Pug 205 GTI MI16 project

Pug 205 GTI MI16 project

Zex

Član
Poslao, ima oko 9MB verujem da ce ti biti dosta od koristi. ;)

A sto se tice hladnjaka, imas kod mene u temi na klubskom forumu slike kako sam ja odradio, jeste malo viri maska, ali nista strasno. Uglavnom, savetujem ti pre to nego da skracujes usisnu granu.
 
Član
Zex je napisao(la):
Poslao, ima oko 9MB verujem da ce ti biti dosta od koristi. ;)

A sto se tice hladnjaka, imas kod mene u temi na klubskom forumu slike kako sam ja odradio, jeste malo viri maska, ali nista strasno. Uglavnom, savetujem ti pre to nego da skracujes usisnu granu.

hvala druze, dogovorio sam i sa elektricarom da dodje pa ce doci aBd-a za vikend da to zavrsi... jos kaze da je vec ovo jednom radio :)

danas i felge odnesene na farbanje one ouragan vracam ih u sivu opet... pa ce bit i slika iza nedelje
 
Član
evo da ovdje okacim slike gdje sam zapeo sa strujom prokletom : Icon_mad:
pa ko zna sta je sta neka pomaze:
prvo ovaj dzek neznam gdje ide imaju dva ista kolko sam primjetio i u njih mogu ukopcati samo TDC senzor, jedan ovaj ide na modul paljenja a drugi na ECU

imag0858q.jpg


ovo takodjer neznam gdje ide i takodjer kolko sam upratio vodi na ECU

imag0857g.jpg


neznam takodjer gdje ova lapica ide niti zasta je

imag0856j.jpg


ovo je taj steker sa TDC-a

imag0854l.jpg


ovaj zeleni steker isto tako neznam gdje ide

imag0852v.jpg


ovo su neki releji prije ECU-a i samo na jednom imam struje kolko sam upratio i to kad ukopcam dole na sljedecoj slici

imag0851p.jpg


imag0850.jpg


takodjer i ova tri stekera neznam od cega su niti gdje idu

imag0849y.jpg


imag0848y.jpg


ovaj bjeli steker mi je ostao od stare struje i on je kolko sam ja skontao napajanje za stari ECU sto je bio od JETRONIC-a

imag0847k.jpg


ova dva stekera idu ravno sa akumulatora sa +

imag0846qw.jpg


imag0845dw.jpg


i takodjer neznam sta je ovo neko nekada spajao i cackao prepljavljao nemam ideja zasta je

imag0844d.jpg


imag0843y.jpg


imag0842p.jpg


ako znate sta je sta pomagajte ja sam lud vec od projekta
nekad i pozalim sto sam ovo sve zapoceo :icon_cry:
 
Član
Ne znam kako dodje na tom motoru, ali 1. i 3. slika mi izgledaju ko stekeri od senzora temperature vode ?
 
Član
Buldog je napisao(la):
Ne znam kako dodje na tom motoru, ali 1. i 3. slika mi izgledaju ko stekeri od senzora temperature vode ?

odgonetnuo sam gdje idu ti stekeri taj crni ide na klapnu gasa
a ovaj drugi na neki od senzora temperature...
 

Zex

Član
Kod tebe je 2.0 ako se ne varam, a kod mene je 1.9.
Ne mogu ovako napamet da ti kazem sta ja odakle,crni dzek lici na onaj sto se kopca na motoric ler gasa, ovaj zeleni dzek ti stoji u onoj crnoj kutiji sa relejima, to ti je inspekcija. Crvena mala stopica mislim da ide na neki senzor (temperatura ulja mozda), ova crna kutija na kojoj su osiguraci i oni limici koji glume osigurace, kod mene je preko nje spojen alnaser.
 
Član
Zex je napisao(la):
Kod tebe je 2.0 ako se ne varam, a kod mene je 1.9.
Ne mogu ovako napamet da ti kazem sta ja odakle,crni dzek lici na onaj sto se kopca na motoric ler gasa, ovaj zeleni dzek ti stoji u onoj crnoj kutiji sa relejima, to ti je inspekcija. Crvena mala stopica mislim da ide na neki senzor (temperatura ulja mozda), ova crna kutija na kojoj su osiguraci i oni limici koji glume osigurace, kod mene je preko nje spojen alnaser.

kod mene je isto 1.9 DFW je sifra,jest to sam danas sve skontao sto si mi naveo jos mi samo preostaju ova tri djeka sto su na 8. i 9. stranici

anlaser mi je spojen na staroj struji i vergla nisam siguran al mislim da mi i baca gorivo kad verglam iako nije jos skopcana sva nova struja...
 
Član
Zex je napisao(la):
Kod tebe je 2.0 ako se ne varam, a kod mene je 1.9.
Ne mogu ovako napamet da ti kazem sta ja odakle,crni dzek lici na onaj sto se kopca na motoric ler gasa, ovaj zeleni dzek ti stoji u onoj crnoj kutiji sa relejima, to ti je inspekcija. Crvena mala stopica mislim da ide na neki senzor (temperatura ulja mozda), ova crna kutija na kojoj su osiguraci i oni limici koji glume osigurace, kod mene je preko nje spojen alnaser.

kod mene je isto 1.9 DFW je sifra,jest to sam danas sve skontao sto si mi naveo jos mi samo preostaju ova tri djeka sto su na 8. i 9. stranici

anlaser mi je spojen na staroj struji i vergla nisam siguran al mislim da mi i baca gorivo kad verglam iako nije jos skopcana sva nova struja...
 
Član
znaci struja se smanjila na samo tri djeka...

koja po mome misljenju imaju kljucnu rijec za rad i paljenje motora...

to su ona tri djeka evo ponovo slike da se zna o kojima je rijec...

imag0849y.jpg


imag0848y.jpg


ovaj bijeli mi je od stare struje i mislim da ga treba spojiti nekako sa ova tri....

imag0847k.jpg


ako ko sta zna nek javlja,jos vise sam lud od ovoga : Icon_mad:


da napomenem da sam nekako spojio struju i da mi na ECU dolazi na tri mjesta +

al sad gledam uvijek kad dodam kontakt dolazi mi struja i na injektore sto mi nije jasno: Icon_question:
 
Član
mi16 danas upaljen :cool::icon_smile: dosao mi je clan sa foruma pod nickom pensa te se on pozabavio da ga upali...

upaljen je na staru struju pomocu adaptera koji se stavi kako bi se koristio stari razvodnik...

sada mi preostaje da to sve fino slozim kako treba...
moram kupiti jos nove svecice i kablove...

VELIKO HVALA clanu pensi ;)

bit ce slika dok se to sve fino poslozi
 
Top