Punto

Punto

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RedLine je napisao(la):
Jeli ti Emire posto gledam slike sta ti zelis postici sa ovim Punticem,da napravis fabrickog punta gt ili? milim ja sam imao keca punta i gledao sam da napravim unikat koliko toliko ali ti po meni pravis mrtvu fabriku,a kad si vec postavio sliku ovoga gore crvenog da takvo sta ganjas ok,mislim strcaljke po meni je to bezveze bacanje para . .. ipak sretno opet :)

ovo sam vec pisao vise puta. ja furam GT Look i auto gledam da sto vise izgleda tako. ako to ganjam logicno da ce dijelovi biti fabricki. za motor nemam para tako da se radi samo na izgledu (vanjskom i unutrasnjem).

kao sto JD kaze sprice imaju funkciju kada su na autu xenoni i prelazak preko granice u pitanju kao i elektronsko podesavanje visine svjetlosnog snopa.

hocu li ih staviti u funkciju to je do mene. imam provucenu instalaciju imam motoric imam posudu tako da samo treba odluciti dali to sve povezati ili ne. ja mislim da hocu a da li cu to uraditi odmah ili nekad poslije ne znam.

bacanje para??? meni sto pozelim da uradim nije zao dati pare. ako nemam trenutno kupit cu kad budem imao.

idemo dalje
 

JD.

Član
cuj pravi fabriku :icon_rolleyes:

uvijek ce imat sliku auta kakav je bio i kakav je sad i to je daleko od fabrike... a to sto covjek uzima OEM dijelove a ne neke ha-fu auto shop wisa dijelove je do njega

jbg emire trebao si stavit univerzalne pragove onda ne bi bio fabrika :D
 
Član
Nisam na to mislio nego sam mislio da pravi od fabrickog punta opet fabrickog punta samo ovaj put GT verziju kontas??? Na kraju balade ovo auto ce opet biti kao sto je fabricki gt punto ,a JD nisam ja ljakse da stavljam''univerzalne'' pragove i plastike kao sto si mogao vidjeti na starom mom puntu kao i na ovom trenutnom kao i na unu :) Emire tvoj punto je zuca u top stanju ,samo ti govorim da svak ko ima npr GT punta opet ide dalje korak i pravi da bude unikatan,ovo je barem moje misljenje,eto nemoj shvatiti da sta podcjenjujem tvoj rad :) pozzz
 
Član
ma ne podcjenjujes.
ja od obicnog idem korak vise i opet je on na neki nacin jedinstven i pored toga sto ima sve dijelove koje ima GT (osim motora i sto ima cetvero a ne 2 vrata).

ali da ne ide ovo sve u prepucavanje na ovome se prica zavrsava
 

JD.

Član
RedLine je napisao(la):
Nisam na to mislio nego sam mislio da pravi od fabrickog punta opet fabrickog punta samo ovaj put GT verziju kontas??? Na kraju balade ovo auto ce opet biti kao sto je fabricki gt punto ,a JD nisam ja ljakse da stavljam''univerzalne'' pragove i plastike kao sto si mogao vidjeti na starom mom puntu kao i na ovom trenutnom kao i na unu :) Emire tvoj punto je zuca u top stanju ,samo ti govorim da svak ko ima npr GT punta opet ide dalje korak i pravi da bude unikatan,ovo je barem moje misljenje,eto nemoj shvatiti da sta podcjenjujem tvoj rad :) pozzz

nisam ni rekao da si ti stavljao univerzalne pragove nego naveo primjer neke prerade a da nije fiatov dio ;)

a hoce bit fabricki nekome sa strane ko ne zna, ali njemu sigurno nece, covjek sebi sredjuje auto na kraju krajeva ne drugima ;)
 
Član
postavljeni peraci farova

70anfo.jpg

9sbi4k.jpg

sqpje0.jpg

264sxms.jpg
 
Član
nabavljen tapacirung haube i postavljen na haubu

2qs09pi.jpg

2rf3tq1.jpg


vracene obrve farova na auto

9pri4i.jpg

2laej5h.jpg


malo se radilo pod haubom.
posto fiat punto prakticno nema nikakav poklopac preko
motora ja sam pokusao da napravim poklopac motora koristeci kao
donora seat toledo 1.6 SR ima jos malo da se odradi oko nosaca
pa tako da nije sve dovrseno do kraja. i onda slijedi cijelo
ciscenje motornog prostora

evo i slika kako je to odradjeno:

f3tfg2.jpg


2qicykx.jpg

33kcig9.jpg

n176gm.jpg

2iarhnq.jpg

294gq5x.jpg

qs59pf.jpg

n6xnjs.jpg

280k3tu.jpg

122ncit.jpg


idemo dalje....
 
Član
radovi se nastavljaju....

Auto je kompletno zatamnjeno 50% llumar folijama.

Kupljeni su retrovizori fabricki ofarbani i pripremljeni da se farbaju u boju auta.
Retrovizori su ofarbani u boju auta

2ajf2o.jpg

24x18n5.jpg


crni dijelovi ofarbani u mat crno
2zgbtao.jpg

rsedfo.jpg


Tijela ofarbana u crveno
20z5t3o.jpg

2h2ql9y.jpg


Usporedni pikaz prije i poslije
bdk65d.jpg

2nib0vk.jpg


idemo dalje



PS

Pripremu za farbanje i farbanje smo obavili buraz i ja sami
 
Član
isti procenat i uradjeno kod istih ljudi. ja prezadovoljan jer je to bas ono sto sam trazio.
sad je lose vrijeme ali skontat cu da napravim koju sliku da se to bolje i vidi
 
Član
Ma ono idealna vidljivot ne smeta ti sunce a vidi se i iznutra i svana u auto :cool:

Ja sam mislio da je i manji procenat kad sam u Igy-a vidio a sta ti je reci markirana roba :D

Kolko para dodje kod njih kompletno auto sto zatamne :icon_question::icon_smile:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top