Put za Cazin

Put za Cazin

Član
Trebam sljedeće sedmice za Cazin da putujem, iz Zenice krecem, isao sam par puta, ali nisam vozio, ovaj put ja vozim i idem sa prijateljima koji nisu isli nikada. Ja znam otprilike put ali kuda vi preporucujete da idem, gdje ima fiksnih radara, crnih tački itd.
Hvala svima
 
Član
ne znam za crne tacke. Mogu ti samo reci da ides preko Travnika, Mrkonjic Grad, Kljuc, Petrovac, Ripac, Bihac... Kad izadjes iz Bihaca, proci ces Prosice, onda imas onaj most na lijevo. Predjes most, eto te u Ostrozcu, i samo picis pravo za Cazin. Cuvaj se radara cim udjes u USK. Odmah ih 2 u Kljucu koliko se sjecam :icon_rolleyes: Ali uglavnom od Bihaca do Cazina su dosta nadzidzani radari. Petrovac se mozes slobodno opustit, cini mi se samo jedan radar, a put cista ravan ;)
 
Super Moderator
Lako ti je to. Od Travnika samo pravo ides i pratis jednu te istu cestu. Jedino skreces u Jajce preko mosta i to je to ostalo sve pravo ides do Bihaca. U Bihacu nekog pitas gdje se ide za Cazin i samo pratis tablu gdje pise skretanje za Cazin
Radar imas u Vitezu, u Travniku, imas negdje oko Kljuca, imas na ulazu u Petrovac kod benzinske EP i na ulazu u Bihac isto kod benzinske
Od Bihaca do Cazina je puno radara isto tako i po Bihacu pa polako ;)
 
Član
radari-2.jpg


Ako nisi nikad isao ovamo, onda ti je bolje postuj ogranicenje, jer na usk kantonu ima najvise radara u bih ;)
 
Drug već su ti naveli otprilike put samo pazi se, u Travniku imaš radar na semaforima (mislim da su pucali u njega nedavno ) :D u Mrkonjiću se čuvaj mobilnih radara, zna ih biti ujutro ( provjereno, naletio prošli petak na jedan :D ) Jajce ništa, eh sad Ključ imaš pri ulazu, pa onda imaš kod EP benziske, u Petrovcu imaš jedan i to poslije motela No.1, i do Ripča nadomak Bihaća ništa, skrenuo bih ti pažnju samo na Ripač kad je mokar jako je zeznut, zna biti odrona kamenja pa s toga oprez! Eh onda kad siđeš s Ripča pri dnu ima isto jedan mislim da je EP isto blizo i laganice do autobusne stanice tu ideš desno prema Cazinu i samo ravno, pređeš prugu pokraj OMV i naprijed jednu 200-300m imaš isto jedan radar, pa nakon jedan kilometar otprilike( autoservis Čavkić ) poslije njega isto jedan. Zatim ući ćeš u Kostela posilije hotela Kostelski buk ima jedno malo naselje i tu imaš jedan radar. i dolaziš onda do jedne raskrsnice Krupa -Cazin, ovdje ideš lijevo preko mosta, prolaziš Hotel Sedra i uz Ostrožačku stranu (isto oprez, ljudi voze vileno ovdje, a inače po toj cesti se vozi brdska utrka poznatija kao krajiška zmija. P.S obrati pažnju pri izlazu na dvorac :icon_smile:

Eh kad izađeš iz krivina ravno naprijed imaš isto jedan, preko puta ti je škola (zona 40) tolerancija 0.0. onda poslije njega na jednu 3 km napijed imaš žutu zgradu jednu ili Alinea poslije nje imaš jedan. Eh otprilike si u Cazinu i ovisi kuda ćeš ući jer s te strane imaš dva ulaza, a na svakom od njih te čeka po jedan.

Inače sad nevezano za ovo puno, ovdje ima toliko nasijanih radara da to nije normalno, ispada da je ovo divlji zapad, pa ljudi mislim stvarno, skoro svakih 15-20d sam u Sarajevu, ali do Ključa imam 1.000 radara. a od Ključa do Sa cca 3-4?? i gdje je logika!! Recim GP Izačić - do kuće Cazin imam 9 radara tačno, u rasponu od 35KM - i k'o je sad ovdje pametan a ko budala to je .....

Uglavnom kolega ako zapne 062 60 58 60 javi se, imaš punu logističku podršku :D
 
Član
Evo kolega ti je vec objasnio sta i kako ja cu ti jos samo dodati da i u Vitezu ima ona kutija za radar. Vidjeces prvi semafor na koji naidjes, lijevo je skretanje prema gradu a pravo se ide za Travnik. Tu ima ona kutija, isto pripazi. Za Travnik su ti vec objansili za radar na Kalbunaru kod Dzamije. Kad se spustis sa Komara i krenes prema Donjem Vakufu vidjeces ima veliki pravac (prije mjesta Oborci) i s desne strane je benzinska pumpa, tu nekad zna biti patrola i oni imaju onaj radar u auto sto stave ali lako ih mozes uociti. Od Donjeg Vakufa prema Jajcu, odprilike na pola puta je nakada bila crna tacka, pa ako vozis prvi put obrati paznju, ima par krivina "zeznutih". Na samom ulazu u Jajce vozi po ogranicenju jer poslije table "Jajce", ima benzinska s lijeve strane i tu cesto stoji patrola. Onda si miran do Mrkonjic Grada, tacnije kad budes izlazio iz Mrkonjic Grada takodjer ima veliki pravac. Nemoj se zaletiti jer je tu ogranicenje 50 km/h i non stop imas policiju na kraju pravca s radarom. Sljedece gdje trebas obratiti paznju je kad vidis tablu "Kljuc", odmah poslije imas radar. Na samom ulazu u grad (skontaces po tome sto je s lijeve strane gradska plaza) stoji patrola isto pa obrati paznju i na njih. Kad budes vozio kroz grad ima isto radar kod benzinske EP i Cavkunovic. I kad izidjes iz Kljuca, ima tabla Pudin Han takodje ima pravac i imas radar. Par kilometara od kljuca dodje mjesto Velagici, zna nekad biti patrole. Poslije toga slobodno vozi do Petrovca, do benzinske cavkunovic, opet imas radar. Prema Bihacu je dalje objasnjeno i ja bih naglasio da oprezno vozis u Ripcu, spustanje prema Bihacu.
Naglasavam da u Kljucu najcesce radi samo ovaj radar odmah poslije table Kljuc ali ipak budi na oprezu.
Sretno ;)
 
Član
Hvala svima na pomoci i detaljnim uputama, ne planiram ja voziti krajišku zmiju :p, laganini sam mislio krenuti u nedjelju popodne da dodjem prije mraka u Cazin, nadam se da me nece uslikati ti radari, ima ih previse stvarno

;)
 
Član
Harli_team je napisao(la):
Drug već su ti naveli otprilike put samo pazi se, u Travniku imaš radar na semaforima (mislim da su pucali u njega nedavno )


Pucano je, ko zna već koji put, na radar koji se nalazi na cesti prema Novom Travniku...nije to taj...

kroz Travnik se ionako ne ide brzo, pa i nemaš opasnosti da te uhvati taj radar, u Vitezu ti momentalno ne rade semafori na toj raskrsnici gdje ima radar pa polako tu...
 
Super Moderator
Propucali su i u travniku nedavno :D al radi i vozi 50 jbg. I gdje god ima radar ima i tabla i gdje god postavljaju tronozac takodje je oznaceno. Pazi se do turbeta znaju se sakriti a nema table za radar
 
Top