Putovanje van granica lijepe naše

Putovanje van granica lijepe naše

Član
prvo ako auto nije na tb za hrvate prolazi punomoc obicna dok za recimo crnu goru moras izvaditi neku punomoc 30 km sto se placa, za voznju iza 11 sto si spomenuo bilo je diskusija i mislim da se onda zakljucilo da toga nema, sto se tice prelaska granica mozes isti dan kad dobijes vozacku preci meni je proslo 10 dana pa se bilo i u hrvata i u crnogoraca samo sto su crnogorci malo gepek gledali a hrvati najnormalnije, progooglaj malo i pogledaj bilo je kad je stupio bezvizni rezim da je moguce na granici da ti moze trazit da pokazes imas li dovoljno para za te dane koliko ostajes ili da li imas rezervaciju negdje u nekom prenocistu i tako to sto se tice rute nisam isao da ti mogu govorit
 
Član
ma hrvatska, srbija i ne peglaju toliko... ali kad te janezi uhvate peglat... nas su prosle godine, ko kriminalce izdvojili i cekali da oni kao provjere... isli porodicno, tri auta zajedno, ski oprema i to, vauceri od hotela, djaba, opet samo nas bosancerose izdvojise i hajd cekaj... ove godine zato bugari nista nisu ni pitali ni gledali, samo vozi i sretno... ako se ima vaucer hotela, i kartice, onda ne trebas imati "vise" gotovine...

evo i ovdje sta treba od dokumenata...

http://bihamk.ba/aktuelnosti/tema-mjeseca/85-put-van-bih.html
 
Član
Limpi je napisao(la):
evo i ovdje sta treba od dokumenata...

http://bihamk.ba/aktuelnosti/tema-mjeseca/85-put-van-bih.html

Hvala ovaj link mi je bas pomogao.... eh sad jel kroz svaku drzavu treba kupit ove vinjete...ili?? I ovo sto kaze bihamk ova dozvola za upravljanje tudjim vozilom u inozemstvu jel to ona klasicna punomoc(zeleni se podrazumjeva) ?? I da li moram vadit tu punomoc ako je vlasnik na kome je auto maloljetan,ali ipak putuje u automobilu,i ja bih vozio?
 
prelazio vise puta Split,Dubrovnik,čak i u Turskoj vozio niko nista čak mi na granici nisu trazili ni P ni nista drugo osim papira od auta i zelenog kartona i punomoci kad sam isao sa drugovim autom.
 
Član
u slucaju da je taj cije je auto pored tebe ne treba nikakva punomoc sto se tice auta a za njega maloljetnog mozd bude kakva punomoc trebala to provjeri
 
Član
A bili mi neko mogao reci okvirnu cjenu vinjeta i putarine do tamo?? znaci odprilike....
 
Član
Lijepa nasa je sinonim za Hrvatsku a ne BiH
Neke cijene vinjeta imas na BIHamk-ovoj stranici koju ti je dao Limpi
 
Član
sipa je napisao(la):
A bili mi neko mogao reci okvirnu cjenu vinjeta i putarine do tamo?? znaci odprilike....
[/quo

pozz , evo neke cijene :
kroz sloveniju placas negdje blizu 15 €
austrija 7,5€
njemacka - gas gas - nema nista placanja
 
Član
ja imam srbijanski pasos,sa kojim takodje moze da se ide u evropu bez vize, tako da planiram sa dva drugara krenuti ovo ljeto, svojim civicom na ibizu, dokle ima oko 2200 kilometara, ali naravno usput bismo obisli dosta toga, poslije ibize, za francusku, tako da bismo napravili krug po dijelu evrope...eurotrip... :) hehe ne znamo jos tacno kuda cemo, ali to nije ni bitno, bitno je da se izdvoji vrijeme i po jedno 1500e :) uglavnom, jedva cekam to, jer jse to radi jednom u zivotu i mora biti nezoboravno i ludo :)
 
Član
Nije problem to sto ce bit tek par mjeseci da sam polozio i da necu moc izdrzat jer nas je 3 vozaca u autu :) na smjene po 4 sata svaki :D
 
Top