Probusena guma na boku

Probusena guma na boku

Član
Poz,

Danas vozio i ispuhala mi guma na boku je probušena ( nije na gaznom sloju )
moze li se to krpiti ?


I u autu Golf 4 karavan imam obično tri osobe oko 200 kg tereta
Na koliki pritisak puhati prednje, na koliki zadnje ?


Steta guma je nova novcata
 
Poslednja izmena:
Član
Moze to vulkanizer zakrpiti i dodje oko 50km da se vulkanizuje, koliko je sigurno ne znam ali ja ne bi to krpio vec bi uzeo novu gumu...
 
Član
195 / 65 / 15, to je sitna tačkica(guma ispuše sad za 20ak minuta), a gume ovakve više ne mogu naci nigdje, morao bih rasparivati ali to necu

Evo slika sa interneta oznacio sam otprilike gdje je vrisnula (naravno rupa nije ovolika), isto da je neko ostrim predmetom a tankim zvekno :S

8vVzx.png
 
Poslednja izmena:
Član
ja sam novu zimsku gumu rasjeko, tolko da je sa strane komotno kuhinjski nož išo unutra, i vulkaniziro za 25 eura, za sad je dobra
 
Član
Kenno zavisi kako je polozaj rasjekotine a ova se guma moze zalijepit fleku armiranu iznutra nema sanse da se odlijepi
 
Član
Sutra idem vulkanizeru nadam se da ce riješiti, raspitao sam se kao kod nas je 10 km vulkanizovanje ovolike rupe, i odmah i uraditi balans sve 4 gume jer nisam balansirao 2 km balans

2 x 4 = 8 km
Vulkanizovanje = 10 km

Valjda će držat barem godinu
 
Član
Sutra idem vulkanizeru nadam se da ce riješiti, raspitao sam se kao kod nas je 10 km vulkanizovanje ovolike rupe, i odmah i uraditi balans sve 4 gume jer nisam balansirao 2 km balans

2 x 4 = 8 km
Vulkanizovanje = 10 km

Valjda će držat barem godinu

Gdje u Kaknju, kod koga? Ja neki dan isto rasjekao skoro novu continental gumu, nista strasno,sa boka isto, i kod vulkanizera i ispade jedina opcija nova guma tj.dvije nove da budu par opet jer nije imao conti.
 
Top