Punite gorivo ‘do čepa’

Punite gorivo ‘do čepa’

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
_Adnan_ je napisao(la):

No, u praksi, gorivo nosi odredjenu tezinu, sa manje goriva isti motor vuce manju tezinu pa je i potrosnja manja
gorivo znaju i ukrasti ...
tak da ta prica ne pije vode...
 
Član
Gorivo iz rezervoara moze isparavati, ima odusak, da je hermeticki zatvoren pumpa ne bi mogla vuci gorivo iz njega. Stvorio bi se vakum. Istina je da je najpametnije puniti do vrha, ali sve je to do ekonomskih faktora :D
 
Član
Kenno je napisao(la):
_Adnan_ je napisao(la):

No, u praksi, gorivo nosi odredjenu tezinu, sa manje goriva isti motor vuce manju tezinu pa je i potrosnja manja
gorivo znaju i ukrasti ...
tak da ta prica ne pije vode...

Dok je stari vozo yugu nasuo ga punog i doso kuci ; ujutro vidi nema cepa i crijevo stoji pored , od tad ga je uvjek vozo na rezervi .(dok ga nije prodo)
 
Član
Nije to samo do yuge, premda je na yugi sama zastita(brava) slaba.
Pajserom se otvara svaki poklopac spremnika goriva, premda to većinom kradu seljačine pa odustaju ukoliko je nešto komplikovano.(ne mogu da skontaju kako)
 
Član
hehe, kod mene je uvijek do vrha, dizel je pa nema bas isparavanja, a vozio sam 3 mjeseca bez cepa (sipo gorivo sam sebi i zaboravio ga na autu...)
 
Član
ovim sto sipaju za cenera sto ne dozvoljavaju ekonomski razlozi,zar nije jednostavnije nasuti recimo do pola i sipati onda po cenera i voziti do pola i opet za cenera...time cuvate pumpu za gorivo a i necete se naci u situaciji da ostanete bez goriva negdje bezveze...jest ono da kad ima do pola moze se covjek vozati jos iako nema para u dzepu...al isto ti ga dodje,jednom das 50 maraka i imas 25 litara to je to :)
ili do zadnje crtice i dosipavati
 
Član
ajdin_ze je napisao(la):
Ja jesam i tad sam prvi put cuo vatrogasca kako pita vlasnika vozila koliko ima goriva u rezervaru.Ako je manje od 1/4 tesko da ce se odluciti da pridju autu i gase.Pitam ja tipa a zasto to i on meni kaze.Ako ima malo goriva u rezervaru sanse da ce da eksplodira su 99%.A ako ima pola i pun tank nece eksplodirati jer ima puno goriva i vatra ga nemoze za kratko vrijeme zagrijati toliko da eksplodira.Onda kaze mi imamo vremena da ugasimo ili eventualno ohladimo rezervoar da nebi doslo do eksplozije.

Evo meni vatrogasad iz Sarajeva bas jucer rece da gase auta i kada je boca od plina puna... Znaci nema nikakve opasnosti jer gase onim prahom, pjenom i ostalim njima raspolozivim supstancama... Gore je gasiti recimo ako gori fabrika s bojama i lakovima nego rafineriju...
 
Član
lov2xlr8 je napisao(la):
ovim sto sipaju za cenera sto ne dozvoljavaju ekonomski razlozi,zar nije jednostavnije nasuti recimo do pola i sipati onda po cenera i voziti do pola i opet za cenera...time cuvate pumpu za gorivo a i necete se naci u situaciji da ostanete bez goriva negdje bezveze...jest ono da kad ima do pola moze se covjek vozati jos iako nema para u dzepu...al isto ti ga dodje,jednom das 50 maraka i imas 25 litara to je to :)
ili do zadnje crtice i dosipavati

Pa nije niko ovdje spominjao da auto bude na strogoj rezervi i da se onda tek sipa! Barem to nije kod mene slucaj! Jer uvijek ima 15-20 litara u rezervoaru!
 
Član
Ma vecina od nas se nece potegnut za novcanik da dospe ako ima pola rezervoara vazda
nesto prece,kontas ima jos nasuce se...
Vecina nas tako radi,recimo ja sto se tice goriva,kada sam imao dizela uvjek mi je bio do crvene i manje je duplo trosio od sadasnjeg GTI-a ali i sada opet isto do crvene sto neznaci da je samo do novcanika nego navike i karaktera...
 
Član
ma meni je bilo extra na golfu kad sam tek uzeo hehe,kazaljka je radila do pola od pola nemas pojma koliko imas tako da je uvijek bilo preko pola..a to za plin i benzin i gasenje pozara,nije to isto nikad niti ce biti isto...nezna se sta je gore...
 
Član
Dino je napisao(la):
Evo meni vatrogasad iz Sarajeva bas jucer rece da gase auta i kada je boca od plina puna... Znaci nema nikakve opasnosti jer gase onim prahom, pjenom i ostalim njima raspolozivim supstancama... Gore je gasiti recimo ako gori fabrika s bojama i lakovima nego rafineriju...

Ako sam dobro shvatio ti poredis plin i benzin????Poredis obicni rezervar za gorivo koji na mnogim novijim autima dodje plasticni i bocu od plina koja podnese sudar i jedina iz sudara izadje citava a auto unisteno.Bolje je da sutim.Hvala na pojasnjenju.Sad znam zasto mi je izgorio T4 kombi prije 2 godine.Vjerovatno ni vatrogasci nisu znali sta rade.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top