Projekat: fiberglass i duplo dno za mk5 | Update: dan d - kalup vani

Projekat: fiberglass i duplo dno za mk5 | Update: dan d - kalup vani

Član
ne kuzim pitanje za STP... ? odluzis koju ces debljinu i koji paket (kolicinski) za damirat auto i ostavis si malo za kutiju...
ako ces da ti SUB bude ravan tj. upusten citav onaj obruc onda idi dupli MDF jer ako budes upustao na samo 22 mm ostace ti premala debljina za pricvrstit SUB...
sto se tice debljine MDF-a za dupli pod dosta ti je 22 mm samo stavi "pregrade" na vise mjesta da ga oni drze i mozes ga prilicno natovarit... :)
 
Član
Za tu kutiju stavi bar 10 slojeva fibera (300g vlakna)
Nisi je trebo vadit iz kalupa ako ima manje od 5-6 slojeva jer se zna popigat kad naneseš druge slojeve....
Damping, koji god samo ga stavi obavezno, a volumena možeš dobit 30% sa sonofilom...
Za gornju stranicu uzmi 18mm i još jednu od 8 za dupli pod i upuštanje drivera, jer se mdf raspada ako je glodan...
ili ga pređeš cijelog sa fiberom ako upuštaš driver
 
Član
@marko_v što se tiče stp mislio sam 'stp gold speaker solution' u odnosu na onaj silver,gold...

-Inače komplet ide stp vjerovatno gold bulk solution pa koliko bude :D

@joke
biće tu kvalitetnih 10 slojeva, felga mi treba radi pajkana :d al ću vratiti ponovo da nebi došlo do deformisanja kalupa

A što se tiče mdf moram vidjeti kako se prodaje ako bude cijela ploča onda 18mm i gotovo pa koristiit za sve.
 
Početnik
netreba ti 10 slojeva za 200WRMS ali 6-8 je pozelljno, u 15 inch felgu cisto sumnjam da ces izvuci 20l ali ako ti tako velis tim bolje.. za SWE seriju napuniti 50% baem sonofilom..

@asServis za tapaciranje imas platno za tapaciranje dimenzije 70x140cm antracit cijena 25km, samoljepljivo, neznam koliko sam postova napisao na tu temu..

BRAX pasta je imho fula BTW prestao se proizvoditi koliko je dobar bio:) cesto se desi da otpada sa povrsine...


@joke - odkud ti informacija da se MDF od glodalice raspada?? ja sam glodalicom radio MDF od 8mm i nije bilo problema...

za duplo dno ti je 14mm MDF sasvim dovoljan, jedino ako mislis voziti vrece sa cementom u gepeku onda ti treba deblji..
 
Član
Pa ne raspada se dok glodaš, nego kasnije da šarafiš woofer...

Neko moje iskustvo, napravio 2 puta tako i više nema šanse;)
 
Početnik
ima i za to rjesenje , sarafi sa M maticama za drvo...

ali i to ako ces 100 puta dnevno izvaditi i staviti sub...

znam radio tako 100 puta..
 
Član
Moram prvo obići lokalne shopove i vidjeti u kojim količianam prodaju mdf, njihova politika je čitava ploča a to mi je bezveze bacanje para...

Ovako 18mm mi djeluje kao fino čvrsto može se malo i usjeći za ubaciti mrežicu za sub i možda plexi na ampove.. a da idalje ostane čvrsto.

Cilj mi je da u duplom dnu nema viška kila bezveze već baš onoliko koliko treba da izdrži koliko sad može izdržati onaj stiropor.

Sub iz kutije se neće često vaditi, ako bude vadi će se kutija od suba...

No more braxx idemo sa stp :D


Jedina nedoumica je još ostala, više je to potraga za elegantnim rešenjem kako pričvrstiti felgu za auto i kutiju za felgu, jel vadi se onaj plastični šaraf, a da to bude sve vani za 5 min a ujedno i čvrsto.
 
Član
oko 130km ja placam plocu medijapana 18-ke ... ja mislim da ti niko ne prodaje u komadima (bar ja takvog na tk jos nisam naso) ... pozz i sretno u daljim radovima ;) ... a felgu nema potrebe da vadis ako ces radit nesto slicno duplom podu jer ce dupli pod bit dovoljno tezak da to sve drzi u mjestu ...
 
Član
Izmjeri koje dimenzije i debljina medijapan tih ploca ti trebaju pa javi, mozda kod mene ima ak nema onda mogu ti nabavit kod ovog mog dobavljaca men nekad sijeku kolko mi treba jer cesto kupujem kod njih al je malo skuplje neg citavu plocu kad uzimam,a i teb ne treba velika ona ni onako,das dimebzije i isijecem ti :icon_smile: al ti moras doc po njih ne mogu se zezat i sa prevozom :D

I sretno sa projektom ;)
 
Top