puko mali hladnjak pomoc

puko mali hladnjak pomoc

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
imali ko shemu nekako kako se to jmjena ja sam poceo u garazi patio sam se 1 vremena i nemam vise zivaca ili imali neko ko zna koliko je ta zamjena
 
Član
meni jednom kad sam imao golfa puko i 20km ga platio, a i majstor mi cini mi se uzeo oko 20km, moraju se skidati plastike one sve da se dodje do njega ja mislim....nisam bas strucan sigran sam da ce ti neko dati bolj informacije :D
 
Početnik
Skines one donje police ili ladice, kako vec se zove, desnu i lijevu, odvrnes rucicu mjenjaca, skines srednju konzolu, skines one mrezice od ventilacije, one srednje dvije, i iznad svake imas po jedan saraf, odvrnes ih i povuces vani, znaci skines onaj hepek gdje stoje te mrezie..dalje otkacis sajle, imas tri komada, drze ih osiguraci koje skidas sarafcigerom..dalje imas dvije plasticne matice, kljuc 10..odvrnes njih..imas 6 osiguraca koji spajaju kuciste hladnjaka i kuciste ventilatorcica (tu ces se malo napatiti).otvoris haubu, skines dva crijeva, jedno koje ulazi i drugo koje izlazi iz hladnjaka...isto ispod haube imas dvije matice sestice, odvrnes njih..i skines kuciste hladnjaka komplet, izvadis vani, izvuces hladnjak iz njega, ubacis novi i sve ponovo ;) ..Hladnjak ti je 18KM; ruke 20KM, pa ti vidi isplati li ti se zajebavati..
 
Član
Semaitalian je napisao(la):
imali ko shemu nekako kako se to jmjena ja sam poceo u garazi patio sam se 1 vremena i nemam vise zivaca ili imali neko ko zna koliko je ta zamjena

nemoj samo sipat onaj prah zacepices sta drugo
 
Član
u ponedljak ja skidam mali hladnjak kod majstora na golfu 2 pa ako uhvatim proces skidanja slikam i postavim i meni je otišo mali hladnjak
 
danas sam se zadao u poso sa kolegom pa samo odradili najavljeni poso dakle skida se konzola kod mječanja desna platiska ispod volana lijeva plastika ispod noga da ostane prazan prostor onda tamo kod motora sam skino oba crijeva koja vode na mali hladnjak da voda iscuri nakon toga na šasijii maju tri šarafa koja se odviji tu šarafi drže onu plastiku gdje dodje mali hladnjak ventilator i klapne.....izvukli smo vani komplet kutiju stavio sam nove klapne nove usmjerivače zraka nove sajle i nove pebacivače zraka nova crijeva i nov hladnjak nisam htio da rizikujem kao prije rastavim uradim jedno malo radi drugo se pokvari sada sam se odlučio na sve baš sve i svaki dio zamjenuo i stavio upakovali sve nazad grijanje radi ko ludo nemože se ostat u autu na dva kad upališ ventilator eto i to je nappkon rješeno sad sam miran ako nekoga zanimaju neki detalji ili slično mogu svakome objasnit kako se skida itd mada ima zafrkancije i posla ostali smo od 11 do 4 popodne usput sam promjeno termostat i termoprekidač i komplet svu tekućinu izmjeno sa novim permantom ja zadovoljan napokon grijanje rješeno
 
Član
hladnjak 20 ili 25 jelde
a sad ti meni reci koliko bi ti uzeo za ruke namjerno nisam stio da nista pisem da se vidi kolika je zafrkancija i to niko nece da radi
ja radim za 50km
 
malo je 20 km ispod 40 km ruka nebi pogledo ima posla tko nevjeruje nek proba a hladnjak sam dobio preko jedne sheme iz njemačke orginalan i ostale djelove takodjer orginalne ništa zamjensko jer se svak žali na njih
 
Početnik
Kakvog posla ima, skinuti 2 ladice i srednju konzolu, i jos par sarafa i nekoliko zakacki (zabica), otkacit sajle, dvije matice odvrnut, dva crijea otkacit i vadi napolje..za sat vremena 20KM nije malo..bar meni..sve preko 30KM za to je bezobrazluk cisti...
 
Član
problem je sto su se majstori ubezobrazili ne da ih samo moras molit kad ces im doci nego i naplacuju ko da svemirske brodove prave... smijesno, presmijesno
 
Početnik
Ma jasta ba..ne moze se od ovog zanata obogatit, al moze se lijepo zivjeti...gdje cu uzet 50KM za zamjenu malog hladnjaka golfovog kad set kvacila golfovog gdje skidas mjenjac naplatim 45KM..smijesno..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top