R19 1.8 8V ph1 prerada na R19 ph2 2.0 16V RS

R19 1.8 8V ph1 prerada na R19 ph2 2.0 16V RS

Hvala prijatelju :)
Znam da crni u ovoj izvedbi liči dosta loše i nekima možda ružan ali ni blizu takav neće ostati.
Bijeli je na početku bio gotovo identičnog izgleda kao sada crni :)
 
Legend
odlicno izgleda samo naprijed druze , znam bijelog od prije par god na kodokan skupu sam ga gledao , stvarno prelijep + ne tako puno vidjeno na nasim prostorima
 
Putovanja.ba
Administrator
Zanimljiv projekat, vrijedan pažnje svakako, a i falilo nam je novih projekata :)

Sretno!

P.S. komentari su prebačeni u ovu temu
 
BHT Ovisnik
Odlicni radovi, samo redaj slika, lijepo je vidjeti nesto novo i nesvakidasnje. Prvo sam mislio da ce ici u bijelog motor i tek onda skontam da sređujes oba :D U koju boju ce ici crni, sta ces kasnije kada budes imao oba sređena auta,prodavat nekog ili ?
 
Član
Poznavajući kako je jebeno dobro ispo bijelko, mogu samo zamislit kako će ispasti garo :) Samo naprijed, pratim ovaj projekat
 
odlicno izgleda samo naprijed druze , znam bijelog od prije par god na kodokan skupu sam ga gledao , stvarno prelijep + ne tako puno vidjeno na nasim prostorima
da sjećam se, stojali smo jedan do drugog :) istina je, 19-ka je pomalo rijetka
i ne mogu da ne pohvalim tvoj rad, golf je stvarno čisti uspjeh

Zanimljiv projekat, vrijedan pažnje svakako, a i falilo nam je novih projekata :)

Sretno!
Hvala, a ja ću se potruditi projekat prikazati što detaljnije :)

Odlicni radovi, samo redaj slika, lijepo je vidjeti nesto novo i nesvakidasnje. Prvo sam mislio da ce ici u bijelog motor i tek onda skontam da sređujes oba :D U koju boju ce ici crni, sta ces kasnije kada budes imao oba sređena auta,prodavat nekog ili ?
da da motor ide u trenutno crnog, imam nekoliko ideja vezanih za boju ali je odluka teška, razmišljao sam o crnoj, candy crvenoj itd, do sada sam bio zadovoljan sa bijelom jer pruža veliku mogućnost kombinacija s drugim detaljima tako da se za sad još držim bijele ali imam vremena razmišljati o tome :) a bijelog sigurno neću prodavati jer se za još nekoliko stvari nisam odlučio kao npr. da li ću preuzeti unutrašnjost iz bijelog i još dosta toga...

Poznavajući kako je jebeno dobro ispo bijelko, mogu samo zamislit kako će ispasti garo :) Samo naprijed, pratim ovaj projekat
hvala prijatelju :) crni neće daleko odstupati od bijelog ali se trudim da sad kvalitetnije radim jer sam npr. za bijelog iznajmljivao co2 aparat na vikend i tako imao samo tri vikenda mogućnost da varim, nije to dovoljno za vrhunski rezultat... sad sam krenuo dosta ozbiljnije u sve to i prvo nabavljao osnovno za rad pa mi je čak i žena odlučila pomoći i odvojila pola novca za novi varstroj co2 160A... meni to puno znači jer je velika podrška :)
 
Član
Svaka cast prijatelju ;) napukon krenulo...bice to jedna opasna mašina...od početka 19 ska,svaka cast !
Puno sreće zelim i sto manje problema... :D
 
Svaka čast, ovo se zove projekat, posebno kad se čačka ispod haube :)

Ja kao fan serijskog izgleda u kombinaciji sa jakim motorima predlažem ovo

renault-19-16v-09.jpg
 
Poslednja izmena:
Hvala prijatelju :) I hvala na savjetu.
Sličnog smo mišljenja vezano za izgled i ja takođe volim manje više serijski izgled ali sa preradama koje liniju vozila
još više dovode do izražaja. To sam primjenuo i kod svog sadašnjeg R19 koji ima samo prednji spojler ili LIP kako ga
neko naziva od drugo auta, od Lagune. Ostalo je sve orginal ali prerađeno.

Auto sa tvoje slike je serijski R19 16V ph1. Farovi i branci nisu isti kao na običnom R19 ph1 koje sam tražio ali ih je teško naći.
Moj bijeli je isti slučaj, branici od 16V-a imaju blagu razliku u odnosu na obične i farovi su u mom slučaju dvokomorni a u običnog
sa jednom komorom. Evo nekoliko slika za poređenje.

Renault 19 phase 1
0014278.jpg

Renault 19 phase 1 16V
Renault-19-1988.jpg

Renault 19 phase 2
0475528-Renault-19-RL-1.7-1992.jpg

Renault 19 phase 2 16V
64580242.jpg

Ovdje se vide te razlike između serija.
 
Top