Punomoć??

Punomoć??

Član
Ako vozite auto na SLO tablama i slicno, MORATE imati privremeno ili trajno boraviste u toj drzavi koje su table na autu. U principu granicari ne traze boraviste, ali mogu jednostavno reci da ne mozes upravljati autom jer imaju na to pravo, bez obzira je li auto na bratu sestri, ocu itd... Znaci ako si drzavljanin BiH i nemas SLO papire, ne mozes voziti to auto i to ti je provjerena informacija, al u praksi moze sve kod Bošnje... I jos da dodam nnema nikakve veze BIHamkov zeleni karton niti punomoc, ne moze tebi notar odredjivati zakon druge drzave na osnovu punomoci
 
Član
U bihamku izvadiš međunarodnu vozačku koja je važeća samo uz priloženu tvoju Bosansku dozvolu,
Na istom mjestu vadiš punomoć o vožnji tuđeg vozila kroz strane države,,
Sve je oko 50KM i miran si, a možeš ti i bez toga al pitanje je kad te zaustave gje, ili na granici dal će te zaje, zafrkavat :D


Edit*
Što se tiče zelenog kartona, to je vezano za auto, i dobiješ kad registruješ, nemoš ti na sebe zeleni stavit :D, to je isto ko da bi na saobraćajnoj sliku imo :D

Ne može izvaditi u Bihamku punomoć pošto je auto na SLO tablama , samo može vozačku i važi mislim 2 god. , koliko se sjećam 30KM košta .
 
Član
Neki dan sam gledao ovaj video...jeste da je iz Srbije ali vjerujem da je situacija slica ako ne i ista u Bosni. Nisam siguran samo drug raspitaj se kako ide kad vozis auto na stranim tablama a nemas stalnu ili privremenu boravisnu te drzave. Uvijek mozes naletiti na nekog policajca sto mu zena nije dala prethodne veceri :)

 
Član
Ne može izvaditi u Bihamku punomoć pošto je auto na SLO tablama , samo može vozačku i važi mislim 2 god. , koliko se sjećam 30KM košta .

Kako ne može, pa zato i jest međunarodno kad je povezano :S, da je tako kako ti kažeš, onda bihamkova međunarodna vozačka nebi vrijedila nigdje,,, Trebaš samo još potpis vlasnika...

Naravno imaš uslove, moraš bit slovenski državljan ili bosanski sa privremenom ili stalnom dozvolom bivanja u slo ili radnom :D
 
Član
A eto meni su samo jednom tražili saobraćajnu i zeleni karton i to u BiH, a inače sam mogo bez ikakvih papira od auta bezbroj puta ić kroz granice
 
Član
Kako ne može, pa zato i jest međunarodno kad je povezano :S, da je tako kako ti kažeš, onda bihamkova međunarodna vozačka nebi vrijedila nigdje,,, Trebaš samo još potpis vlasnika...

Naravno imaš uslove, moraš bit slovenski državljan ili bosanski sa privremenom ili stalnom dozvolom bivanja u slo ili radnom :D

Nema BIHAMK, ni bilo ko drugi iz BiH nikakve veze sa vozilima koja su registrovana van BiH....i nema međunarodna vozačka dozvola nikakve veze s nikakvim vozilom.

Ovaj video sve objašnjava, tako je i u Srbiji, i u Bosni, i u svakoj drugoj državi....
 
Član
Za prelazak preko granice, ukoliko nisi vlasnik ti treba medjunarodna dozvola, zut papir, to ti je kao punomoc vadis u auto-moto savezu/klubu. na balkanu inace ne peglaju, al mogu, vazi-mislim, mjesec dana i kosta 25KM
zeleni karton kosta 4KM i bez njega ne mozes van drzave
auto tudjih registracija ne smijes vozit po bosni-mada to svako radi
prelazak granice uz osobu na kojoj je auto
medjunarodna vozacka se zahtijeva u vecini zemalja, to ti je nasa vozacka, samo prevedena.
u nekim zemljama ne traze, ali je moras imati ako npr. zelis rent-a-car ili ako kojim slucajem vozis auto tablica te zemlje
 
ja jucer isao u BIHAMK da se informisem vezano za medjunarodnu punomoc..kazu "mogu te zezati ako hoce,sve zavisi od osobe koja te zaustavi". na kraju sam izvadio tu punomoc da ne bih strahovao u slucaju da me zaustave.
kao sto kaze "edoze" to je zuti papir, na kojem na bosanskom i engleskom pise - dozvola za upravljanje tudjim autom izvan granice BiH, vazi do isteka registracije i kosta 33 KM
 
Član
Neboj se nista, ja sam sa isti taj (BIHAMK) punomoc nedavno (juni) presao haman cijelu evropu
sa mercedes vitom. Znaci Hrvatska, Slovenija, Austrija, Njemacka, Holandija, Belgija, Francuska,
Spanija, Italija. Vito bio napucan (nizak/velike felge), crn i sa bas jako tamnom folijom na staklama,
znaci da su me dosta puta zaustavili (valjda upadljiv pa sumljiv) da kontrolisu. 0 problema, stvarno.
 
Član
ja jucer isao u BIHAMK da se informisem vezano za medjunarodnu punomoc..kazu "mogu te zezati ako hoce,sve zavisi od osobe koja te zaustavi". na kraju sam izvadio tu punomoc da ne bih strahovao u slucaju da me zaustave.
kao sto kaze "edoze" to je zuti papir, na kojem na bosanskom i engleskom pise - dozvola za upravljanje tudjim autom izvan granice BiH, vazi do isteka registracije i kosta 33 KM

Eto čoek izvadi, a mene meze tu džaba :D
 
BHT Ovisnik
Ljudi moji, vecina vas brka lonce i poklopce, sve sto vi pricate,pricate za tuđa vozila na BH tablama, ali on je BH državljanin i zeli voziti tuđe auto, na tuđim tablama ! ja sve sto vi radite radim bez ikakvog papira sa svacijim autom po europi i nitko nista, to je logicno da zavisi od policajca do policajca,al on ima mnogo ozbiljniji problem...
 
Član
Pa kakve veze ima, u najgorem slučaju će mu uzet auto,,,, opet će ga moć vlasnik dobit, naravno uz stroškove :D
 
Član
Pa kakve veze ima, u najgorem slučaju će mu uzet auto,,,, opet će ga moć vlasnik dobit, naravno uz stroškove :D

Za carinski prekršaj određuje se i novčana kazna onome ko ga napravi...a onda ide i detaljno peglanje vlasnika kada dođe po auto, šta je, ko je, odakle je....gdje je prijavljen, čije papire ima...kamaru nekih zajebancija.

A tebi bi preporučio da ne pišeš u temama o kojima nemaš znanja ili iskustva, nije lijepo navoditi ljude pogrešno...
 
Član
Imam ja auto na Njemackim tablicama i moj brat po zakonu nema pravo upravljati u Bosni dok ja sjedim kraj njega, vi se prepucavate ko nepismeni. A sad ti ako hoces skini skroz table i vozaj ne treba ti ni vozacka ako ne gledas zakon.
 
Član
U svakom slucaju se pravi carinski prekrsaj i moze se auto oduzeti.Meni se to licno desilo,policija nema nista sa tim ali zato carina.Policajac me samo upozorio a carinik progledao kroz prste.Znaci BIH drzavljanin moze upravljati samo auta na BIH tablama,ostalo nista!!!
 
Top