Procjena Golf 3

Procjena Golf 3

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ako je dobar auto - onda vrijedi.
Ako je neodržavan ili slabo održavan i otišao sa limarijom onda ne vrijedi.

Ja sam npr. prodao Yugu za 1000 maraka, a kupio istog Yugu godište, motor pa i boja, koji je još imao i alu-felge za 200 maraka...s razlikom što je ovaj bio neregistrovan...

Sve je stvar procjene. Ako je golf dobar onda vrijedi 5 do 5500 hiljada. Naravno uvijek će ti se javiti romi, prepodavača i imači vremena i kredita da te ucjenjuju, da ti nude 3000 ili 2800...takve lagano odjebi, ali da što više telefona potroše;)
Pravi kupac koji traži dobru, očuvan trojku i platit će poštenu, normalnu cijenu. Na argumente dizelaša ne posustaj, 1.8 je dobar motor, a kome smeta potrošnja neka stavi plin.
 
Član
marshal je napisao(la):
sub3r je napisao(la):
Drug, da ti odmah kazem... sto se tice takvog savjeta, ovo stvarno nije mjesto gdje bi ga mogao traziti. Javit ce ti se neko ko ne voli VW i reci ce neku mizernu cijenu, nakon toga ce se naci neko ko vozi golfa pa ce ti reci neku preuvelicanu cijenu i tu ce nastati rasprava. Pogledaj malo na piku kakve su cijene i onda po tome ravnaj i ti svoju. Dobit ces svakakvih ponuda i vidi sta ti odgovara. Ja bi rekao da je neka realna cijena oko 5500, ispod toga ga ne bi dao ni marke.

drug to si upravu sto posto

Potpis, dobro se zna zasto je ta cijena, zbog jefinog odrzavanja, i zaboga ljudi kada cete prestati porediti francuze za njemackim automobilima :cool:
 
Član
todorovic je napisao(la):
marshal je napisao(la):
sub3r je napisao(la):
Drug, da ti odmah kazem... sto se tice takvog savjeta, ovo stvarno nije mjesto gdje bi ga mogao traziti. Javit ce ti se neko ko ne voli VW i reci ce neku mizernu cijenu, nakon toga ce se naci neko ko vozi golfa pa ce ti reci neku preuvelicanu cijenu i tu ce nastati rasprava. Pogledaj malo na piku kakve su cijene i onda po tome ravnaj i ti svoju. Dobit ces svakakvih ponuda i vidi sta ti odgovara. Ja bi rekao da je neka realna cijena oko 5500, ispod toga ga ne bi dao ni marke.

drug to si upravu sto posto

Potpis, dobro se zna zasto je ta cijena, zbog jefinog odrzavanja, i zaboga ljudi kada cete prestati porediti francuze za njemackim automobilima :cool:

Jer su kao nesto bolji mozda? :) Imas aktuelnu temu na forumu, momak po nicku caus-turbo je postavio, razletio mu se turbo na 1.9 tdi najobicnijem, i to je jedno 1000-diti slucaj za koji ja cujem o turbo problemima na tom autu. Druze, kad bi mi se sjebao motor tako iz cista mira, zapalio bih auto posred ceste. A to sto se to smatra "prihvatljivim" jer, "VW je ba, jeftin za odrzavanja (mos' mislit, mozda nekad bio)", to je druga stvar ;)

Nemojte da neko sada iskoristi ovaj post kao izgovor za raspravu/svadju, sve sto sam ja htio reci je da je taj mit o neunistivosti svapskih vozila odavno razbijen, naravno da su dobra auta, samo budala bi rekao suprotno, ali da su najbolja..... ;)
 
Član
to ste vi sami krivi sto vam golf 3 iz 95 vrijedi 6000 marki isto ko i druga auta iz 99-03 , onaj ko stavi cijenu 6000 za takog golfa je pametan jer zna da ce se rijesit smeca , a onaj ko imalo razmislja da ga kupi e taj je najveca budala u ovoj prici , kad budale nebudu kupovale samo golfove po DUPLIM cijenama onda ce vam i cijena golfa spast, a dok ovi sto prodaju vide da budale kupuju normalno da ce drzat cijenu
 
Član
Kod nas je najveci problem u psihi ljudi. ja ima Jettu 1987 god dizel i zena je vozi na posao svaki dan. Zivim u Mostaru i bukvalno sve mi je gradska voznja 90% vremena ne ide u 4 brzinu...
Potrosnja je minimalna kao i odrzavanje.
Ona potrosi 100KM Nafte mjesecno a ljudi koji rade isti posao kao ona s benzincem trose preko 170KM mjesecno. razlika je velika i sa nasim platama i cijenama sve se gleda.... Tuzno jeste al istinito.


Kod nas je najveci problem u psihi ljudi. ja ima Jettu 1987 god dizel i zena je vozi na posao svaki dan. Zivim u Mostaru i bukvalno sve mi je gradska voznja 90% vremena ne ide u 4 brzinu...
Potrosnja je minimalna kao i odrzavanje.
Ona potrosi 100KM Nafte mjesecno a ljudi koji rade isti posao kao ona s benzincem trose preko 170KM mjesecno. razlika je velika i sa nasim platama i cijenama sve se gleda.... Tuzno jeste al istinito.
 
Član
nemozete pricati o realnoj cijeni i koliko bi ko dao :icon_mad:
ja to auto nebi nikada sebi uzeo,jedino ako je bas bas jeftin ;)
Ali cijena mu je oko 5000 zavisi od stanja,max 5500 ako je bas dobar ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top