prva kazna od kako vozim

prva kazna od kako vozim

Član
15 april oko 3 sata i 15 minuta kada sam se vraco kuci zaustavi me murija na semoforu i poceli su da me zezaju da sam proso kroz crveno. a prije toga sam proso iz suprotnog smera kraj njih i znaci kada sam se vraco fino me ljudi uvatise dok sam stojo na crvenom svetlu .ja se fino parkiram i onda me probaju farbat da sam proso kroz crveno ja sam odbijo to da prihvatim pitali su me dali sam pijo reko sam da nisam nisu proveravali kazu da sam vozio vise od dozvoljenog sto jesam al nisu imali radara i svadjo sam se ja tako 20 min sa njima da nisam proso kroz crveno ali oni pisu kaznu.e sad dali su mi neku potvrdu o kazni i neke racune i kazu da potpisem sto sam ja odbio sad me interesuje dali to vredi ako nije potpisano.prije toga reko sam im da imam 4 svedoka koji su bili samnom u autu kad sam navodno proso kroz crveno a onda mi oni kazu da cemo ici ba sud pa da ja dokazivam to da nisam proso kroz crveno kazu kazna je ako se na sudu dokaze 350km i 2 boda kaznena i vozacka na jedno 3-4 mjeseca se oduzim .posto se prvi put susrecem sa nekim kaznama interesuje me dali ima ikakvog uticaja to sto nisam potpiso prijavu .

ako neko zna nek pise .poz
 
Član
Nisam ne ni stotinu puta svadjao tako :icon_biggrin:
A pusti to razbacivanje ciframa,oni ce na sudu dokazivati ono sto su ti i dali sa uplatnicama,daj nam reci sta su ti sve napisali...
 
Član
To sto nisi potpisao znaci da ne prihvatas to sto su oni rekli, i da ides na sud.

Da si potpisao, mogao bi samo do prve poste da uplatis kaznu.
 
Član
mozes ih pobit na sudu, kako god okrenes, ako nisi potpisao krivicu onda to ide na sud,s obzirom da imas svjedoke mislim da je to to
opet otidji kod nekoga ko radi sa tuzbama i posavjetuj se sta ces reci i na koji nacin

ja sam u petak 13-og dobio 400km i 2 kaznena boda, uz oduzimanje vozacke na 24 sata, kriv sam 100% ali cu opet ici na sud, mora se ta kazna prepolovit:icon_biggrin:
 
Član
a dzabe ti je sve oni su upravu i ako nisu sa rogatim se nemoze bosti tako su i meni rekli da sam skripo i voyio lijevom stranom ja se svadjo i popusio 600 km nema sta nisu napisali -.- jbg zato sam sad nakupio ladno 5 000 marki :icon_confused:
 
Član
najgore je sto se vi svi vodite time da su oni upravu, zasto bi bili upravu? Mogu se oborit na sudu cak i kada su upravu, kamoli obrnuto
Imao sam ja jednom davno udes, oborio ih na sudu, iako sam kriv, nisam imao vozacke, ostetio drzavnu imovinu, svasta nesto bilo

samo je poenta na vrijeme posavjetovati se sa nekim ko poznaje zakone,clanove i te gluposti, ako se ode na sud potpuno nepripremljen onda ga pisaj, dzaba gubis vrijeme
 
Član
jbm li ga ovde pise da sam okrivljen da sam proso kroz crveno svetlo ima jos nesto al kad konju ko da su nogom pisali ne mozes procitat ja sam to odbio potpisat sad me drug zove kaze da mu je sestra rekla da smo prosli kroz crveno ali svedocice oni drugacije .ali dali su mi 2 ista papira prekrsajna naloga jbm li ih izgleda pise isto na oba
 
Član
ako nisi potpisao da prihvatas odgovornost, onda ces platiti kaznu plus 20KM kamate ili da potpises sudsko i da s taksom od 10tak km odes i predas na sud jedan od ta dva naloga... i to da uradis u sto kraces roku... i onda sve dok ne dobijes poziv na sud ili dok je proces u toku da kazna se nigdje ne vodi...
sad ako si upravu predaj svakako na sud ali se posavjetuj s advokatom ili neim ako imas svjedoke jos bolje ali nemoj se zajebavati kazna moze biti fakat jos veca u najgorem slucaju tako da...
 
Član
Ma kakvo 350 km kazna za proci kroz crveno je 100 km i 1 mj zabrane i to mi jarana slikala kamera u doboju tako uradio i sve finop oso uzeo uplatnicu zna da je kriv uplatio predo vozacku i miran,pusti te price ako imas svjedoka opusti se ;) al ajd lakse bi ti bilo da si im dao cvaju za veceru :D
 
Član
ma sad su kod nas u rs praznici imam ja rodjaka sto radi u policiji ali do utorka nista pa ce on to sredit neki je sefic u BL javice papcima da brisu to ako me ne zajebe obeco je pa cu vidit utorak mozeli se to sredit .ako nistA ne bude od toga ode na sud.

a kazna je 350km ako se dokaze na sudu da sam proso kroz crveno imam 4 svedoka da nisam nije me nist uslikalo.jos kazu da ode i voacka na 3-4 mjeseca.
 
Član
nema tu nikakvog brisanja, oni su to vec predali u proceduru, mozes na brisanje zaboravit, to je moje misljenje
nego neka tebe taj rodjak odvede do nekoga ko radi sa zakonima, neki tuzioc ili slicno, nek te posavjetuje za to za sta si okrivljen, pa napravi zalbu, da budes spreman za suda
 
Član
Obavezno imati dobrog advokata za sastavljati zalbu. Ako imas nekog svog jos bolje.
Sud ne gleda policajca kao vise lice nego ti, tvoja rijec pobija njegovu i njegova tvoju, sad ko ce biti sposobniji na sudu i dokazati je do tebe, ja sam slicnu situaciju imao pa sam svom advokatu dao i on je sastavio zalbu i zvali ga na suocenje i nije dosao policajac jer je znao da je pojeo bio govno jer je meni rekao da je rutinska kontrola a ovamo mi poslao kaznu, mislio ja levat ja cu se prepasti pa odletiti uplatiti da nebi imao posljedica i da nebi kamate isle itd. Kad odes na sud obavezno svjedoka povedi sa sobom i trazi i da napravite zalbu jer se ne slazes nikako s tim sto je on naveo i da imas svjedoke koji ce potvrditi da nije tako bilo i zvati policajca na suocenje i ako ne dodje sto se cesto desi kad znaju da su pojeli govno onda sve otpada, a ako dodje onda brate ti kazes svoje i on svoje i tvoji svjedoci kazu svoje pa ce sud da odluci sta i kako ali da znas tvoja rijec i njegova kod suda su na istoj visini, nema razlike ili da sud njegu smatra rijec vaznijom od tvoje.

Zaboravio sam napisati da nemas pojma koliko ti ide u korist sto nikad nisi kaznjavan a ako dugi imas vozacku, nemas pojma koliko je to meni znacilo kad me pitao jesi kaznjavan i ja rekao ne nikada nisam nizasta kaznjavan i kad je provjerio to je dosta promijenilo njegov izraz na licu :)i kaze to, to i je dobro sto si nisi kaznjavan i sto postujes propise :)
 
Član
Samo cu ti reci da ce ti biti tesko da ih dobijes na Sudu..Ti mozda imas 4 svjedoka,nabavice i on jos 10 policajaca uz sebe
 
Član
Ama kad si ispravan boli te cosak :lol: Samo ti njih dobij na sudu, zasto da ih ne dobije, da pusti pa da dobije kaznu i kaznene bodove i jos ostati bezt vozacke radi neceg sto nije uradio, da policajcu dize ego i da se moze kurciti gdje stigne i na kome stigne, samo ti idi pa ako dobijes bolje za tebe, a mozes ih dobiti jer nije ni to neko sveto slovo kad imas advokata uz sebe :cool: Ja sam ga dobio pa sta je bilo? nista i to dva puta mu sud slao pismeno da dodje na suocenje i nije dosao, pa jesam imao kakvih problema, nisam. Ima jos slucajeva sa kolegom isto sto se svadjao sa policajcem na sudu i dobio ih pa poslije opet nista nije bilo a proslo od toga godina dana ako ne i vise.
Pusti ti to, samo se ti bori za sebe i svoja prava ako si upravu.
 
Top