punto vs peugeot ????

punto vs peugeot ????

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
allroad je napisao(la):
joj druze ako ces seata ima ovde blizu travnika neka ibiza GTI mozda 2001-2002 tako nesto... novija od IGY-jeve... plava je extra izgleda fine karambolke i felge ma extra autic ne bi ni puga ni punta pogledo pored tog :)

Mozes li saznati koliko kosta ta vozilica ???
 
Član
tepSIJA je napisao(la):
ni jedno ni drugo, reci frendu neka kupi Seat Ibizu 2000/1 godiste 1.9 TDI, neka je chipuje i uvijek ce biti brzi i od HGT-a i od GTI-ja , manje trositi, manje ce se kvariti , sigurnije auto, djelova i kod frizera nabaviti mozes.

Bas sam to htio napisati, prestize me... :icon_biggrin:

Prvo skontaj zasto ce ti auto. Ako hoces jurilicu i samo to, trazi Saxa VTS ili 106 GTI, HGT i 206 GTi su auti iz vise klase i voze se kao limuzine u odnosu na ove malisane. Inace, 206 GTI ja ne bi uzeo zbog loseg - sporog, mjenjaca. Auto ima limuzinski motor, a i mjenjac su preuzeli od nekog veceg modela i nikako ne pase uz karakter tog auta. S druge strane, 206 je super po krivinama i to mu je prednost, ko zna voziti. Meni djeluje i dosta skuplji iznutra od HGT-a. HGT s druge strane ima bolji mjenjac, zbog cega bi ga ja uzeo, da biram izmedju ova dva.

ivica Cupra kao tvoja je super, al i kosta... :D
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
tepSIJA je napisao(la):
ni jedno ni drugo, reci frendu neka kupi Seat Ibizu 2000/1 godiste 1.9 TDI, neka je chipuje i uvijek ce biti brzi i od HGT-a i od GTI-ja , manje trositi, manje ce se kvariti , sigurnije auto, djelova i kod frizera nabaviti mozes.

Bas sam to htio napisati, prestize me... :icon_biggrin:

Prvo skontaj zasto ce ti auto. Ako hoces jurilicu i samo to, trazi Saxa VTS ili 106 GTI, HGT i 206 GTi su auti iz vise klase i voze se kao limuzine u odnosu na ove malisane. Inace, 206 GTI ja ne bi uzeo zbog loseg - sporog, mjenjaca. Auto ima limuzinski motor, a i mjenjac su preuzeli od nekog veceg modela i nikako ne pase uz karakter tog auta. S druge strane, 206 je super po krivinama i to mu je prednost, ko zna voziti. Meni djeluje i dosta skuplji iznutra od HGT-a. HGT s druge strane ima bolji mjenjac, zbog cega bi ga ja uzeo, da biram izmedju ova dva.

ivica Cupra kao tvoja je super, al i kosta... :D


To nije za mene vec za prijatelja al svejedno ne zeli tipicnu jurilicu vec auto za sve a i pritom da pristojno ide ( jbg hoce decko sve u jednom ) :) ima na umu cak i da uzme nekog benzinca pa da mu plin ugradi !
 
Super Moderator
vazi druze ako ikako uspijem doc do podataka javim ti... posto cesto tu prolazim al na prometnoj cesti stoje pa nije lako ni zaustavit se da vidim :lol:
 
Član
Ma uzmes auto koje ti se vise svidja... a oni su podjednake kvalitete, izgleda i svega ostalog... ako ti je bitna prostranost onda peugeot tu nema sta traziti, jer je punto za svoju dimenziju pre pre prostran
 
Super Moderator
eh drug moram te razocarati jb ga.... :lol:
ibiza kad je pogledas izgleda GTI al ustvari 1.4 75 konja :icon_rolleyes:
auto stvarno extra izgleda i sve al nije GTI...
postavit cu vam slike kad mi ovaj posalje
 
Član
Koliko sam shvatio, pitanje je Peugeot ili Fiat (bez dodavanja drugih vozila). Imam iskustva donekle (imao Peugeot, Fiata imali drugari) i po meni je stvar jednostavna (iako se neki možda neće složiti sa mnom). Peugeot je ljepše, bolje i kvalitetnije vozilo i tu nema puno rasprave. Ok, Fiatko možda ima jeftinije djelove, lakše ih je nabavit, više zamjenskih, bla, bla... ali kad sve zbrojiš, više ćeš popravljati Fiat 1000 puta nego Peugeota! Na kraju i cijena održavanja dođe na isto. Mana svih Peugeota su jedino prednje poluosovine ako budeš divljao po lošim cestama, moguće da ih potrošiš (a vjerojatno ni Fiat neće baš dobro reagirati na lošu cestu koliko ja znam hehehe). Ostalo, motor, kočnice, ovjes, mjenjač, limarija (potovo limarija jer FIAT je stvarno tu u nižoj klasi vozila), to te ništa ne bi smjelo iznevjeriti kod Peugeota. Na kraju opet da napomenem da je Peugeot mnogo ljepše vozilo od Fiata i to se ne da uspoređivati!

To bi bilo moje skromno mišljenje...
 
Član
wigen je napisao(la):
Koliko sam shvatio, pitanje je Peugeot ili Fiat (bez dodavanja drugih vozila). Imam iskustva donekle (imao Peugeot, Fiata imali drugari) i po meni je stvar jednostavna (iako se neki možda neće složiti sa mnom). Peugeot je ljepše, bolje i kvalitetnije vozilo i tu nema puno rasprave. Ok, Fiatko možda ima jeftinije djelove, lakše ih je nabavit, više zamjenskih, bla, bla... ali kad sve zbrojiš, više ćeš popravljati Fiat 1000 puta nego Peugeota! Na kraju i cijena održavanja dođe na isto. Mana svih Peugeota su jedino prednje poluosovine ako budeš divljao po lošim cestama, moguće da ih potrošiš (a vjerojatno ni Fiat neće baš dobro reagirati na lošu cestu koliko ja znam hehehe). Ostalo, motor, kočnice, ovjes, mjenjač, limarija (potovo limarija jer FIAT je stvarno tu u nižoj klasi vozila), to te ništa ne bi smjelo iznevjeriti kod Peugeota. Na kraju opet da napomenem da je Peugeot mnogo ljepše vozilo od Fiata i to se ne da uspoređivati!

To bi bilo moje skromno mišljenje...

;)

Najgore su te price o dijelovima... pa jebote ispada kao da se auto kvari svaki drugi dan!
Ja 406-icu vozao, presao 50.000km i samo jedan dio zamijenio od 120 maraka.
 
Član
Kao što rekoh, koliko ja znam, prednje osovine su mana ako baš voziš ko da nema sutra, ostalo kod Peugeota štima dok kod FIATa ta priča nije takva (nisu djelovi bezveze jeftiniji hehehe).

Uvjek se sjetim onog vica:

Pošla baba na tržnicu da kupi 1kg krompira, 2kg salate i 2kg banana... A kad je već tamo uzela je i 5kg djelova za FIATa, to uvijek dobro dođe!!!:lol::lol::lol:

p.s.Nemojte da mi se ljutiti ponosni vlasnici FIATa, ovo je ipak samo vic...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top