Putovanje van granica lijepe naše

Putovanje van granica lijepe naše

Član
Nisam smatrao za potrebu da se predstavljam jer sam se nekad davno predstavio.... a sada sam nakon duzeg vremena dosao na forum jer mi trebaju neke informacije....
Interesuje me poslije polozenog vozackog (koji ce me zadesit ubrzo) koliko je vremena potrebno da prodje (ako uopste ima toga) da bi mladi vozac mogao preci sa vozilom samostalno preko granice... znam za ona pravila crveno P i da 2 godine mora bit u pratnji sa starijom osobom iza 22 ili 23 sata... Interesuje me ima li neki odredjeni rok koji treba da prodje od dana polaganja ili bih bukvalno kad izganjam vozacku odmah mogao zapucat preko granice??
 
Član
ne bi trebao imati nikakvih problema oko toga .. osim ako neko ne bude bas htio da te pegla

naravno punomoc na auto izvadi, ukoliko nije na tvoje ime i puun :D
 
Član
Hvala na brzim odgovorima :) a interesuje me jel to vazi za prelazak preko granica drzava bivse JUGE ili u citavoj europi,da li je isto ili ima neke razlike?
 
Član
Niko ne gleda kad si polozio, gledaju jel ti ok vozacka, sta je upisano u napomenu i to je to...

Ne zaboravi papire od auta i zeleni karton obavezno (to skoro uvijek traze).
 
Član
za druge drzave ti je bitno da imas uredan pasos, i da imas po 50€ za svaki dan .. a sumnjam da ce neko gledat to sto si ti juce polozio
 
ja stalno idem preko granica nikad me nisu pitali niti bosanci niti hrvati kad sam polozijo ili nesto tako slicno sam su slovenci me pitali kako to da sam ja vozim toliki put al to je bilo sve zbog auta al sve u svemu niko tone gleda i vani granice cak mislim da ti ne treba P
 
Član
mozes prelaziti normalno, samo ako ces dalje negdje pozeljno izvadit i medunarodnu dozvolu, mogu i ne moraju trazit( nama su u bugarskoj, mi na jednoj rampi trazi med, jaranu na drugoj nije...), naravno zeleni i to, te punomoc ako nije na tvoje ime ;)

i da, moze se vozit iza 23.00 bez ikakve pratnje... samo je p obavezno 2 prve godine...
 
Član
kavaz je napisao(la):
za druge drzave ti je bitno da imas uredan pasos, i da imas po 50€ za svaki dan .. a sumnjam da ce neko gledat to sto si ti juce polozio

Ja sam cuo da Janezi ljudima i gace gledaju na granici -.- jel istina...posto bi isla nas 4 havera sa scenicom 1.9 dci (pravo putnicko) ...Pa smo ono bas malo privlacni za detaljnije pretrese... i kako ce znati kolko cu se zadrzati pa gledaju po parama?
 
BHT Ovisnik
ma nemas problema,ja svako malo idem,samo imam problema cesto na granici na doljanima,auto spusteno,komplet zamraceno,ja kratko osisan i ako sam s prijateljem onda odmah sa strane,znam po 15 min biti na detaljnom pretresu,bas sve zivo izrovi,al cim ima zenskih osoba samnom i ako su spusteni prozori nista,tkoa da neces imati problema,isao sam par puta preko granice sa punim autom,svi osim mene maloljetni,a ja tek polozio i nitko nista,za novac me jos nisu pitali,inace me pitaju gdje idem,kada se vracam i sl.,al inace znam da se mora imati novca uz sebe,ako bi slucajno bili na pretresu prije puta izvadi ako imas noz ili nesto,jer sam ja jedva se izvukao da ne dobijem prijavu za teleskop palicu :)
 
Član
Da samo sam ja bio mastovit i sebi zado odmah hiljade kilometara tj Francuska nezznam ni sam kako cu :) ... A znatel kolko su vinjete,putarine i tako to? I ima li neko da mi preporuci moju zamisljenu marsutu kuda ic do dole? hvala unaprijed :)
 
Član
bas, i za tvoju sigurnost i sigurnost drugih, mozda za neku kracu relaciju
a u Francusku sjedi u bus i ko hadzija

a za zemlje EU (ovi koji su isli znace ti reci detaljno) mislim da moras imati po 50€, a prijavis im koliko ces ostati dana ..
ovo sam i ja procitao, tako da sacekaj nekog sa informacijama iz prve ruke
 
Top