Punomoć??

Punomoć??

Član
Zanima me da li mi treba punomoc da predjem granicu sa BiH vozackom a vozim auto na Slovenskim tablicama ,auto mi je od oca pa neznam bas kako to ide nikad nisam isao preko grane :) do sad mi policija i to nikad nisu trazili punomoc ili nesto slicno :) ps. Idem preko B.Broda za Hrvatsku :)
 

Kec

Član
Sto se tice toga sto ti je auto od oca nema nikave veze,e neznam za to sto je na Slovenskim tablama a nezz ni zasto nebi moglo.Ja sam prelazio prije 10 dana u CG.Samo treba saobracajna i vozacka i goni :D a auto mi od oca.
 
Član
:) :D nadam se da mi ne treba da ne odem bezveze... o5 CG nije u EU,pa su mozda drugaciji propisi...
Interesuje me sad za EU da li ce trebati :)
 

Kec

Član
Aaa u pravu si toga se nisam sjetio,vjerovatno ce se javiti neko ko se bolje razumije.:)
 
Član
i ja za par dana idem u hr, posto je moje auto ostalo u kvaru uzecu od starog.. izaganjao sam vec u bihamku punomoc treba ti otici npr. stari i ponijeti svoju i tvoju licnu kartu.. a za taj zeleni karton na svoje ime nikad nisam cuo, imam zeleni karton za svoje auto koje je na meni, a stari ima zeleni karton za njegovo auto koje je na njemu i to dobijas uz registraciju nemojte komplikovati i zbunjivati, trebas ponijeti zeleni karton od auta s kojim ides i tu punomoc i to je to. pozz
 
i mene ovo zanima,jer planiram uskoro preko granice,a auto mi na ocu..ja imam onu "obicnu" punomoc,a rekli su mi da ako cu prelaziti granicu da moram uzeti medjunarodnu punomoc,ona je oko 30KM..je li to tacno??
 
Član
jel mogu ja to bez oca izvaditi? nije on kuci, znaci ja bi to trebo u AMS RS ili u BIHAMK ako sam dobro razumjeo :)
BTW auto mi je na SLO tablicama da se razumijemo :)
 
Član
Druze, ne znam stvarno za SLO table al evo da ostalima odgovorim.
Za NASE table ne treba punomoc! Zeleni karton postoji jedan jedini koji se dobije prilikom registracije i traje isto koliko i registracija, nista dodatno ne treba vaditi. Licno sam prolazio granicu i u CG i u HR dok nisam registrovao auto na svoje ime bar jedno 10 puta, tako da nema potrebe da bacate pare.
 
Član
jel mogu ja to bez oca izvaditi? nije on kuci, znaci ja bi to trebo u AMS RS ili u BIHAMK ako sam dobro razumjeo :)
BTW auto mi je na SLO tablicama da se razumijemo :)


Bez vlasnika vozila ne možeš nigdje napraviti punomoć, tj. ne bi trebao da možeš. AMSRS ili BIHAMK ti sigurno neće dati nikakvu punomoć na auto registrovano mimo BiH jer to naprosto nije u njihovoj nadležnosti....jedina valjana punomoć bi mogla biti ona koju uradiš u Sloveniji u njihovom autoklubu ili drugoj ovlaštenoj ustanovi. Inače, ako nemaš državljanstvo ili radnu dozvolu iz Sloveniji ne bi uopšte trebao upravljati vozilom, u BiH činiš carinski prekršaj i auto ti može biti oduzeto (pisalo se o tome već na forumu), a preko granice sumnjam da će ti dati...ali uvijek možeš da pokušaš na sreću.
 
BHT Ovisnik
O kakvim punomocima vi pricate, prva stvar je da covjek pita za auto na tablama druge drzave, a vi vadite punomoci za auto od oca koje ima nase table,a to je besmisleno...Moje auto je svkao mna ocu jer je invalid i imam popust pa mi niakd nije trebala, sada sam isao za Grcku,inace sam isao prema sjeveru, uzmem i od gazde auto pa idem u Njemacku, nemamo ni slicno prezime pa nitko nista... Punomoc treba ako je na povlastici i nisi u prvom srodstvu s vlasnikom. A ovo na drugim tablama se mozes posrat. Vlasnik mora biti s tobom za prijelaz preko granice. Dok postoji i međunarodna vozacka,to su nesto spominjali za voznju na stranim tablama,al nezz dal mozes preko granice. U biti sve saznas jednim pozivom u BIHAMK
 
Član
Druze treba ti tvoja vozacka , saobraćajna od auta , zeleni karton mora imati cim je izasao iz SLO koji ti takodje treba , punomoć može ovdje od notara i meni su u Bihamku rekli medjunarodna vozacka dozvola , ali rijetko traže pa vidi hoćeš li nju vaditi .

A i da je auto na BiH tablama treba ti punomoć za prelazak granice bez obzira sto je prvo koljeno , a po BiH ti ne treba , samo sto nekad ne traže na granici , al ne vrijedi rizikovat .

p.s. mora biti prisutan onaj čije je auto kad vadiš punomoć ...
 
Član
U bihamku izvadiš međunarodnu vozačku koja je važeća samo uz priloženu tvoju Bosansku dozvolu,
Na istom mjestu vadiš punomoć o vožnji tuđeg vozila kroz strane države,,
Sve je oko 50KM i miran si, a možeš ti i bez toga al pitanje je kad te zaustave gje, ili na granici dal će te zaje, zafrkavat :D


Edit*
Što se tiče zelenog kartona, to je vezano za auto, i dobiješ kad registruješ, nemoš ti na sebe zeleni stavit :D, to je isto ko da bi na saobraćajnoj sliku imo :D
 
Top