Punto mk2a farovi

Punto mk2a farovi

Pozz drustvo :D
Imam problem sa svjetlima(ako bi se to uopste moglo nazivati svjetla),stvar je u tome da kratka svjetla svijetle doslovno kao fenjeri,ne vidi se vise od 2 metra i to sto se vidi je skroz slabo.E sad mene zanima dali bi se mogla ubaciti neka druga sociva za kratka svjetla,i da li bi to radilo kako treba?...
Evo slika..
p090412114801.jpg

p090412114801.jpg

Na prilozenim slikama se vidi da farove treba ispolirati,to je trebalo biti uradjeno ali je odgodjeno zbog drugih kvarova na autu...
 
Član
da si dovezao auto na poliranje farova kad si govorio mozda sad ne bi pisao ovu temu:D:D

ono sto sam htio da ti kazem jeste da ti je vrlo vjerovatno problem u socivima, sve zavisi koliko dobro dihtuju farovi, ali vrlo vjerovatno je da su ti stradala sociva. ispravna sociva od takvog punta kupis za 20-40km max, demontaza i montaza drugih je peace of cake;)
 
Dzeniii je napisao(la):
pošto je taj punto,tako potpuno neispravan :icon_biggrin: ???
javi na pp

cuj neispravan :lol: dobro nije skroz ispravan slaba mu svjetla haha...al ostalo je manje vise dobro,bas su mu juce radjene kocnice i savijena felga by me :lol:

@Armine vjeruj da je nesto drugo iskrslo nazalost,ali eto sta je tu je,kako god okrenes ne svijetli hahah...sad problem je iako se stave drugi projektori da ce opet vidljivost biti losa,jer ja jos nisam vidio punta sa dobrim kratkim svjetlima :icon_question:... a evo par slika od maloprije :D

Udaljenost od zida cca 2.5-3m-kratka svjetla
p1111121841.jpg

Duga svjetla
p111112184102.jpg

Razlika kratko-dugo
p1111121842.jpg

Svjetla prema komsiluku:D-kratka
p1111121844.jpg

Duga
p111112184401.jpg

Eto da vam malo oslikam o cemu se radi :lol:
 
Moguce,mada ja mislim da je njima vrijeme da se mijenjaju,a ako je tako jeftino kao sto Armin kaze bolje ih je zamijeniti i gotovo,jer se ovako vise ne moze:icon_evil:
 
Prije svega ispolirati farove i namjestiti snop na tehnickom. Trebaju bolje da svijetle nakon toga, no ako je Punto bio udaran, i farovi zamijenjeni nekim losijim onda ima i do toga. Trebaju da su Valeo farovi ;)
 
Član
de ti prvo izvadi sijalicu i pogledaj da se nije oljustilo socivo, ne moze prljavo staklo ovoliko smanjit vidljivost, moja pozicija sija jace od ovog brata mi, ne znam kako smijes izac na ulicu s ovim
 
Član
Ja sam imao 2 komada i na oba su bili katastrofa kratka svijetla (uglavnom vozio pod dugim) , malo bolji biciklo jače svijetli :lol: , a tek kad kiša padne ,onda je tek sex.
Uglavnom to mi je i najveća zamjerka za to auto.

Ja sam riješio tako što sam ih prodao :lol:

I meni se činilo da su na oba leće kao zadimljene i prašnjave , ali vjerovatno su i tvornički loša , dok su ih na redizajnu zamjenili farovima sa reflektorom.
 
Ma sociva su za smeca,tu nema dileme,a danas sam kupio polir pastu 3M i vodobrusni 800,1200 i 2500 i prihvatio se posla,lijevi far je gotov....dugo svjetlo je dosta jace i svijetli bijelo a prije poliranja je svijetlilo zuto,ali kratka i dalje ne valjaju.Ako ima ko dobra sociva za punta nek se javi :D evo slika :icon_smile:
Poliran far
12112012066.jpg

i onaj drugi
12112012067.jpg

Far je dobro ispoliran,ali ga treba oprati sa unutrasnje strane jer ima prasine u njemu...
 
Član
djordjep je napisao(la):
Ja sam imao 2 komada i na oba su bili katastrofa kratka svijetla (uglavnom vozio pod dugim) , malo bolji biciklo jače svijetli :lol: , a tek kad kiša padne ,onda je tek sex.
Uglavnom to mi je i najveća zamjerka za to auto.

Ja sam riješio tako što sam ih prodao :lol:

I meni se činilo da su na oba leće kao zadimljene i prašnjave , ali vjerovatno su i tvornički loša , dok su ih na redizajnu zamjenili farovima sa reflektorom.

ja sam rijesio tako sto sam ga slupo napred i kupio nove farove :lol::lol::lol:
 
Nakon poliranja
Kratka svjetla
k97hsvrwzzd80py8mm.jpg

Duga svjetla
s1beafuvmvtr3n1ma1pd.jpg

Kratka su opet slaba ali ima poboljsanja,a duga su dosta bolja nego sto su bila :icon_smile:
 
Top