PUNTO PROBLEM

PUNTO PROBLEM

Punto MK1,1.2 benzinac,vergla a neće da upali.Benz.pumpa radi,zamenjen je filter za gorivo,ima varnicu na svećicama al nikako da sastavi.Sipao sam direkt benzin u mono point i tad je auto upalio i radio 3 dana bez problema međutim jutros opet neće da pali.Dal je neko imao slično iskustvo na Puntu i šta dalje da radim.
 
Član
Ako pumpa goriva radi, ako ima iskru na svijecicama onda kad si zadnji put mijenjao filter goriva???
 
RS TURBO je napisao(la):
Ako pumpa goriva radi, ako ima iskru na svijecicama onda kad si zadnji put mijenjao filter goriva???

U petak kad je i počeo da zeza,tad sam zamenio čisto zbog sebe iako nisam sumnjao da je do filtera al reko to je najmanja stavka,i tad sam i upalio jer sam sipao direkt benzin i auto je radio 3 dana i sad opet neće da upali.Pre bi rekao da ima neki zaj* kad gorivo dođe do mono pointa da dalje ne može al ne znam jel tu ima neki ventil da se gorivo ne vraća il ne,jer kad sam ga upalio najverovatnije je vakum povukao pa je otčepio nešta il me možda zeza automatski saug al ne znam gde da gledam.
 
Član
Kad auto vergla a nece da upali tad ima iskru??? Ovako ti imas pumpu goriva koja normalno gura gorivo do tvog karburatora sa elektrodiznom ako se ne varam (u tebe je ja mislim polu anjspric na njemu) i tu imas isto tako crijevo za povrat goriva u rezervuar eh sad kad bi ti mogao taj povrat skinuti i staviti to crijevo u flasu i verglati i ako ide gorivo kroz to crijevo onda je to oko pumpe i filtera ok, a ako ne ide onda ili znas sta je ciniti :icon_confused:. Jer to ti samo moze biti ili da nema goriva ili da nema iskre... To bi trebalo ovako se pogledati malo je teze bubati ovako napamet :icon_confused: mozes li malo vise podataka dati dali se ikako javi na verglanju ili dali cujes pumpu kad verglas itd...
 
RS TURBO je napisao(la):
Kad auto vergla a nece da upali tad ima iskru??? Ovako ti imas pumpu goriva koja normalno gura gorivo do tvog karburatora sa elektrodiznom ako se ne varam (u tebe je ja mislim polu anjspric na njemu) i tu imas isto tako crijevo za povrat goriva u rezervuar eh sad kad bi ti mogao taj povrat skinuti i staviti to crijevo u flasu i verglati i ako ide gorivo kroz to crijevo onda je to oko pumpe i filtera ok, a ako ne ide onda ili znas sta je ciniti :icon_confused:. Jer to ti samo moze biti ili da nema goriva ili da nema iskre... To bi trebalo ovako se pogledati malo je teze bubati ovako napamet :icon_confused: mozes li malo vise podataka dati dali se ikako javi na verglanju ili dali cujes pumpu kad verglas itd...


Čuje se pumpa da radi,skidao sam crevo i gura gorivo u mlazu,povratno crevo nisam skidao.Mislim da nije do povratnog već tu negde kad gorivo ulazi u mono point jer kad mu sipam direkt upalii radi normalno.Da li tu ima neki ventil koji se možda zaglavio???
 
Član
Za ventil ne znam nisam te rastavljao bas ali nema veze jeli tebi dolazi moras skinuti povrat gorvi da vidis prolazi li kroz karburator gorivo jer ta pumpa radi na otprilike 3-4 bara i ona kad je pri kraju radi na 1 bar a i to je velik pritisak kad nema opterecenja... Skini pobvrat goriva i stavi ga u flasu pa verglaj pa gledaj dali tada baca gorivo na povrat jer ako baca onda je to ok ako ne baca onda cemo vidjeti sta dalje. :icon_smile:
 
RS TURBO je napisao(la):
Za ventil ne znam nisam te rastavljao bas ali nema veze jeli tebi dolazi moras skinuti povrat gorvi da vidis prolazi li kroz karburator gorivo jer ta pumpa radi na otprilike 3-4 bara i ona kad je pri kraju radi na 1 bar a i to je velik pritisak kad nema opterecenja... Skini pobvrat goriva i stavi ga u flasu pa verglaj pa gledaj dali tada baca gorivo na povrat jer ako baca onda je to ok ako ne baca onda cemo vidjeti sta dalje. :icon_smile:


Evo sad sam skidao povratno crevo i ide gorivo na njega kad verglam.Sipao sam opet direkt benzin iz flaše u mono point i upalio auto naj normalnije posle malo verglanja i auto radi ko da ništa nije ni bilo.Jel imaš sad neku ideju??
 
Član
To ces morati kod nekog otici da se pogleda karburator... Sto se tice elektrodizne do nje tesko da jeste jer ne moze ona tako to raditi... Ako si blizu bihaca to bi se moglo rijesiti, nije to neki velik problem to je neka sitnica (vakum mozda ili nesto sl.) ali ovako ti tesko da mogu reci samo ti mogu reci sta bi otprilike moglo biti a tacno sta ne mogu. Nisam nikad gledao kako tacno izgleda taj karburator u punta 1 pa .... :icon_confused:
 
RS TURBO je napisao(la):
To ces morati kod nekog otici da se pogleda karburator... Sto se tice elektrodizne do nje tesko da jeste jer ne moze ona tako to raditi... Ako si blizu bihaca to bi se moglo rijesiti, nije to neki velik problem to je neka sitnica (vakum mozda ili nesto sl.) ali ovako ti tesko da mogu reci samo ti mogu reci sta bi otprilike moglo biti a tacno sta ne mogu. Nisam nikad gledao kako tacno izgleda taj karburator u punta 1 pa .... :icon_confused:




O.K.,al da je do vakuma onda bi valjda zezao i u vožnji il se varam??Pbm je samo da upali a posle sve radi ko i pre što je radilo,niti trza,niti se guši,vuče normalno,sve je baš ok.Jel to vakum crevo ono što ide od karburatora na neki kao mali uređaj gde se u blizini nalazi i osigurač za benzinsku pumpu il ima još neki vakum''
 
Član
ili dizna ili ventil jedno od tog dvoga zaglevi prije ce biti dizna treba je ocistiti garant je zaprljana
jer filter nije mijenjan po propisu
 
Član
senzor radilice.

jesi probao upaliti ga na guranje, ako sastavi na guranje, 99 posto da je do senzora radilice....tako se i kod mene na tipou ocitovalo, upalis ga 50 puta, 51 nece ni da cuje, mozes verglat do kraja svijeta....gurnes ga 2 metra auto upali......senzor radilice bio u pitanju.....
 
Član
Ako je senzor radilice tada kad vergla nema iskre a on kaze da ima iskru... Ako je neispravan senzor na radilici tada ECU nece dati iskre.b Mozes verglati i verglati ali on samo zamasti svijecicu, ali ciko :icon_smile: kaze da kod njega ima iskre kad to bude...
 
Top