam upucen moras imat polisu u zadnje tri god da bi ostvario popust a ne da moras imati duze od tri god uzastopno. 04. Maja regao autoi nikakvih promjena sto se tice cijena naprotiv pojeftinilo je u odnosu na proslu god. A sto se tice koliko auta mozes imat na sebi ja imam 5-6 auta i jos SIPA nije dosla. Niti mi je ko spominjao da je ograniceno koliko sta mora da imas auta na sebi.
To za sipu bila je sala.
Nekome isto nekome ce kozu oderati s ledja...covjek vozi Corsu 2001 (kako mi se cini) i reg kosta 1000KM... zar ne mislis da je malo previse?
 
Član
Skupljas lovu da kupis sebi prvo auto i onda te drzava odere koliko god moze.... pa donedavno je maksimalna registracija bila 840KM u Federaciji... sad je za prosjecno auto 1000KM... ko sebi kupi nesto preko 3 litra i 110kW bolje da ide dignut kredit hahaah
Nažalost...našlo se načina da se bere lova. Kao što ranije rekoh neka neko stisne pa vrati pola auta sa tehničkog (koliko bi i trebalo), pa bi onda vidio frke...nego ovako udari po ljudima koji nisu imali polisu na svoje ime do sada, a zanemari ko je divljao sa tuđim autima....
 
Član
Koliko sam upucen moras imat polisu u zadnje tri god da bi ostvario popust a ne da moras imati duze od tri god uzastopno. 04. Maja regao autoi nikakvih promjena sto se tice cijena naprotiv pojeftinilo je u odnosu na proslu god. A sto se tice koliko auta mozes imat na sebi ja imam 5-6 auta i jos SIPA nije dosla. Niti mi je ko spominjao da je ograniceno koliko sta mora da imas auta na sebi.
Meni rece teta u Triglavu da ostvarujes popust ako imas dva auta... za ostale valjda ne... nisu ni oni upuceni skroz jer su zakoni novi
Mislim da moras imat tri polise na sebi do sad, bilo kada, ne samo u zadnje 3 godine... bar su tako meni rekli
 
Član
Nažalost...našlo se načina da se bere lova. Kao što ranije rekoh neka neko stisne pa vrati pola auta sa tehničkog (koliko bi i trebalo), pa bi onda vidio frke...nego ovako udari po ljudima koji nisu imali polisu na svoje ime do sada, a zanemari ko je divljao sa tuđim autima....
Poticaj za mlade koji se trebaju osamostalit ili vec jesu, naša država je fenomenalna
Za plin i putarinu se slazem, ako nije ukljuceno u cijenu goriva, nije frka platit (meni pri registracija putarina 136KM umjesto 60KM, to mi se opet vrati kroz cijenu goriva) al ovo za registraciju mi je nepojmljivo....
ispast ce mi skuplja registracija od auta.... 3.0 a samo 80kw :D
Računaj na 900KM otprilike, +-30KM, ako te kači zakon
 
Član
Ne kontam nista...ja sam stila imo na sebi 2 god...i sad megena na materi 2 god (koja ni nema vozacku)..znaci sljedecu reg, punni iznos?

I jel tri sezonske god. il tri registracijske godine...?
Mislim 3 polise... sto ni ti ni mama ne ispunjavate... opet provjeri al ako te zakaci otprilike ti je kao i meni, malo jeftinije jer imam 76KM vise za putarinu zbog plina
 
Top