Reci NE Junk Food-u!

Reci NE Junk Food-u!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
ne moram ici u japan da znam kakva im je kuhinja, od cega se sastoji i sta tradicionalno jedu... to ti je isto kao pokusaj otvaranja mcdonaldsa u bosni... znas li zasto ga nema?! ako ne znas, evo da ti kazem... krajem osamdesetih godina, ljudi uradili studiju i rekli: ne mozemo mi da se borimo protiv cevapa i pite! nije im isplativo!

no, ti se vratio na pretjerivanje u jelu, nakon sto si vidio da mcdonalds nije bas najbolji primjer... pa, posto pricamo o pretjerivanju u jelu, ajd ponovo procitaj moj prvi post, da vidis koje je objasnjenje toga

ne moras se ljutit, ja malo ostrije odgovaram na ovakve stvari, jer znam o cemu pricam. no hard feelings... samo iznosim svoje, ako mogu dodati, argumentirano misljenje!
 
N

nenad

Ma dajte ba, radio sam sa Amerima godinama, i nije mi ih ni najmanje zao sto su debeli, na rucku nakupi 5 hamburgera 2 kile pomfrita i Diet Coke a ne obicnu da se nedaj Boze ne udeblja, jednostavno JEDU PUNO a ne izlaze iz auta!!! Slazem se da ima i ljudi koji nisu krivi za svoju gojaznosta ali veliki broj jeste!
 
Početnik
ma... naravno da je kriv sto jede... ali on jede zato sto je nesretan!

isto ko kad odes i kupis picu u 10 sati uvece! pa ko normalan to radi! to radis ne zato sto si gladan, nego zato sto ti se jede... psiha cuda cini... mislim, ne ti nenade direktno, nego ti kao personificiranje slusateljske mase hahahaha ah, sto ga ja sad... a
 
Član
Ima brdo ljudi koji su mrsavi, a nesretni... Ne vidim bas tu neku povezanost... Oni koji se ne mogu obuzdati u hrani imaju dosta poremecaja, moze se reci i da su nesretni, jer malo je danas sretnih....

Ja tu najvise vidim genetsku vezu, jer neki ljudi (kao ja) mogu pojesti brdo hrane, a da se ne udebljaju (pa me zezaju da imam pantljicaru, koja ima svoju pantljicaru.... :) ),a neki sve sto pojedu osjete na kilazi... Opet sa druge strane gledano, i ti kojima se vise prima, ako vode racuna o sebi, vjezbaju redovno i hrane se obilno, ali zdravo, po nekom programu, imace fino tijelo... Tako da opet dodjoh do toga da ako sam nece da vodi brigu o sebi, moze biti debeo i nesretan, a ako vodi malo racuna o sebi moze biti vitak i malo manje nesretan... Mene bi jako unesrecilo da sad imam 120 kg i da nisam u stanju potrcati dva metra...

Bas me zanima koliko ova zvjerkica gubi na ubrzanju kad se ovaj lik ukrca u nju.... :)

P.S.

Bilosto, zarazila si me svojim virusom dugih postova... :)
 
Član
bilosto je napisao(la):
ne moram ici u japan da znam kakva im je kuhinja, od cega se sastoji i sta tradicionalno jedu... to ti je isto kao pokusaj otvaranja mcdonaldsa u bosni... znas li zasto ga nema?! ako ne znas, evo da ti kazem... krajem osamdesetih godina, ljudi uradili studiju i rekli: ne mozemo mi da se borimo protiv cevapa i pite! nije im isplativo!

no, ti se vratio na pretjerivanje u jelu, nakon sto si vidio da mcdonalds nije bas najbolji primjer... pa, posto pricamo o pretjerivanju u jelu, ajd ponovo procitaj moj prvi post, da vidis koje je objasnjenje toga

ne moras se ljutit, ja malo ostrije odgovaram na ovakve stvari, jer znam o cemu pricam. no hard feelings... samo iznosim svoje, ako mogu dodati, argumentirano misljenje!

Ma dobro kazes svoje misljenje, svaka hrana je kaloricna od svake hrane se mozes udebljati... naravno kad pretjerujes :D

A ta tzv. studija zasto mcdonalds nije pokrenuo biznis u bih je cista glupost :D

- neam se ja sta ljutit, forum je da diskutujemo, bilo bi bezveze kad bi svi bili pametni i kad bi svi sve znali -
 
Početnik
Sina je napisao(la):
Bilosto, zarazila si me svojim virusom dugih postova... :)
drago mi je... volim da ima ljudi koji pisu... da se ima sta procitati... neka, neka... siri se klub, samo da nas sve ne banuju hahahahah

Har3 je napisao(la):
A ta tzv. studija zasto mcdonalds nije pokrenuo biznis u bih je cista glupost :D
pa, ne znam koliko ti imas godina, ali ja znam da su dolazili u tuzlu, razgovarali sa upravom slobode, htjeli da je otvore u kapiji... kako znam? tako sto sam bila u toku, tad kad se desavalo...
nije studija o tome zasto nisu, nego su radili studiju na temu da li se isplati!

no... ok... ovo je odlicna tema, ali mislim da nije za ovog foruma, pa ce nam vjerovatno reci da pricamo stvari koje ne trebamo pricati... ako nas ne banuju, tj. mene...

***
da podvucem svoje oralno diareisanje na ovu temu, samo da kazem... uzroci gojaznosti mogu jednako uzrokovati i neuhranjenost... no, ovdje govorismo o gojaznosti... mogla bih ja da napisem jedan od mojih poznato dugih postova u oba smjera vage, ali nema potrebe za tim, na ovom mjestu... koga vise interesira, nek potrazi malo na netu i nek se upozna... koga interesira sta ja imam reci (nekih, 20-30 tomova na tu temu ahhahahah), nek me kontaktira na pm...
 
Početnik
ma, jok deyo... nisi ti u toj kategoriji... ne govorimo o ljudima kao vecina sto ima nekoliko kg viska, pa nema vise plocice i tako... govorimo o ljudima koji su ogromni, koji imaju problem sa gojaznoscu!

hau abaut pojesti ol dis?


:lol::lol::lol:
 
Član
Hahahha znam, al znam da je moj brat bio krme debelo od 120 kg i smrsao je na 90, sve se moze kad se hoce ;)

Meni licno sve se prima sto pojedem, valjda genetski :p uspio sam se udebljat za mjesec dana preko 8 kg, dok je stara bila na moru hahaha, burek masni :D

Al dobro sad sam normala, bavim se sportom, teretana... :D

Odoh jesti, ceka me zeljanica :)
 
Početnik
Deyo je napisao(la):
Har3, jel znaš da ima ljudi koji pojedu gram, i taj gram im ode u masno tkivo, isto tako mršavih ljudi koji se prejedaju i opet ne mogu da postignu željenu masu
ah... rekoh necu, ali moram malo... jos...

imam prijateljicu, radile smo jedno vrijeme zajedno... od stana do posla, ona udje u pekaru i kupi 10 slanaca i 10 pereca, zatim udje u prodavnicu i uzme napolitanke, 3 milka cokolade, 1.5 litar kole i bar 2 kesice haribo bombona... dodjemo u ured, oko 8, pocne da jede... jede... jede... jede... jede... jede... jede... ja uzmem perec i kockicu cokolade... ona jede... jede... jede... jede...

napokon oko 12 je sve pojela!

u 1 kaze: ej, hocemo li mi na rucak skoro?

onda odemo na rucak, ja uzmem salatu ili tako nesto, ona uzme pohovani sir, pomfrit, sendvic i eventualno parce pice na povratku... naravno, sve pojede...

u 4 krenemo kuci, pa svratimo na kafu (da otracamo ostale kolege) i onda uzme toplu cokoladu ili nesto slicno i obavezno 2 kolaca...

ona nikad nije presla 50 kg, osim u trudnoci, kad je otisla na 55 top!
 
Član
da on pije čang šlang on bi vozio mr. džirlo džipčinu, a ne talijansko smeće :lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top